Crystal Cruises'dan Yolcularına Aşı Zorunluluğu
01 Mart 2021, 19:57 0

Crystal Cruises'dan Yolcularına Aşı Zorunluluğu

Amerikan kruvaziyer hattı Crystal Cruises, gemilerinde seyahat etmek isteyen yolculara Covid-19 aşısı olma zorunluluğu getiriyor.

Kruvaziyer firması, seferlerine yeniden başladığında, Crystal Cruise yolcularından gemiye binmelerine izin verilmeden önce Covid-19 aşısı yaptırdıklarına dair belge göstermeleri istenecek. Firma aşıların seyahatten en az 14 gün önce yapılmış olması gerektiğini söyledi.

Royal Caribbean ve Saga Cruises da, geçtiğimiz haftalarda benzer duyurular yapmıştı.

Kruvaziyer hattı, hem konuklar hem de mürettebat için negatif Covid-19 testleri, gemiye binmeden önce ateş kontrolleri, sosyal mesafe kuralları, gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyon önlemleri ve azaltılmış kapasite dahil olmak üzere ek sağlık ve güvenlik önlemleri uygulayacak.

Crystal'in geçici başkanı ve CEO'su Jack Anderson, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sağlığın en büyük lüks olduğunu biliyoruz; ve aşı gerekliliği, gemideki herkes için mümkün olan en güvenli Crystal deneyimini sağlamanın en iyi yoludur. "

Şirket, dünyanın dört bir yanındaki yolculara seyahatten önce aşı olmaları için yeterli zaman vermek amacıyla nehir yolculukları için Mayıs ayına kadar, okyanus yolculukları için Haziran'a ve mega yat seferleri için Ağustos'a kadar operasyonlarını "gönüllü olarak durdurdu".

 

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Binlerce Sporcu İstanbul Boğazı'nda Yüzmek İçin Mücadele Etti

19 Haziran 2018

Bu yıl 30'uncusu düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın elemeleri Türkiye'nin 5 farklı bölgesinde gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi. Sırada ise büyük yarış var. Tüm Türkiye'den 2041 sporcunun katıldığı elemelerin başarılı isimleri, 22 Temmuz günü Asya'dan Avrupa'ya yüzerek geçen en hızlı isim olmak için yarışacak.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter