Yat sektörünü plansızlık vurdu
02 Mart 2010, 11:53 0

Yat sektörünü plansızlık vurdu

Bodrum'da yılda 60 mega yatın yapıldığı İçmeler Tersanesi'ndeki yat işletmecileri ruhsat alamamanın sıkıntısını yaşıyor.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, yaklaşık 8 bin kişinin çalıştığı 60 yat atölyesinin bulunduğu tersanenin 30 yıldır imar planı beklediğini belirterek, ''Bodrum ve Yalı belediyelerinin sınırları içerisinde olan ve her yıl milyarlarca dolar ülkeye döviz kazandıran yat imalatçıları, plansızlık nedeniyle ruhsat alamayınca üretimi rölantiye aldılar. Dünyanın dört köşesinden Bodrum yatlarına talep üzerine talep gelirken, yatçılar plansızlık ve bürokratik engellemeler nedeniyle kaosa sürüklendi'' dedi. Nalbantoğlu, ruhsat alamayan ve SİT alanı ilan edilen bölgede kalan işletmelerin kapatılıp kapatılmayacağının bile belli olmadığını belirterek, ''İmalatçı yatırım yapmaya, yeni sipariş almaya korkar hale geldi. Kaostan çıkış yolu arıyoruz, ama bulamıyoruz'' dedi.

Hürriyet

Henüz yorum yazılmamış!

Tekne Kullanmak

25 Ocak 2001

Bir amatör denizciye 50 gros tonilatoya kadar tekne kullanam yetkisi verildiğine göre amatör denizci ister makineli olsun, isterse yelkenli olsun kumanda ettiği tekneyi onun güvenli bir şekilde çok iyi kullanabilmesi için bilmek zorundadır.

Volvo Ocean Race Heyacanı devam ediyor

23 Ocak 2018

Volvo Ocean Race

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter