Marinaya bakacak kiracı aranıyor
25 Ocak 2010, 12:38 0

Marinaya bakacak kiracı aranıyor

Yelken sporunu sevdirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı tarafından yaptırılan Levent Marina, ihaleyle yeniden kiraya verilecek.

Körfez girişinde, 70 yat kapasiteli, içinde iki restoran ve yüzme havuzunun da bulunduğu marinanın sözleşmesinin önümüzdeki günlerde sona ereceğini belirten Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı İzmir Temsilcisi emekli Tuğgeneral Ali Vahit Kubilay, ihalenin ne zaman yapılacağının belli olmadığını ifade ederek, ''Orada oluşturulan bir uzman ekip şartnameyi hazırladıktan sonra, belirli bir bedel karşılığında ihaleye çıkılacak'' dedi.
Kubilay, ''Vakıf olduğumuz için İhale Kanunu'na tâbi değiliz. Vakfın gelirinin daha fazla olmasını isteriz. Bu nedenle çok verip ihaleyi alandan ziyade, işletmeyi yapabilecek bir firma bulmayı amaçlıyoruz. Ancak marinanın yanı sıra burada restoran, çekek yeri gibi tesisler de var. Kompleksin tamamen mi yoksa ayrı ayrı mı kiraya verileceği henüz netlik kazanmadı. Yeni kiralayacak kişinin tesise yatırım yapması da gerekiyor'' diye konuştu.

Deniz Ticaret Odası taşınacak

Öte yandan Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dalogh, şube merkezini Levent Marina bünyesindeki binalardan birine taşımak istediklerini belirtti. Dalogh, ''Şartlar ayrıntılı olarak belirlensin. İhaleye çıkmasını bekliyoruz.'' dedi.
Kötü işletmecilik yüzünden marina harabeye döndü. Bu yanlışlar sonucu bugün marinada kullanma suyu bulunmuyor. Elektrik panelleri özellikle yağmurlu günlerde her an bir faciaya yol açacak tehlike arz ediyor.

Milliyet

Henüz yorum yazılmamış!

Paralimpik Yelken Milli Takım Mersin'de kampa girdi

10 Kasım 2014

Paralimpik Yelken Milli Takımı Mersin'de kampa girdi. Kamp sonunda yapılacak seçme ile Mersin'den 7-12 Aralık'ta Melbourne'de yapılacak olan yarışmaya gidecek sporcular seçilecek.

MARINTURK – İSTANBUL PENDİK MARİNA

18 Mart 2018

Asya ile Avrupa arasında, tarihin ve uygarlığın dönüm noktalarının yaşandığı, insanlık mirasının yüzyıllar boyu kuşaktan kuşağa taşınmasında ev sahipliği yapan, dünyanın gözbebeği İstanbul'un renkli sahili Pendik'te kurulu olan marina, Büyükada'ya sadece 6 deniz mili mesafede.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter