Marinaya bakacak kiracı aranıyor
25 Ocak 2010, 12:38 0

Marinaya bakacak kiracı aranıyor

Yelken sporunu sevdirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı tarafından yaptırılan Levent Marina, ihaleyle yeniden kiraya verilecek.

Körfez girişinde, 70 yat kapasiteli, içinde iki restoran ve yüzme havuzunun da bulunduğu marinanın sözleşmesinin önümüzdeki günlerde sona ereceğini belirten Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı İzmir Temsilcisi emekli Tuğgeneral Ali Vahit Kubilay, ihalenin ne zaman yapılacağının belli olmadığını ifade ederek, ''Orada oluşturulan bir uzman ekip şartnameyi hazırladıktan sonra, belirli bir bedel karşılığında ihaleye çıkılacak'' dedi.
Kubilay, ''Vakıf olduğumuz için İhale Kanunu'na tâbi değiliz. Vakfın gelirinin daha fazla olmasını isteriz. Bu nedenle çok verip ihaleyi alandan ziyade, işletmeyi yapabilecek bir firma bulmayı amaçlıyoruz. Ancak marinanın yanı sıra burada restoran, çekek yeri gibi tesisler de var. Kompleksin tamamen mi yoksa ayrı ayrı mı kiraya verileceği henüz netlik kazanmadı. Yeni kiralayacak kişinin tesise yatırım yapması da gerekiyor'' diye konuştu.

Deniz Ticaret Odası taşınacak

Öte yandan Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dalogh, şube merkezini Levent Marina bünyesindeki binalardan birine taşımak istediklerini belirtti. Dalogh, ''Şartlar ayrıntılı olarak belirlensin. İhaleye çıkmasını bekliyoruz.'' dedi.
Kötü işletmecilik yüzünden marina harabeye döndü. Bu yanlışlar sonucu bugün marinada kullanma suyu bulunmuyor. Elektrik panelleri özellikle yağmurlu günlerde her an bir faciaya yol açacak tehlike arz ediyor.

Milliyet

Henüz yorum yazılmamış!

Gemi ve Yat İhracatından Sevindiren Haber

03 Eylül 2020

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği'nden 120 milyon dolarlık ihracat...

İçinde "Tropik bir ada" taşıyan yat!..

16 Kasım 2012

Island Yacth Design tarafından meydana getirilen bu Tropical Mountain Paradise (Troptik Dağ Cenneti) konsepti, bir tropik adayı dev bir yatın tam ortasına yerleştiriyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Admiral Denizcilik

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter