D-Marin ev sahipliği yapacak
22 Ocak 2010, 15:38 0

D-Marin ev sahipliği yapacak

Aydın'ın Didim ilçesinde 5 aydır faaliyet gösteren D-Marin, 2010 yılında da uluslararası yat yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Türkiye'nin en büyük marinası olan D-Marin, 4 Ağustos 2009'da Shop And Miles Cup ve 22 Ekim 2009'da ise Bodrum Cup yarışlarına ev sahipliği yaparak yüzlerce yabancı turiste Didim'i tanıtma olanağı sundu. Liman yetkilileri, yaptıkları açıklamada, D-Marin'in, bugüne kadar Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, Almanya, Hırvatistan, Yunanistan ve Türkiye'de reklam kampanyaları yürüttüğünü, marinanın bu yıl Temmuz ayında ilk olarak Türkiye Açık Deniz Yelken Kulübü'nün organize ettiği yarışa ev sahipliği yapacağını söylediler. Bu yıl Ağustos ayında Shop And Miles Cup, Eylül ayında Fransa'dan başlayıp İstanbul'da son bulan İstanbul Cup, Ekim ayında ise Bodrum Cup yarışlarının da bir ayağının D-Marin olacağını bildiren yetkililer, Didim ve D-Marin'in tanıtımı amacıyla yarışların dışında La Rochelle, Canova ve Paris Denizcilik fuarlarına katılan D-Marin'in, Londra, Duseldorf ve Moskova fuarlarına katılacağını açıkladılar.

Bakanlar Kurulu Kararıyla Daimi Deniz Hudut Kapısı ilan edilen D-Marin'de bu yılın bahar aylarında Yunanistan adalarına seferlerin başlatılmasının da planlandığını aktaran yetkililer, ayrıca Didim-Bodrum arasında da tarifeli seferlere yer verileceğini, gümrük memurlarının da yakın zamanda atanmalarının beklendiğini söylediler.

Doğuş Grubu'nun yatırımı olan, 2009 Mayıs ayından bu yana hizmet veren Didim D-Marin, 2009 Aralık ayı itibariyle denizde yüzde 22, karada ise yüzde 25 doluluk oranını yakaladı. Denizde 50 metreye kadar tekne bağlanabilen, 500 dönüm üzerine kurulu, 70 dönüm çekek alanının tamamı betonlanmış tesiste, 15 metrekare ile 540 metrekare arasında değişen büyüklükte 19 ticari alan bulunuyor. Ticari alanların bir bölümü dünya çapında önemli markalar tarafından kiralandı.

Limanda bir restoran ile spor tesisinin ocak ayı ortalarında faaliyete geçeceği, Marina içinde bulunan akaryakıt istasyonunun ise Mart ayında hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Henüz yorum yazılmamış!

Greenpeace'in efsane gemisi İstanbul Boğazı'nda

29 Eylül 2016

Greenpeace'in Rainbow Warrior adlı gemisi, 'Güneşe Yelken Aç' sloganıyla 6 Eylül'de Bodrum'da başladığı Türkiye turunun son ayağında İstanbul'a geldi.

Tekne Bakımı

19 Ocak 2001

Teknelerin maruz kaldığı bu olaylara karşı onları koruyamazsak kısa zamanda teknemizde onarılması büyük giderlere mal olabiiecek hasarlar meydana gelebilir ve hatta tekne çalışamaz duruma düşebilir.

Marina Yüzer İskele Sistemlerine Yeni Bir Bakış Açısı

02 Mart 2013

1970'li senelerden günümüze Turizm Bakanlığımızın büyük destekleriyle büyüyüp gelişen marina sektörümüz, zaman içerisinde artan çevre bilinci ile alternatif marina sistemleri çözümlerine yönelmiştir.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter