SEKTÖR YAYINININ ÖNEMİ
24 Ocak 2021, 14:09 0

SEKTÖR YAYINININ ÖNEMİ

Gazetemizin bu sene 37. yılı. Okuyucularımız fark etmiştir, köşe yazılarımızın bile büyük çoğunluğu hemen hemen her gün değişmektedir.

 

Dün Gine Körfezi’nde kaçırılan deniz haydutlarının baskınına maruz kalan, merkezi İstanbul / Kadıköy ilçesi Sahrayıcedit Mahallesi’nde bulunan Boden Denizcilik firmasına ait Liberya bayraklı MV Mozart konteyner gemisinde kötü olaylar yaşanmış ve maalesef kardeş ülke Azerbaycan’ın bir vatandaşı baskın esnasında gemi personelinin topluca saklandığı korumalı bölümdeki denizciler korsanların zorlaması sonucunda teslim olmuş, o arbede esnasında Azerbaycanlı denizci hayatını kaybetmiştir. Haberi gemi personelinden bir kişi gazetemiz imtiyaz sahibi Sn. Yamaç ERÖZBEK’i arayarak bütün olanları anlatmıştır. İmtiyaz sahibimizin talebi üzerine gazetemizde KRİZ MERKEZİ kurulmuştur ve arkadaşlarımız hemen çalışmaya başlamıştır. Konu bütün Türkiye'ye gazetemizde manşet ve sürmanşet olarak duyurulmuş ve dünyaya da Linkedin, Twitter, Facebook üzerinden duyurulmuştur.

 

Yurdumuzdaki bazı basın kuruluşları, tv’ler dahil gazetemizin isminden bahsetmeden yayına girmişlerdir. Birkaç tane tv ve gazete sadece bir denizcilik yayın organının bildirdiğine göre diyerek haberi yayınladılar. İstanbul Deniz Ticaret Odası yetkilileri de imtiyaz sahibimiz Yamaç ERÖZBEK’i arayarak daha geniş bilgi istemişlerdir.  

 

Devletimizin ilgili makamları hemen faaliyete geçmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız olayın üzerine süratle gitmiştir.

 

Bundan sonra ne olacak derseniz; deniz haydutları fidye almak için aracı kişi ve kurumlar vasıtasıyla geminin sahibi olduğu Boden Denizcilik ile bir şekilde temas kuracaklar, rehin aldıkları Türk denizcileri için pazarlığa oturacaklar.

 

Temennimiz Türk denizcilerinin bir an önce özgürlüklerine kavuşması.

 

B. Hulusi Gürbüz

24/01/2021

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Seyirler

26 Kasım 2010

Rüzgarın yelkene ana yönlerden geliş açılarına göre ''seyir'' terimi üretilmiştir.Yelkencilikte en genel olarak üç tip seyir vardır

Hava bozuyor

18 Aralık 2010

Pazar günü tahmin merkezleri rüzgarın yönü konusunda farklı değerlendirmelerde bulunuyor.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter