25 milyon $'lık yat siparişi hazır
11 Mart 2010, 14:00 0

25 milyon $'lık yat siparişi hazır

Antalya'da yapımına geçen yıl başlanan Avrupa'nın en büyük ultralüks kompozit (PVC, elyaf, epoksinin sıkıştırılmasıyla oluşan madde) yatı tamamlandı.

Katarlı petrol zenginine 25 milyon dolara satılan 47 metre uzunluğundaki yatın lambaları özel yapım Swarovski taşlarla kaplandı, mobilyaları pırlantalarla işlendi. 'Mystic' adlı yatın, Nisan ayında denize indirileceği bildirildi. 'Mystic' adlı motoryat sinema salonundan spor salonuna, jakuzilerden masaj salonuna ve saunaya kadar pek çok lükse sahip. Hiç durmaksızın iki okyanus arasındaki en uzak noktaları geçebilme (4 bin mil) özelliğine sahip olan yatın saatteki seyir hızı maksimum 17 deniz mili. Yat, 12 konuk, 8 personel ve kaptanların kalabileceği kapasitede dizayn edildi. Yatın termal gece görüşü de bulunuyor. CMB Yatçılık Genel Müdürü Cüneyt Okçu, denize inmek için havaların düzelmesini beklediklerini söyledi.

Vatan

Henüz yorum yazılmamış!

İstanbul İkinci Klasik Tekneler Buluşması

24 Eylül 2019

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu , FAHRİ KORUTÜRK Marinası ( Kalamış) , İstanbul Yelken Kulübü, Tuzla Yat Kulübü, Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü işbirliğiyle, '' Klasik Tekneler ''başlıklı konferansa ve seyir gösterisine ev sahipliği yaptı. Etkinlik kapsamında, Yat Tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu tarafından '' İstanbul'un Klasik Yelkenli Tekneler '' konulu panelde düzenlendi.

Haziran Ayı Yarış Takvimi

30 Mayıs 2019

TYF Haziran ayı hareketsiz salma yarış programı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Admiral Denizcilik

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter