BAU Bosphorus Saling Cup Sonuçlandı
16 Kasım 2020, 16:06 0

BAU Bosphorus Saling Cup Sonuçlandı

BAUISC İlkbahar Trofesi, İstanbul Boğazı'nda gerçekleşen BAU Bosphorus Sailing Cup etabı ile tamamlandı.

Covid-19 salgını nedeniyle  mart ayında başlayacak yarışlar durdurulmuştu.15 Ağustos tarihinden itibaren yarışların serbest bırakılması sonucu  4 etaptan oluşan BAUISC İlkbahar Trofesi ekim ayında planmıştı. Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışının da araya girmesiyle birlikte yarışın son etabı 14 Kasım’da gerçekleştirilebildi. BAU Bosphorus Sailing Cup’a toplamda 37 tekne kayıt verdi.

 




Gün birinciliklerine Enka Cheese (Levent Peynirci / Arda Baykal), Yılport-Goblin 3 (Oğuz Ayan), Namet Mary (Deniz Yılmaz), Kia Alize (Sinan Sümer / Utku Gönener) uzanırken IRC4’te rota kısaltmasına rağmen finiş hattına ulaşabilen tekne olmadı. Gezgin’de ise birinciliği İYK Blue Wind (Urcun Canel) elde etti.

Aynı zamanda BAUISC Spring Trophy Kupası'’nın 2020 yılı sahiplerini de belirleyen bu mücadelede IRC0-1-2 gruplarındaki genel birinciliği Enka Cheese (Levent Peynirci / Arda Baykal) , IRC3-4 gruplarındaki genel birinciliği ise Heni 3 (Eser İnce / Aydın Samanlı) kazandı.

ORC Class A’da genel birinci değişmezken, Class B’de kupaya uzanan Özay Sailing Team-Electron (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) oldu.

 





 BAU BOSPHORUS SAILING CUP
14 Kasım 2020, Cumartesi / Boğaziçi Parkuru

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Start saati: 12.00
1. Enka Cheese (Levent Peynirci / Arda Baykal) 15.02.17
2. Bodrum Milta Marina-FarrFara (FarrFara Ekibi / Erhan Uzun) 15.16.10
3. MESA Sailing Team-Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 15.16.52

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Start saati: 12.00
1. Yılport-Goblin 3 (Oğuz Ayan) 15.21.51
2. Golden Toy (BAU / Doğukan Kapıcıoğlu) 16.20.15
3. Borusan Racing Evolution (Borusan Lojistik / Ali Tezdiker) 16.30.30
RET: Datafaks Truva (Velenayat / Aytuğ Ürer), MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Ahmet Köroğlu)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Start saati: 12.00
1. Namet Mary (Deniz Yılmaz) 16.16.38
2. Helly Hansen Cheese (Levent Peynirci / Güney Kaptan) 16.19.38
3. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Bilgen) 16.34.18
RET: Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel), Coca Cola İçecek-Das Carina (Doğa Arıbaş)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Start saati: 12.10
1. Kia Alize (Sinan Sümer / Utku Gönener) 16.10.40
2. Hedef Yelken 29 (Hedef Yelken / Canberk Sağlam) 16.19.18
3. Shell Alize (Sinan Sümer) 16.25.50
RET: VMG Yelken Puff (Sancan Çokacar), sahibinden.com Flamenco (Serdar Öner), Petek (Deniz Yılmaz / Şahin Akın), Pegasus Hedef Yelken (Hedef Yelken / Levent Özgen)
 
IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 3
Start saati: 12.10
DNF: Kupa Kızı-Setur Marinas (Gül Çelikel), Saklıtel-Hedef Yelken 8 (Hedef Yelken / Ahmet Hamza Uzun)
RET: Here For Fun-Alize Zig Zag (Sinan Sümer / Hüseyin Akça)

GEZGİN
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Start saati: 12.20
1. İYK Blue Wind (İYK / Urcun Canel) 15.21.10
2. Quattro (Bekir Tolga Tunçer) 16.15.03
RET: Eureko Sigorta Cenoa (Cenoa Sailing / Cem Deniz Namlı), Fado (Sedat Kunduracı), Grigio Solaris (Rasim Cenk Oral)
DNC: Selan (Dilek Karkın / Tuğberk Keselioğlu), , Gelişim Yazılım-Cape Town (Barış Kılınç)   


BAUISC SPRING TROPHY 2020
4 Ekim-14 Kasım 2020

GENEL GRUP SONUÇLARI
Gerçekleşen 7 yarış sonunda ilk 3

IRC0
1. Enka Cheese (5-5-2-1-4-4-1) 22 puan
2. Bodrum Milta Marina-FarrFara (5-5-1-2-4-4-2) 23 puan
3. MESA Sailing Team-Shak Shuka 3 (5-5-3-4-4-4-3) 28 puan

IRC1
1. Yılport-Goblin 3 (8-8-1-3-8-8-1) 37 puan
2. Borusan Racing Evolution (8-8-3-2-8-8-3) 40 puan
3. Golden Toy (8-8-7-1-8-8-2) 42 puan

IRC2
1. Helly Hansen Cheese (5-5-2-1-5-5-2) 25 puan
2. Logo (5-5-3-2-5-5-3) 28 puan
3. Coca Cola İçecek-Das Carina (5-5-1-4-5-5-7) 32 puan

IRC3
1. Heni 3 (9-9-1-3-8-8-6) 44 puan
2. Özay Sailing Team-Electron (9-9-2-4-8-8-4) 44 puan
3. Shell Alize (9-9-7-2-8-8-3) 46 puan  

IRC4
1. Kupa Kızı-Setur Marinas (3-3-1-1-2-2-4) 16 puan
2. Saklıtel-Hedef Yelken 8 (3-3-2-2-2-2-4) 18 puan
3. Shell Alize Zig Zag (3-3-4-4-4-4-4) 26 puan

GEZGİN
1. İYK Blue Wind (9-9-1-3-2-2-1) 27 puan
2. Saint Joseph Lisesi-Cenoa (9-9-2-1-2-2-9) 34 puan
3. Quattro (9-9-9-9-9-9-2) 56 puan


 IRC0-1-2 GENEL OVERALL
(7 yarış sonunda 22 tekne arasında ilk 5)
1. Enka Cheese (18-22-3-1-17-17-1) 79 puan (IRC0 / Farr 40)
2. Bodrum Milta Marina-FarrFara (18-22-1-2-17-17-3) 80 puan (IRC0 / Farr 40)
3. Yılport-Goblin 3 (18-22-2-8-17-17-2) 86 puan (IRC1 / One Tonner)
4. MESA Sailing Team-Shak Shuka 3 (18-22-7-6-17-17-4) 91 puan (IRC0 / Farr 40)
5. Helly Hansen Cheese (18-22-8-4-17-17-7) 93 puan (IRC2 / A35)

IRC3-4 GENEL OVERALL
(7 yarış sonunda 18 tekne arasında ilk 5)
1. Heni 3 (12-12-1-3-10-10-6) 54 puan (IRC3 / J 105)
2. Özay Sailing Team-Electron (12-12-2-4-10-10-4) 54 puan (IRC3 / First 34.7)
3. Shell Alize Zig Zag (12-12-8-2-10-10-3) 57 puan (IRC3 / MAT 10 MK2)
4. Kia Alize (12-12-16-1-10-10-1) 62 puan (IRC3 / First 34.7)
5. Pegasus Hedef Yelken (12-12-3-8-10-10-14) 69 puan (IRC3 / ILC 30)

ORC CLASS A GENEL OVERALL
 (A grubundaki 22 tekne arasında ilk 5)
1. Enka Cheese (Levent Peynirci / Arda Baykal) 2-1-1 (4) IRC0 / Farr 40
2. Bodrum Milta Marina-FarrFara (FarrFara Ekibi / Erhan Uzun) 1-2-3 (6) IRC0 / Farr 40
3. Yılport-Goblin 3 (Oğuz Ayan) 3-8-2 (13) IRC1 / One Tonner
4. MESA Sailing Team-Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 4-5-4 (13) IRC0 / Farr 40
5. 7 Bela ContiCap (7 Bela Ortaklar / Gürsel Öztürk) 7-4-5 (16) IRC0 / Farr 40

ORC CLASS B GENEL OVERALL
(B grubundaki 18 tekne arasında ilk 5)
1. Özay Sailing Team-Electron (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) 2-3-3 (8) IRC3 / First 34.7
2. Heni 3 (Eser İnce / Aydın Samanlı) 1-4-6 (11) IRC3 / J 105
3. Shell Alize (Sinan Sümer) 5-2-4 (11) IRC3 / MAT 10 MK2
4. Kia Alize 34.7 (Sinan Sümer / Utku Gönener) 14 OCS-1-1 (16) IRC3 / First 34.7
5. Falcon (Deniz Yılmaz / Berk Balta) - 5-19 (24) IRC3 / First 34.7

Haber : Özge DURMUŞ

Fotoğraflar: Oya ÇETİN© Copyright  

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Toki başkanının konuşması

17 Ocak 2011

Sporun siyasete alet edilmesinin ibretlik örneği

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter