Yat sektörünü plansızlık vurdu
02 Mart 2010, 11:53 0

Yat sektörünü plansızlık vurdu

Bodrum'da yılda 60 mega yatın yapıldığı İçmeler Tersanesi'ndeki yat işletmecileri ruhsat alamamanın sıkıntısını yaşıyor.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, yaklaşık 8 bin kişinin çalıştığı 60 yat atölyesinin bulunduğu tersanenin 30 yıldır imar planı beklediğini belirterek, ''Bodrum ve Yalı belediyelerinin sınırları içerisinde olan ve her yıl milyarlarca dolar ülkeye döviz kazandıran yat imalatçıları, plansızlık nedeniyle ruhsat alamayınca üretimi rölantiye aldılar. Dünyanın dört köşesinden Bodrum yatlarına talep üzerine talep gelirken, yatçılar plansızlık ve bürokratik engellemeler nedeniyle kaosa sürüklendi'' dedi. Nalbantoğlu, ruhsat alamayan ve SİT alanı ilan edilen bölgede kalan işletmelerin kapatılıp kapatılmayacağının bile belli olmadığını belirterek, ''İmalatçı yatırım yapmaya, yeni sipariş almaya korkar hale geldi. Kaostan çıkış yolu arıyoruz, ama bulamıyoruz'' dedi.

Hürriyet

Henüz yorum yazılmamış!

BAU Çocukları Denizle Buluşturdu.

01 Mayıs 2017

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Uluslararası Yelken Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle Van, Hakkari, Diyarbakır, Mardin gibi şehirlerden gelen çocukları hayatlarında ilk kez denizle buluşturdu.

İçli Hamsi

05 Mayıs 2003

Tuzla Marina ihalesi 29 Ocak'ta yapılacak

11 Ocak 2013

Tuzla'da yapılması planlanan ve projesi hazır olan Marine'nin ihalesi 29 Ocak'ta yapılacak.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

TCG Kocatepe Nasıl Battı

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter