Tolga Pamir, Türkiye Turu Rekoru İçin Start Alıyor
16 Haziran 2021, 20:01 0

Tolga Pamir, Türkiye Turu Rekoru İçin Start Alıyor

Tolga Pamir 1.500 deniz millik bir mesafeyi aşarak ilk Türkiye Turu Rekoru'nu kırmayı deneyecek.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Türk yelkenciliğini geliştirmek ve açık deniz yelkenciliğine teşvik etmek, açık denizde güvenlik ve performans çalışmalarını sağlamak, Türkiye Cumhuriyeti deniz kıyı sahasını tanımak, tanıtmak ve sahiplenmek, deniz ve çevre bilincini yeni kuşaklara aktarımı için yönetilen bir proje olan Türkiye Turu Rekoru için Tolga Pamir, 17 Haziran Perşembe günü Artvin’in Hopa ilçesinden start alacak.

 

Artvin/Hopa Limanı ile İskenderun Limanı arası durmadan ve dışarıdan yardım almaksızın, sadece yelken ve rüzgarın gücü ile dört denizimizi ve yaklaşık 1.500 deniz millik bir mesafeyi aşarak geçecek olan Tolga Pamir bu mesafede ilk Türkiye Turu Rekoru’nu kırmayı deneyecek.

 

Pamir; Artvin/Hopa Limanı'ndan start alacak ve Karadeniz, İstanbul Boğazı, Marmara Denizi, Çanakkale Boğazı, Ege Denizi, Akdeniz’i geçerek seyrine İskenderun Limanı'nda son verecek.

 

Alıntı: TYF

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Akıntılar

14 Aralık 2010

Akıntılar dikey ve yatay yönlü periyodik veya periyodik olmayan su hareketleridir. Akıntıların değişik oluşum sebepleri vardır.

Denizci Kadınlar Şiddete Dikkat Çekmek için Yelken Açtı

31 Ağustos 2020

Muğla'nın Bodrum ilçesinden, 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında denize açılan kadın yelkenciler, şiddete uğrayan kadınlara dikkat çekti. 3 tekneyle yola koyulan 23 kadın, 7 günlük seyrin ardından Çeşme'ye kadar 300 deniz millik seyir yapacak.

StatCounter