Yat kaptanlığı kursu başlıyor
22 Mart 2010, 13:44 0

Yat kaptanlığı kursu başlıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mesleki eğitimleri kapsamında 5. dönem yat kaptanlığı kursu başlıyor.

27 Mart 2010 - 31 Temmuz 2010 tarihleri arasında planlanan Yat Kaptanlığı Kursuna, 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı herkes katılabilecek. Kurs, meslek edinmek isteyen gençleri, tekne sahibi olan veya olmayı planlayanları, yat kaptanlığı mesleğini akademik temelleri ile derinlemesine öğrenmek isteyen denizcileri, yatçılık sektöründe çalışmak ve deniz turizminde kariyer yapmayı planlayanları, hobi olarak denizle ve tekneyle ilgilenenleri, kısaca denize ve denizciliğe meraklı herkesi hedefliyor.

Bir yat kaptanının meslek hayatı boyunca ihtiyaç duyabileceği kuramsal ve pratik bilgi düşünülerek hazırlanan, çeşitli simülasyon sistemleri ve denizcilik laboratuarlarında yürütülen uygulamalı dersleri de içeren 408 saatlik kurs, daha önceki 4 dönemde 140 mezun verdi. Dersler Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Elemanları tarafından veriliyor.

Hafta içi 17:30-20:25 saatleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tesislerinde gerçekleştirilecek olan kurs bitiminde başarılı olan kursiyerler, ''Yat Kaptanı'' ehliyeti almaya hak kazanacak ve ticari yatlarda kaptanlık yapabilecek.

Kayıtlar, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Tınaztepe Kampusu'nda yapılmakta olup, ön başvurular 232 412 8855 numaralı telefondan alınıyor.

Henüz yorum yazılmamış!

Katil Yosun'u Tanıyalım

11 Mart 2001

Adını latince "Yatay Gelişen Gövde" anlamına gelen sözcükten alan Caulerpa cinsi deniz yosunlarının dünyada 70'den fazla türü bulunmaktadır.

İzmir Körfezi için Bilimsel İşbirliği

10 Temmuz 2020

İzmir Körfezi'ni yeniden yüzülebilir hale getirme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile birlikte yürüttüğü Oşinografik İzleme Projesi kapsamında sudaki iyileşmeyi bilimsel veriler ışığında gözlemliyor.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter