Şampiyon Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
04 Ekim 2021, 14:45 0

Şampiyon Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

TYF 2021 Faaliyet Programında yer alan TYF 2021 Optimist Türkiye Takım Yarışı Şampiyonası, B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Çekişmeli geçen yarışların ardından dereceye giren takımlara ödül töreniyle kupaları takdim edildi. Ödül töreninde konuşan TYF Sportif Direktörü Fatih Özmen çok başarılı bir şampiyonayı geride bıraktıklarını ifade ederken madalya alan almayan, yarışan tüm yelkencileri tebrik ettiğini söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Bodrum’da yıllardır gelişen yelken sporuna destek olmak için çalıştıklarını söylerken “Ulusal ve uluslararası alanlarda sporcular önemli başarılara imza atıyorlar. Denizdeki yelkencilerin muhteşem mücadelelerini görüyorum. Sizler derinliğini bile bilmediğiniz sularda yarışıyorsunuz, inanılmaz bir mücadele içerisindesiniz. Yaptığınız iş o kadar büyük ki size saygı duyuyorum. Hem kulübünüzü, hem bulunduğunuz ili, ilçeyi, bir taraftan da ülkemizi dünyanın her yerinde başarıyla ve gururla temsil ediyorsunuz. Bu yüzden sizleri kutluyor, gözlerinizden öpüyorum” dedi.

TYF 2021 Optimist Türkiye Takım Yarışı Şampiyonası’nda zafer Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nün olurken ikinciliği Fenerbahçe Doğuş Yelken ve üçüncülüğü B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi elde etti.

 

Alıntı: TYF

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ABD'de Çevre Felaketi: 3 Bin Varil Petrol Denize Sızdı

07 Ekim 2021

ABD'nin Güney Kaliforniya kıyılarında meydana gelen büyük petrol sızıntısı bir çevresel felaket haline geldi. Balıkların ölümüne, kuşların petrole bulanmasına ve sulak alanların kirlenmesine neden olan olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

Farrfara Yelken Ekibi Farr 40 Şampiyonasında üçüncülük kupasının sahibi oldu

13 Haziran 2017

İlki geçen sene yapılan Farr 40 Şampiyonasının ilk ayağı olan Farr 40 Şampiyonası I. Kupası, 9-11 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Caddebostan parkurunda gerçekleşti.

StatCounter