'Arkas Aegean Link Regatta' Rotasını Sakız’dan Çeşme’ye Çevirdi
23 Haziran 2019, 21:34 0

'Arkas Aegean Link Regatta' Rotasını Sakız’dan Çeşme’ye Çevirdi

28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte bu kez Sakız Adası etabı yer almayacak, yarışların tamamı Çeşme parkurunda gerçekleşecek.

 

İlki 2017’de düzenlenen Sakız rotalı Arkas Aegean Link Regatta’nın üçüncüsü bu yıl 28 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde yapılacak. Ancak önceki yıllarda programda yer alan Sakız Adası etabı rotadan çıkarıldı.Planlanan yarışlar Çeşme parkurunda gerçekleşecek. Kararda, döviz kurundaki artışın etkili olduğu öğrenildi.Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi ve Çeşme’de bu sporun daha aktif hale gelmesi için güçlerini birleştiren Arkas, Türkiye Yelken Federasyonu, EAYK (Ege Açık Deniz Yat Kulübü) ve Çeşme Marina, Arkas Aegean Link Regatta’yı bu yıl üçüncü kez düzenliyor.28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte bu kez Sakız Adası etabı yer almayacak, yarışların tamamı Çeşme parkurunda gerçekleşecek.Ulaşan bilgilere göre, döviz kurundaki artış nedeniyle ekiplerin büyük bölümü Sakız’a gitmek istemediğini organizasyona bildirdi. Bunun üzerine bu yıl Sakız etabının iptal edilmesi kararlaştırıldı.  


Yarışların yanı sıra, karada yapılacak eğlenceli partilerle renklenecek olan Arkas Aegean Link Regatta ile ilgili ayrıntılı programın önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor.


Alıntı: TurkSail

Fırında çipura balığı tarifi

23 Mart 2015

Fırında çipura balığı tarifi mi aramıştınız? Yelkenci.org bulabileceğiniz en lezzetli Fırında çipura balığı tarifini sizlere sunuyor!

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter