IMO'da Danışman Statüsünde
24 Mart 2010, 14:14 0

IMO'da Danışman Statüsünde

Gemi Mühendisleri Odası IMO'ya danışman statüsünde kabul edildi.

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO'nun ''Gemi Mühendisleri Grubu'na (Naval Architecture Group)'' üye olarak kabul edildi.

Gemi mühendislerinin IMO bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara katılmalarının sağlanabilmesi için İngiltere Gemi Mühendisleri Odası'nın (RINA-Royal Institution of Naval Architects) oluşturmuş olduğu ''Gemi Mühendisleri Grubu'' IMO'da danışmanlık (consultative) statüsünde RINA tarafından temsil ediliyor. Böylece RINA, IMO ve ''Gemi Mühendisleri Grubu'' arasında köprü görevi görerek, gemi mühendislerinin IMO'da temsil edilmesini sağlıyor. Gemi mühendisleri, IMO toplantılarına ilişkin dökümanlara, raporlara ve görüş oluşturmak için oluşturulmuş teknik forumlara www.rina.org.uk/IMO üzerinden ulaşılabiliyorlar.

Danışmanlık statüsü, üyelerine ayrıca IMO Genel Kurulu, Deniz Emniyet Komitesi, Deniz Çevresini Koruma Komitesi, Hukuk Komitesi, Teknik İşbirliği Komitesi ve diğer IMO organlarının toplantılarına katılma ve bu toplantılarda gündemdeki konulara ilişkin öneri ve görüş verebilme olanağı da sağlamakta.

Ülkemizin son yıllarda uluslararası alanda denizcilik ve gemi yapım-onarım sektöründe elde ettiği başarılara bir halka daha ekleyen gemi mühendislerini ve Gemi Mühendisleri Odası'nı kutluyoruz.

Henüz yorum yazılmamış!

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter