D-Marin ev sahipliği yapacak
22 Ocak 2010, 15:38 0

D-Marin ev sahipliği yapacak

Aydın'ın Didim ilçesinde 5 aydır faaliyet gösteren D-Marin, 2010 yılında da uluslararası yat yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Türkiye'nin en büyük marinası olan D-Marin, 4 Ağustos 2009'da Shop And Miles Cup ve 22 Ekim 2009'da ise Bodrum Cup yarışlarına ev sahipliği yaparak yüzlerce yabancı turiste Didim'i tanıtma olanağı sundu. Liman yetkilileri, yaptıkları açıklamada, D-Marin'in, bugüne kadar Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, Almanya, Hırvatistan, Yunanistan ve Türkiye'de reklam kampanyaları yürüttüğünü, marinanın bu yıl Temmuz ayında ilk olarak Türkiye Açık Deniz Yelken Kulübü'nün organize ettiği yarışa ev sahipliği yapacağını söylediler. Bu yıl Ağustos ayında Shop And Miles Cup, Eylül ayında Fransa'dan başlayıp İstanbul'da son bulan İstanbul Cup, Ekim ayında ise Bodrum Cup yarışlarının da bir ayağının D-Marin olacağını bildiren yetkililer, Didim ve D-Marin'in tanıtımı amacıyla yarışların dışında La Rochelle, Canova ve Paris Denizcilik fuarlarına katılan D-Marin'in, Londra, Duseldorf ve Moskova fuarlarına katılacağını açıkladılar.

Bakanlar Kurulu Kararıyla Daimi Deniz Hudut Kapısı ilan edilen D-Marin'de bu yılın bahar aylarında Yunanistan adalarına seferlerin başlatılmasının da planlandığını aktaran yetkililer, ayrıca Didim-Bodrum arasında da tarifeli seferlere yer verileceğini, gümrük memurlarının da yakın zamanda atanmalarının beklendiğini söylediler.

Doğuş Grubu'nun yatırımı olan, 2009 Mayıs ayından bu yana hizmet veren Didim D-Marin, 2009 Aralık ayı itibariyle denizde yüzde 22, karada ise yüzde 25 doluluk oranını yakaladı. Denizde 50 metreye kadar tekne bağlanabilen, 500 dönüm üzerine kurulu, 70 dönüm çekek alanının tamamı betonlanmış tesiste, 15 metrekare ile 540 metrekare arasında değişen büyüklükte 19 ticari alan bulunuyor. Ticari alanların bir bölümü dünya çapında önemli markalar tarafından kiralandı.

Limanda bir restoran ile spor tesisinin ocak ayı ortalarında faaliyete geçeceği, Marina içinde bulunan akaryakıt istasyonunun ise Mart ayında hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Henüz yorum yazılmamış!

Farrfara Yelken Ekibi Farr 40 Şampiyonasında üçüncülük kupasının sahibi oldu

13 Haziran 2017

İlki geçen sene yapılan Farr 40 Şampiyonasının ilk ayağı olan Farr 40 Şampiyonası I. Kupası, 9-11 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Caddebostan parkurunda gerçekleşti.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter