6. Burgan Leasing International İstanbul Cup Yarışları Tamamlandı
23 Ekim 2020, 16:00 0

6. Burgan Leasing International İstanbul Cup Yarışları Tamamlandı

Burgan Leasing International İstanbul Cup, yağmur ve zorlu koşullarda geçen iki günlük mücadelenin ardından tamamlandı.

Burgan Leasing’in ana sponsorluğunda ve Eker-TAYK organizasyonuyla gerçekleşen International İstanbul Cup’ın altıncısı 17 -18 Ekim 2020 tarihlerindeCaddebostan parkurunda tamamlandı. Kıyasıya bir mücadele ve adrenalin dolu dakikalara sahne olan yarışlara IRC sınıfından 28 tekne, Gezi sınıfından 2 tekne olmak üzere toplam 30 tekne katıldı. Mayıs ayında yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle ekim ayına ertelenenBurgan Leasing International İstanbul Cup yarışları, mevsimin de etkisiyle 24 knot’a kadar ulaşan zorlu koşullarda büyük bir heyecanla gerçekleşti. İlk gün hafif rüzgarla başlayan yarışlar, ikinci gün sağanak yağmur ve kuvvetli esen poyrazla birlikte heyecanlı görüntülere sahne oldu.

 

“Denize ve yelkene tutkun olanların hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz”

Yarışla ilgili görüşlerini bildirenBurgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar,Burgan Leasing olarak geleneksel hale gelen International İstanbul Cup yarışlarının bu yıl da ana sponsoru ve bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Bizler, tekne leasingi ürünümüzle denize ve yelkenlere tutkun olanların hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Yarışlara sponsor olup aynı zamandakatılarak deniz ve yelken tutkumuzu çalışanlarımızla ve tüm dünyayla paylaşıyoruz.Burgan Leasing olarak ülkemizde denizciliği ve yelken sporunu geleceğe taşımak için çalışıyor ve yarışıyoruz. Deniz tutkusunun herkes için ulaşılabilir herkes için yaşanabilir bir tutkuya dönüşmesi için yeni ürünler geliştiriyoruz.Her yarışta olduğu gibi altıncı International İstanbul Cup’ta da büyük mücadele vererek yelken tutkunlarına unutulmayacak anılar yaşattıkları için teşekkür ediyorum”dedi.

 

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren ise katılan tekne sahiplerine ve sponsor olan kurumlara teşekkür ederek; “Ülkemiz için deniz ve denizciliğin önemi her geçen gün daha da anlaşılıyor. Tek amacımız denize elverişli insan sayısını olabildiğince fazla yetiştirebilmek. Bu nedene katılan tüm yatlarımıza, yelken okullarımıza teşekkür ediyoruz. “Mavi Vatan”ın öneminin farkında olarak bu güzel etkinliğe altı yıldır destek olan Burgan Leasing’e de sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye belirtti.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

2015'in başarılı yelken sporcuları ödüllerini aldı

28 Ocak 2016

Yelken Başarı Ödülleri 2015, görkemli bir törenle Sheraton İstanbul'da yapıldı.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter