IMO'da Danışman Statüsünde
24 Mart 2010, 14:14 0

IMO'da Danışman Statüsünde

Gemi Mühendisleri Odası IMO'ya danışman statüsünde kabul edildi.

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO'nun ''Gemi Mühendisleri Grubu'na (Naval Architecture Group)'' üye olarak kabul edildi.

Gemi mühendislerinin IMO bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara katılmalarının sağlanabilmesi için İngiltere Gemi Mühendisleri Odası'nın (RINA-Royal Institution of Naval Architects) oluşturmuş olduğu ''Gemi Mühendisleri Grubu'' IMO'da danışmanlık (consultative) statüsünde RINA tarafından temsil ediliyor. Böylece RINA, IMO ve ''Gemi Mühendisleri Grubu'' arasında köprü görevi görerek, gemi mühendislerinin IMO'da temsil edilmesini sağlıyor. Gemi mühendisleri, IMO toplantılarına ilişkin dökümanlara, raporlara ve görüş oluşturmak için oluşturulmuş teknik forumlara www.rina.org.uk/IMO üzerinden ulaşılabiliyorlar.

Danışmanlık statüsü, üyelerine ayrıca IMO Genel Kurulu, Deniz Emniyet Komitesi, Deniz Çevresini Koruma Komitesi, Hukuk Komitesi, Teknik İşbirliği Komitesi ve diğer IMO organlarının toplantılarına katılma ve bu toplantılarda gündemdeki konulara ilişkin öneri ve görüş verebilme olanağı da sağlamakta.

Ülkemizin son yıllarda uluslararası alanda denizcilik ve gemi yapım-onarım sektöründe elde ettiği başarılara bir halka daha ekleyen gemi mühendislerini ve Gemi Mühendisleri Odası'nı kutluyoruz.

Henüz yorum yazılmamış!

Kıtalar arası yüzdüler

16 Temmuz 2012

Dünyanın tek kıtalararası yüzme yarışı olan ''24. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması'' İstanbul Boğazı?nda gerçekleştirildi.

Volvo Okyanus Yarışı 10 limana uğrayacak

27 Kasım 2010

Yelkende dünyanın en zorlu mücadelelerinden biri olan Volvo Okyanus Yarışı’nın 2011-12 serisinin açılışı Alicante’de düzenlenen konferansla yapıldı. VOR filosu 29-30 Ekim 2011’de başlayacak toplam 37 bin deniz mili mesafeli yarışta 10 limana uğrayacak.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter