25 milyon $'lık yat siparişi hazır
11 Mart 2010, 14:00 0

25 milyon $'lık yat siparişi hazır

Antalya'da yapımına geçen yıl başlanan Avrupa'nın en büyük ultralüks kompozit (PVC, elyaf, epoksinin sıkıştırılmasıyla oluşan madde) yatı tamamlandı.

Katarlı petrol zenginine 25 milyon dolara satılan 47 metre uzunluğundaki yatın lambaları özel yapım Swarovski taşlarla kaplandı, mobilyaları pırlantalarla işlendi. 'Mystic' adlı yatın, Nisan ayında denize indirileceği bildirildi. 'Mystic' adlı motoryat sinema salonundan spor salonuna, jakuzilerden masaj salonuna ve saunaya kadar pek çok lükse sahip. Hiç durmaksızın iki okyanus arasındaki en uzak noktaları geçebilme (4 bin mil) özelliğine sahip olan yatın saatteki seyir hızı maksimum 17 deniz mili. Yat, 12 konuk, 8 personel ve kaptanların kalabileceği kapasitede dizayn edildi. Yatın termal gece görüşü de bulunuyor. CMB Yatçılık Genel Müdürü Cüneyt Okçu, denize inmek için havaların düzelmesini beklediklerini söyledi.

Vatan

Henüz yorum yazılmamış!

' 6. PENDİK YELKEN MARINTURK CUP '6 MAYISTA MARİNTURK PENDİK MARİNA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

25 Nisan 2018

Marinturk'ün yelken sporuna desteği devam ediyor. Pendik Yelken Marinturk Cup ve 2. Ayak Türkiye Sportsboat Trofesi Marinturk'ün ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Hedef Dışı Av Sorununa Çözüm Aranıyor

20 Temmuz 2018

Akdeniz'de hedef dışı avcılığın boyutlarını anlamak ve azaltma çalışmalarını test edebilmek için DEKAMER, Doğa Derneği, WWF Türkiye ve TÜDAV işbirliğinde çalışmalar yürütülecek.

Hedef Gençler

04 Şubat 2020

İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanı Sevgili Tunç Soyer şehrimizin çocuklarını denizle buluşturma amacı ile ' Körfezde Yelken ve Kano Eğitimi ' projesini hayata geçirdi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

TCG Kocatepe Nasıl Battı

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter