Yelken Sporuna Bir  Katkı Daha …
08 Eylül 2020, 22:49 0

Yelken Sporuna Bir Katkı Daha …

Ne kadar çok çocuğa dokunabilir, deniz ve spor duygusunu aşılamayı becerirsek bizden mutlusu olmayacaktır BAL camiası adına...

 

Benim de mezunu olmaktan gurur duyduğum İzmir’in bir zamanların köklü okullarından olan Bornova Anadolu Lisesi farklı branşlarda birçok başarılara imza attıktan sonra hepimizin şaşkınlıkla yaşadığımız bu Covid19 sürecinde Türkiye Yelken Federasyonu’ndan onay alarak Bornova Anadolu Lisesi ( BAL) Yelken Kulübü’nü kurdu.

 

Tamamen mezunlarının çabası ve desteği ile Ağustos 2020 günlerini oldukça hareketli bir şekilde geçirdiler.

 

Öncelikle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de projelerinden olan maddi durumu uygun olamayan minik sporcularımıza optimist eğitimi verme hedefini koydular. Rüzgar sörfü eğitimlerine de Urla Deniz Kulübü’nde gerçekleştirmeye başladılar. Yine Urla’da mezunlarımızın tekneleri ile yetişkin yelken eğitimleri de verilmeye  başlandı. Tabii ki bu arada 11-13 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleşecek Arkas Aegean Regatta’ya katılma hedefleri var. Kulübün yönetimindeki genç mezunlarımızın enerjileri ile 26-27 Eylül 2020 günlerinde de Uriyat-Balspor Cup düzenlediler.

 

Amaç birbirini tanıyan farklı mesleklerde çalışmış hatta çalışıyor bile olsa ortak paydamızın gençlik yıllarımızı geçirdiğimiz okulumuzun bizlere aşıladığı vefa duygusu ile birikimlerimizi genç kardeşlerimize de aktarabilme adına yelken sporunda da varız diyebilmek... Denize balıklama atlama misali çok çabuk gelişen olaylara, 8 Eylülde gelen habere göre Balspor Yelken Şubesi’nin tüm branşlarda federe işlemlerinin Türkiye Yelken Federasyonu tarafından tamamlanmış olduğudur.

 

Ne kadar çok çocuğa dokunabilir, deniz ve spor duygusunu aşılamayı becerirsek bizden mutlusu olmayacaktır BAL camiası adına...

 

Arzu Varıcı Ersoy

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter