TAYK 2019 Trofesi  ''5. International İstanbul Cup'' ile Başlıyor
08 Mayıs 2019, 19:24 0

TAYK 2019 Trofesi ''5. International İstanbul Cup'' ile Başlıyor

TEB Özel Bankacılık desteğinde düzenlenen TAYK 2019 Trofesi'nde heyecan 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak 5. International Istanbul Cup mücadelesi ile start alacak.

Sponsorluğunu Burgan Leasing’in üstlendiği mücadelede Caddebostan-Dalyan parkurunda iki günde dört şamandıra yarışı yapılması hedefleniyor.


11-12 Mayıs’ta Burgan Leasing 5. International İstanbul Cup (İstanbul Kupası) ile başlayacak TAYK 2019 Trofesi, 5 Ekim’de Moda Deniz Kulübü Kupası ile sona erecek. Toplam 10 etkinlikten oluşan Trofe’de bu yıl Deniz Kuvvetleri Kupası ve DEYH dışında 14-15 Eylül’de yapılacak Karadeniz Kupası da yer alıyor.

TEB Özel Bankacılık TAYK Trofesi’nde ilk start düdüğü 11 Mayıs Cumartesi günü çalacak.

Burgan Leasing İstanbul Kupası’na katılacak teknelerin kayıt işlemlerini 9 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’a kadar tamamlamaları gerekiyor.

IRC0-1-2-3-4 ve Gezi sınıflarının yanı sıra SportsBoat sınıfına da açık olan mücadelede 11-12 Mayıs’ta toplam dört şamandıra yarışı hedefleniyor. Her iki günde de ilk yarışın startı 5 dakika uyarısıyla saat 12.00’da verilecek.

Start sıralaması kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecek. 15 dakika olarak belirlenen start etme süresi OCS tekneler için de geçerli. Seride yarış atma olmayacak.

Yarış Kurulu, Caddebostan-Dalyan parkurunda offsetli veya offsetli ve kapı geçişli rüzgarüstü-rüzgaraltı rotalardan hangisinin uygulanacağına denizde karar verecek. Yarışlar tamamlandıktan sonra ödül töreni Kalamış Tezmarin Ofisi önünde düzenlenecek.


SONUÇLAR ANINDA TABLOYA YANSITILIYOR

TAYK, bir süre önce yeni bir uygulama başlattı. Kayıtları internet ortamında çevirimiçi (online) alan kulüp, artık aynı sayfada yarış sonuçlarını da finişler alınmaya başladıktan hemen sonra yayınlıyor.

Sisteme kayıtlı olan tekne sahibi ve sorumluları dışında diğer ziyaretçiler de sisteme kayıt olup “canlı sonuçlar”ı izleme şansına sahip.


TEB / TAYK 2019 TROFESİ YARIŞLARI

11-12 Mayıs: Burgan Leasing İstanbul Kupası
15-16 Haziran: MDK-Marmara Kupası
29 Haziran: MDK-Kabotaj Kupası
30 Haziran: MDK-Atatürk ve Moda Koyu Kupası
5-9 Temmuz: Deniz Kuvvetleri Kupası
10-13 Temmuz: Sahil Güvenlik DEYH IRC Şampiyonası
23-25 Ağustos: Olympos Kupası
31 Ağustos: BDK Kupası
14-15 Eylül: Karadeniz Kupası
5 Ekim: MDK KupasıAlıntı: TurkSail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Kurtarma Botu Kullanma Eğitimi Kursu İlanı

10 Ocak 2016

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Kurtarma Botu Kullanma Eğitimi Sertifika kursu açılacaktır.

Deniz Tutkunlarının Merakla Beklediği Fuar Kapılarını Açıyor

15 Şubat 2020

Mega yatlardan teknelere, yelkenlilerden şişme botlara kadar 3.500'ün üzerinde deniz aracı, Dünyanın en büyük tekne ve yat fuarlarından biri olan CNR Avrasya Boat Show'da deniz tutkunları ile buluşuyor. 10.000'i aşkın markanın ürünlerini sergileyeceği fuarda, 1.000 lira ile 102 milyon lira arasında her bütçeye uygun araç denizle bütünleşmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

Çökertme (Fesleğen Koyu)

05 Aralık 2010

37 00'5N, 27 47'5E koordinatlarında bulunan Çökertme (Fesleğen Koyu) Gökova Körfezi'nin kuzey sahilinde Kepçe Burnu ile Karaburun arasında güzel ve geniş bir koydur. Koyda bulunan çökertme köyünden dolayı koyun ismi Çökertme koyu ismini almıştır.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter