BAU İlkbahar Trofesi’nde İkinci Etap Kayıtları Açıldı
04 Nisan 2019, 15:29 0

BAU İlkbahar Trofesi’nde İkinci Etap Kayıtları Açıldı

BAUISC (Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen BAU İlkbahar Trofesi'nde ikinci etap Helly Hansen-Sportworks Cup adıyla 6 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

Caddebostan-Dalyan parkurunda gün içinde iki şamandıra yarışının planlandığı etkinlikte kayıtlar 4 Nisan gününe kadar kabul edilecek.

Toplam 4 etap halinde düzenlenen BAU İlkbahar Trofesi 23-24 Mart tarihlerinde gerçekleşen ilk etap yarışları ile başladı.

41 teknenin kayıt verip 40 teknenin start hattına geldiği yarışlarda, sert rüzgarın katkısı ve özellikle ilk üç gruptaki teknelerin performans açısından birbirine oldukça yakın olmaları nedeniyle kıyasıya bir çekişme yaşandı.

Şimdi sıra ikinci kapışmaya geldi. BAU’lu gençlerin önemli destekçisi Helly Hansen-Sports Works Cup adıyla anılacak ikinci etap mücadelesi, 6 Nisan Cumartesi günü Caddebostan-Dalyan parkurunda şamandıra yarışlarında gerçekleşecek. Gün içinde tüm sınıflara iki şamandıra yarışı planlanıyor.KAYITLAR ÇEVİRİMİÇİ ORTAMDA ALINACAK

1 Nisan'da açılan kayıtlar, BAUISC’nin internet sitesinde çevirimiçi (online) ortamda 4 Nisan Perşembe günü saat 17.00’a kadar kabul edilecek. Üniversiteli gençler, kayıt konusunda ekipler için haberimizin ekinde göreceğiniz bir kullanıcı kılavuzu da hazırladı.

6 Nisan Cumartesi günü ekipler sabah 09.00’da Setur Marina alanı içindeki Paysage Kalamış’ta kahvaltı ikramında buluşacak. Ardından düzenlenecek brifing sonrasında denize çıkılacak.

Yarış Ofisi, yine Wyndham Hotel Kalamış Küçükyalı Salonu’nda kurulacak, Duyuru Panosu da Yarış Ofisi’nin önünde yer alacak.İlk start düdüğü Caddebostan açıklarında 5 dakika uyarısıyla saat 12.00’da çalacak. Startlar Komite Botu’ndan IRC0-1-2-3 ve IRC4-Gezgin olarak iki grup halinde verilecek. IRC0-1-2 ve 3’ler rüzgarüstü-rüzgaraltı, offsetli ve kapı dönüşlü parkuru iki, IRC4 ve Gezgin sınıfları tek turda tamamlayacak.

Saat 16.00’dan sonra uyarı işareti verilmeyecek.

Erken tahminler 6 Nisan Cumartesi günü parkurda sabah saatlerinde 6-8, ilerkeyen saatlerde 7-9 knot'lık rüzgara işaret ediyor. Sabah saatlerinde 030 derece olan rüzgar yönünün daha sonra 005 dereceye döneceği tahmin ediliyor.

Yarışların tamamlanmasından sonra ekipleri kıyıda eğlence bekliyor olacak. Günün dereceye giren ekiplerine kupaları da saat 18.00’da Paysage Kalamış’ta düzenlenecek törenle verilecek.


ETKİNLİK PROGRAMI
6 Nisan 2019i Cumartesi

09.00: Kahvaltı (Paysage Kalamış)
09.30: Brifing (Paysage Kalamış)
11.55: Yarışların ilk uyarı işareti
17.30: After Party
18.30: Ödül Töreni (Paysage Kalamış)

Alıntı: TurkSail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yeni Yıl mesajları

30 Aralık 2010

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını... Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç... Yeni yılınız kutlu olsun...

' 6. PENDİK YELKEN MARINTURK CUP '6 MAYISTA MARİNTURK PENDİK MARİNA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

25 Nisan 2018

Marinturk'ün yelken sporuna desteği devam ediyor. Pendik Yelken Marinturk Cup ve 2. Ayak Türkiye Sportsboat Trofesi Marinturk'ün ev sahipliğinde gerçekleşecek.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Filtre.com.tr Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri Kartuş Filtre -Karbon Filtre - Torba Filtre üreticisi.

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter