Optimist-Laser Yarışları sonuçları
03 Şubat 2010, 14:36 0

Optimist-Laser Yarışları sonuçları

Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Yarıyıl Kupası Optimist&Laser Yarışları 26-30 Ocak tarihlerinde Yalıkavak Belediyesi Spor Yelken Kulübü ev sahipliğinde Muğla/Bodrum/Yalıkavak'ta gerçekleşti.

Optimist sınıfında; Adana (2), Antalya (4), Aydın (2), Balıkesir (3), Bursa (2), Hatay (3), İstanbul (29), İzmir (38), Kocaeli (6), Mersin (1), Muğla (40), Sinop (5) ve Tekirdağ (6) olmak üzere 13 ilden 33 kulüp ve 1 Ferdi ; 28' si kız, 113' ü erkek toplam 141 sporcunun katıldığı yarışmalarda aşağıdaki sonuçlar alındı:

Genel Klasman

1)Selim Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü - İzmir
2)Bora Olcav - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü- İzmir
3)Barbaros Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü - İzmir
4)Can Akdurak - Solo Yelken Kulübü - İzmir
5)Sergen Birincioğlu - Sinop Karadeniz Yelken Kulübü - Sinop

Ödülleri; Yalıkavak Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Balcı tarafından verildi.

Kızlar Klasmanı

1)Zeynep Yentür - Fenerbahçe Spor Kulübü - İstanbul
2)Deniz Dağdelen - Ferdi - İstanbul
3)Mina Rodopman - Fenerbahçe Spor Kulübü - İstanbul

Ödülleri; Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu tarafından verildi.

Junıor Klasmanı

1)Barbaros Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü - İzmir
2)Burak Kahrat - Urla Optimist Spor Kulübü - İzmir
3)Barsgan Dökmeci - Marmara - UNO Yelken Kulübü - İstanbul

Ödülleri; Yalıkavak Belediyesi Meclis Üyesi Nevcihan Özcan tarafından verildi.

Laser 4.7 sınıfında; Adana (2), Ankara (1), Antalya (1), Balıkesir (1), Bursa (2), Çanakkale (1), Hatay (1), İstanbul (14), İzmir (11), Kocaeli (4), Muğla (15), Sinop (1) ve Tekirdağ (1) olmak üzere 13 ilden 26 kulüp; 14' ü kız, 41' i erkek toplam 55 sporcunun katıldığı yarışmalarda aşağıdaki sonuçlar alındı:

Genel Klasman

1)Halil Demirel - Gökova Yelken Kulübü - Muğla
2)Mete Sayın - Fenerbahçe Spor Kulübü - İstanbul
3)Murat Bilir - Gökova Yelken Kulübü - Muğla

Ödülleri; TYF Merkez hakem Kurulu Başkanı Orhan Tüker tarafından verildi.

Bayan Klasmanı

1)Nazlı Hilal Karadeli - Fenerbahçe Spor Kulübü - İstanbul
2)Ceren Celayir - Galatasaray Spor Kulübü - İstanbul
3)Beril Çalışkan - Martı Marina Yatçılık Kulübü - Muğla

Ödülleri; TYF Yönetim Kurulu Üyesi Seyhan Evlioğlu tarafından verildi.

Laser Radial sınıfında; Adana ( 2 ), Balıkesir ( 1 ), Çanakkale ( 1 ), Hatay ( 1), İstanbul ( 11 ), İzmir (5 ), Kocaeli ( 2 ), Mersin ( 3 ) ve Muğla ( 5 ) olmak üzere 9 il ve 17 kulüpten 7'si kız, 24'ü erkek toplam 31 sporcunun katıldığı yarışmalarda aşağıdaki sonuçlar alındı:

Genel Klasman

1)Okan Arın - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
2)Orsa Reis Levent - Gökova Yelken Kulübü - Muğla
3)Mithat Can Alagöz - Foça Yelken Kulübü - İzmir

Ödülleri; Muğla İl Organizasyon Kurulu Başkanı Serdar Ahıskalı tarafından verildi.

Bayan Klasmanı

1)Nazlı Çağla Dönertaş - Fenerbahçe Spor Kulübü - İstanbul
2)Pınar Kaynar - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
3)Ecem Güzel - Era Bodrum Yelken Kulübü - Muğla

Ödülleri; Yalıkavak Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Osman Gökmen tarafından verildi.

Genç Klasmanı

1)Okan Arın - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
2)Orsa Reis Levent - Gökova Yelken Kulübü - Muğla
3)Mithat Can Alagöz - Foça Yelken Kulübü - İzmir

Ödülleri; Muğla İl Organizasyon Kurulu Başkanı Serdar Ahıskalı tarafından verildi.

Laser Standart sınıfında; İstanbul (8) ve İzmir (1) olmak üzere 2 il, 4 kulüpten 9 sporcunun katıldığı yarışmalarda aşağıdaki sonuçlar alındı:

Genel Klasman

1)Mustafa Çakır - Heybeliada Su Sporları Kulübü - İstanbul
2)Alican Başeğmez - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
3)Cem Gözen - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
Ödülleri; Yalıkavak Belediyesi Meclis Üyesi Erol Cömert tarafından verildi.

Genç Klasmanı

1)Alican Başeğmez - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
2)Cem Gözen - İstanbul Yelken Kulübü - İstanbul
3)Utku Gönener - Fenerbahçe Spor Kulübü - İstanbul

Ödülleri; TYF İcra Kurulu Üyesi Neylan Günay tarafından verildi.

Henüz yorum yazılmamış!

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter