KEGM ve Turkcell İş Birliği
07 Ocak 2010, 14:24 0

KEGM ve Turkcell İş Birliği

''Deniz Fenerlerinin Uzaktan Yönetimi'' projesi Turkcell'le hayata geçti...

Deniz fenerlerinin iletişim altyapısını üstlenen Turkcell ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün işbirliği sayesinde deniz fenerlerinin gemilerle haberleşme mesafesi 10 kat artacak.

Kıyı emniyetinin öncü projelerinden biri olan ''Deniz Fenerlerinin Uzaktan Yönetimi'' projesi Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell katkılarıyla güçlü bir alt yapıya kavuşuyor. İki kurum arasındaki bu işbirliğine ilişkin imza töreni Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in katılımıyla Anadoluhisarı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün ''Seyir Yardımcılarının Uzaktan İzlenmesi ve Kontrolü'' sistemine güçlü iletişim altyapısıyla destek veren Turkcell, Türkiye'nin dört bir yanında bulunan 185 deniz feneri ile İstanbul'daki kontrol merkezi arasındaki iletişimi sağlayacak. Turkcell'in kara ve denizleri en geniş kapsayan çekim gücü sayesinde, deniz fenerlerindeki data hatları üzerinden kesintisiz veri akışı gerçekleşecek.

Haberleşme mesafesi 10 kat artacak

Projenin Otomatik Tanımlama Sistemi Bileşeni ile seyir halindeki gemiler 5 deniz milinden görebildikleri fenerleri, artık 50 mil uzaklıktan fark edebilecek, fenerlerin etrafındaki hava, deniz ve trafik durumu konusunda bilgi alabilecek.

Deniz fenerlerini bilgi çağına taşıyacak proje ile karasularında güvenli seyir, deniz feneri arızalarının süratli tespiti ve arızanın hemen giderilmesi, kesintisiz seyir yardımcısı hizmetinin verilmesi, seyir yardımcılarının çalışabilirlilik standardını yüzde 99,8'de tutmak hedefleniyor.

İlk etapta 185 deniz feneri ile başlayacak olan proje 2011 yılı sonuna kadar toplam 430 deniz fenerine yayılacak.

Henüz yorum yazılmamış!

İstanbul’da Son Düdük Sonbahar Kupası-3 İçin Çalacak

12 Aralık 2018

İstanbul'da 2018 yat yarışları sezonu 15 Aralık Cumartesi günü yapılacak TAYK-MDK Sonbahar Kupası-3 ile kapanacak.

Kitab-ı Bahriye

01 Mart 2001

İsrail'de Çevre Felaketi Soruşturmasına Yayın Yasağı

05 Mart 2021

İsrail, Akdeniz'e 190 kilometrelik kıyı şeridinin katranla kaplanmasına yol açan çevre felaketiyle ilgili soruşturma hakkında yayın yasağı getirdi. Tepkiler üzerine bir mahkeme yayın yasağını kısmen kaldırdı.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter