Yat kaptanlığı kursu başlıyor
22 Mart 2010, 13:44 0

Yat kaptanlığı kursu başlıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mesleki eğitimleri kapsamında 5. dönem yat kaptanlığı kursu başlıyor.

27 Mart 2010 - 31 Temmuz 2010 tarihleri arasında planlanan Yat Kaptanlığı Kursuna, 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı herkes katılabilecek. Kurs, meslek edinmek isteyen gençleri, tekne sahibi olan veya olmayı planlayanları, yat kaptanlığı mesleğini akademik temelleri ile derinlemesine öğrenmek isteyen denizcileri, yatçılık sektöründe çalışmak ve deniz turizminde kariyer yapmayı planlayanları, hobi olarak denizle ve tekneyle ilgilenenleri, kısaca denize ve denizciliğe meraklı herkesi hedefliyor.

Bir yat kaptanının meslek hayatı boyunca ihtiyaç duyabileceği kuramsal ve pratik bilgi düşünülerek hazırlanan, çeşitli simülasyon sistemleri ve denizcilik laboratuarlarında yürütülen uygulamalı dersleri de içeren 408 saatlik kurs, daha önceki 4 dönemde 140 mezun verdi. Dersler Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Elemanları tarafından veriliyor.

Hafta içi 17:30-20:25 saatleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tesislerinde gerçekleştirilecek olan kurs bitiminde başarılı olan kursiyerler, ''Yat Kaptanı'' ehliyeti almaya hak kazanacak ve ticari yatlarda kaptanlık yapabilecek.

Kayıtlar, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Tınaztepe Kampusu'nda yapılmakta olup, ön başvurular 232 412 8855 numaralı telefondan alınıyor.

Henüz yorum yazılmamış!

BOAT SHOW EURASIA VIAPORT MARİNA İSTANBUL TUZLA'DA BUGÜN BAŞLADI

17 Şubat 2018

VİA Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye'de bir ilke imza atılıyor.

Tuzla Boat Show Devam Ediyor

06 Ekim 2019

Türkiye'nin deniz üzerindeki tek tekne fuarı Uluslararası Boat Show Tuzla Fuarı devam ediyor. Fuar, misafirlerini 5-13 Ekim'de Viaport Marina'da ağırlayacak.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter