Marinaya bakacak kiracı aranıyor
25 Ocak 2010, 12:38 0

Marinaya bakacak kiracı aranıyor

Yelken sporunu sevdirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı tarafından yaptırılan Levent Marina, ihaleyle yeniden kiraya verilecek.

Körfez girişinde, 70 yat kapasiteli, içinde iki restoran ve yüzme havuzunun da bulunduğu marinanın sözleşmesinin önümüzdeki günlerde sona ereceğini belirten Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı İzmir Temsilcisi emekli Tuğgeneral Ali Vahit Kubilay, ihalenin ne zaman yapılacağının belli olmadığını ifade ederek, ''Orada oluşturulan bir uzman ekip şartnameyi hazırladıktan sonra, belirli bir bedel karşılığında ihaleye çıkılacak'' dedi.
Kubilay, ''Vakıf olduğumuz için İhale Kanunu'na tâbi değiliz. Vakfın gelirinin daha fazla olmasını isteriz. Bu nedenle çok verip ihaleyi alandan ziyade, işletmeyi yapabilecek bir firma bulmayı amaçlıyoruz. Ancak marinanın yanı sıra burada restoran, çekek yeri gibi tesisler de var. Kompleksin tamamen mi yoksa ayrı ayrı mı kiraya verileceği henüz netlik kazanmadı. Yeni kiralayacak kişinin tesise yatırım yapması da gerekiyor'' diye konuştu.

Deniz Ticaret Odası taşınacak

Öte yandan Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dalogh, şube merkezini Levent Marina bünyesindeki binalardan birine taşımak istediklerini belirtti. Dalogh, ''Şartlar ayrıntılı olarak belirlensin. İhaleye çıkmasını bekliyoruz.'' dedi.
Kötü işletmecilik yüzünden marina harabeye döndü. Bu yanlışlar sonucu bugün marinada kullanma suyu bulunmuyor. Elektrik panelleri özellikle yağmurlu günlerde her an bir faciaya yol açacak tehlike arz ediyor.

Milliyet

Henüz yorum yazılmamış!

Hedef Dışı Av Sorununa Çözüm Aranıyor

20 Temmuz 2018

Akdeniz'de hedef dışı avcılığın boyutlarını anlamak ve azaltma çalışmalarını test edebilmek için DEKAMER, Doğa Derneği, WWF Türkiye ve TÜDAV işbirliğinde çalışmalar yürütülecek.

Balık Graten Sebzeli

07 Şubat 2012

Balıkları temizleyip yıkayın. Süzüp üzerine tuz ve karabiber serptikten sonra 5-10 dakika marine edin.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

BANNER

Babalar Günü Hediyen Şimdiden Hazır!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter