Arkas Aegean Link Regatta'nın 2020 şampiyonu Orchestra
15 Eylül 2020, 19:30 0

Arkas Aegean Link Regatta'nın 2020 şampiyonu Orchestra

Bu yıl ''Dünya Dursa Rüzgar Durmaz'' sloganı ile 11-13 Eylül tarihleri arasında Çeşme parkurunda düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta 2020'nin şampiyonu IRC A2'de Doğukan Kandemir liderliğinde yarışan Orchestra oldu. 40 teknenin yer aldığı mücadelede dereceye giren ekiplere kupaları Çeşme Marina'da ''güvenli aralıklarla'' bağlı bulunan tekneler dolaşılarak dağıtıldı.


EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü), Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta bu yıl 11-13 Eylül tarihleri arasında yapıldı.

IRC ve Destek sınıflarında 40 teknenin katıldığı yarışın IRC sınıflarındaki genel sıralama birinciliği IRC A2’de mücadele eden Doğukan Kandemir liderliğindeki Orchestra kazandı.

31 teknenin yer aldığı değerlendirmede Arkas Comet A Mat Sailing Team ikincilik, Ladies First üçüncülük elde etti.



ÜÇ GÜNDE BEŞ YARIŞ

Çeşme Marina açıkları, Sakız Boğazı, Kara Ada ve Ilıca Koyu’nda kurulan parkurlarda IRC A ve IRC B sınıflarında 5, Destek sınıflarında ise 3 yarış gerçekleşti.

Başhakemliğini Eşref Uzun’un üstlendiği Yarış Komitesi, salgın önlemleri kapsamında her sabah dümenci toplantılarını online ortamda düzenledi.

Filo ilk gün ilk yarışını 16-18 knot’lık rüzgarda yaklaşık 21 deniz mili mesafeli coğrafi rotada yaptı. Aynı gün Çeşme Marina açıklarında üç şamandıra yarışı daha yapıldı.



İkinci gün parkur Ilıca Körfezi’nde yaklaşık 20 deniz mili mesafeli çift sosis rota mücadelesi için kuruldu. Üçüncü ve son gün 8-10 knot’lık rüzgarda coğrafi rotada IRC sınıflarında 2, Destek’te de tek yarışla Arkas Aegean Link Ragatta tamamlandı .


GRUPLARINDA BİRİNCİLİK KAZANANLAR

Çeşme’nin ünlü rüzgarları ile hayli çekişmeli geçen mücadelelerin ardından sınıflarında birincilik kazanan ekipler şöyle belirlendi:

Arkas Comet A Mat Sailing Team (IRC A0), Lemon (IRC A1), Orchestra (IRC A2), Mercer-Blue Miles (IRC A3), Yediçeriler (IRC A4), Shakara (IRC B1), Goodday Sunshine (IRC B2), Chess (IRC B3), Fun Lemon (Destek 1), Prenses D (Destek 2).



GÖRKEMLİ KAPANIŞ GECESİ YAPILMADI

Koronavirüs salgınına karşı önlemlerin en üst düzeyde uygulandığı Arkas Aegean Link Regatta’da önceki yıllarda olduğu gibi görkemli kupa töreni ve coşkulu kapanış gecesi etkinlikleri yapılamadı.

Dereceye giren ekiplere kazandıkları kupalar, Çeşme Marina’da güvenli aralıklarla bağlı tekneler teker teker dolaşılarak dağıtıldı.

Overall sıralamada dereceye girenlere kupaları Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arcas ve Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan tarafından verdi.


ARKAS AEGEAN LİNK REGATTA 2020
11-13 Eylül 2020 / Çeşme
Kayıtlı toplam tekne sayısı: 40
Gerçekleşen yarış sayısı: IRC (5), Destek (3)

GENEL OVERALL
IRC sınıflarında 31 tekne arasında ilk 5 tekne
1. Orchestra (Doğukan Kandemir) 1-1-8-1-3 (IRC A 2 / First 40.7)
2. Comet A Arkas (Bernard Arkas) 2-2-1-7-2 (IRC A 0 / MAT 1180)
3. Ladies First (Canan Aydemir) 4-3-6-2-1 (IRC A 2 / First 40.7)
4. Boreas (Mustafa Çelebi) 10-4-2-3-32 DSQ (IRC A 0 / Farr 40)
5. Team Spirit (Haluk Buzluk) 5-6-3-5-6 (IRC A 0 / MAT 1180)

GRUP SONUÇLARI

IRC A 0
Kayıtlı tekne sayısı: 3
1. Comet A Arkas (Bernard Arkas) 1-1-1-3-1 (7)
2. Boreas (Mustafa Çelebi) 3-2-2-1-4 DSQ (12)
3. Team Spirit (Haluk Buzluk) 2-3-3-2-2 (12)

IRC A 1
Kayıtlı tekne sayısı: 3
1. Lemon (Mustafa Ambarcı) 2-3-1-1-1 (8)
2. Mersin Yelken Akademisi (Oytun Çalışlar) 1-1-2-2-2 (8)
3. Windrider-Gumbel Enerji (Erol Algül) 3-2-3-3-3 (14)

IRC A 2
Kayıtlı tekne sayısı: 5
1. Orchestra (Doğukan Kandemir) 1-1-2-1-2 (7)
2. Ladies First (Canan Aydemir) 3-2-1-2-1 (9)
3. Joy Lemon (Metin Şerifhan) 2-6 DNF-3-3-3 (17)

IRC A 3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
1. Mercer-Blue Miles (Ergün Nalbantoğlu) 2-1-2-2-1 (8)
2. Solsting (Stanislav Pechenkin) 1-4-1-3-2 (11)
3. Doğan Sailing-Fagotto (Uğur Kayran) 3-2-3-1-3 (12)

IRC A 4
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Yediçeriler (Feyyaz Ünal) 1-1-1-1-1 (5)
2. Rengarenk (Onur Canlı) 2-2-2-2-2 (10)
3. Trinity (Mehmet Altan İbrikoğlu) 3-3-3-4-4 (17)

IRC B 1
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Shakara (Ali Ateş Okta) 3-1-1-2-1 (8)
2. Perle White (Erkan Bilsev) 1-2-2-1-2 (8)
3. Meltemi (Fahri Kartal) 2-3-3-3-3 (14)

IRC B 2
Kayıtlı tekne sayısı: 3
1. Goodday Sunshine (Ahmet Yababa) 1-1-1-1-1 (5)
2. Kairos Balspor (Toprak Nardalı) 2-3-4 DNF-2-2 (13)
3. Quarted (Murat Uğurcan) 3-2-4 DNF-3-3 (15)

IRC B 3
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Chess (Çetin Kent) 2-1-5 DNF-1-2 (11)
2. Anya Balspor (Cihat Aytaç) 1-2-5 DNF-3-4 (15)
3. Devrim (Bora Ergezgin) 5 DNF-4-5 DNF-2-1 (17)

DESTEK 1
Kayıtlı tekne sayısı: 5
1. Fun Lemon (Deniz Altay) 1-1-1 (3)
2. Pearl M (Tulga Tunçer) 2-3-2 (7)
3. Elisa (Erhan Abay) 2-4-3 (10)

DESTEK 2
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Prenses-D (Nevzat Kıyak) 3-1-1 (5)
2. Aruna ODTÜ (Yalım İşleyici) 2-2-3 (7)
3. İzmir Shipyard Lina (Özgür İnam) 1-5 DSQ-2 (8)


     - Arkas Aegean Link Regatta’da Tüm Sonuçlar >>

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Güney Kutbu'nda Sıcaklık Alarmı

06 Temmuz 2020

Güney Kutbu'nda sıcaklığın küresel ortalamaya göre üç kat daha fazla yükseldiği ortaya çıktı. Güney Kutbu'ndaki buzulların erimesi, denizdeki yaşam ve deniz seviyesindeki yükselmede büyük etkisi olabileceği dikkat çekildi.

Köpekbalıkları, Marmara'ya akın etti

25 Kasım 2010

Marmara Denizi’nde son zamanlarda köpekbalığı sayısında dikkat çeken bir artış gözlenmeye başlandı.

özürlü olimpiyatları ve yelken

17 Ekim 2008

Özürlüler için olimpiyat oyunları ilk defa 1960 yılında Roma'da organize edildi

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter