Stockholm'de yat fuarı başladı
11 Mart 2010, 16:17 0

Stockholm'de yat fuarı başladı

İskandinavya'nın yat fuarı "Her Şey Deniz İçin" İsveç'in başkenti Stockholm'de başladı.

İskandinavya'nın yat fuarı "Her Şey Deniz İçin" İsveç'in başkenti Stockholm'de başladı. Bu sene fuara, Türkiye'den yat turizmi yapan firmalar ve Antalya Deniz Ticaret Odası katılıyor.

Fuar katılımcısı firmalar 2010 sezonunun çok iyi geçeceği yönünde ortak görüş bildirdiler. "Her Şey Deniz İçin Fuarı', 3 mega salondan meydana geliyor. A salonunda büyük yelkenliler ve motorbotlar, B salonunda daha küçük tekneler, C salonunda ülkelerin stantları ve deniz malzemesi satan firmalar yer alıyor. Bu dev fuar her zaman İsveçlilerin ilgisini çekiyor. Deniz meraklıları tekne veya deniz malzemesi satın almak için bu fuarı bekliyor. İsveçlilerin denize diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla merak duydukları biliniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Filiz Köse fuar hakkında yaptığı açıklamada, "Bu uzun yıllardan beri katıldığımız bir fuar. Biz geçen sezon 400 bin turistle sezonu kapatmıştık. Bu sene yüzde 10, yüzde 15 kadar büyüme bekliyoruz. Sadece sejour turizmi değil, golf ve yat turizmine de ilgi gösteriyoruz. İsveç'teki tur operatörlerinde kapasite artışı bekliyoruz. Fuara Antalya Deniz Ticaret Odamız ve yat turizmi yapan turizm acentelerimiz katılıyor. Başarılı bir fuar geçireceğimizi düşünüyorum" dedi. Köse, "Marinalara dönük Bakanlığımızın planları var. Yatırımların artacağını zannediyorum" diye ifade etti. Kültür ve Turizm Müşaviri Köse, yat turizmi için acentelerle yapılan görüşmelerde sektörün büyüdüğüne dikkat çekerek, 2010 yılı turizminin iyi geçeceğinden emin olduğunu belirtti.

Henüz yorum yazılmamış!

Temmuz ayı Yarış Takvimi

29 Haziran 2019

TYF Temmuz ayı hareketsiz salma yarış programı

Turkcell, Türkiye Yelken Federasyonu'na sponsor oldu

22 Temmuz 2017

Turkcell, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın himayesinde 2020 Olimpiyat Oyunları hedefiyle Türk sporuna verdiği desteği genişletiyor.

Gemi sökümcüler büyümek için yer arıyor

11 Ocak 2013

Aliağa'daki gemi sökümcüler 2012 yılında dünyadaki ekonomik kriz nedeniyle hurdaya ayrılan gemi sayısındaki artışla birlikte kapasitesinin üzerinde çıkınca söküm için firmalar yeni yer arayışına girdi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

TCG Kocatepe Nasıl Battı

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter