IMO'da Danışman Statüsünde
24 Mart 2010, 14:14 0

IMO'da Danışman Statüsünde

Gemi Mühendisleri Odası IMO'ya danışman statüsünde kabul edildi.

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO'nun ''Gemi Mühendisleri Grubu'na (Naval Architecture Group)'' üye olarak kabul edildi.

Gemi mühendislerinin IMO bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara katılmalarının sağlanabilmesi için İngiltere Gemi Mühendisleri Odası'nın (RINA-Royal Institution of Naval Architects) oluşturmuş olduğu ''Gemi Mühendisleri Grubu'' IMO'da danışmanlık (consultative) statüsünde RINA tarafından temsil ediliyor. Böylece RINA, IMO ve ''Gemi Mühendisleri Grubu'' arasında köprü görevi görerek, gemi mühendislerinin IMO'da temsil edilmesini sağlıyor. Gemi mühendisleri, IMO toplantılarına ilişkin dökümanlara, raporlara ve görüş oluşturmak için oluşturulmuş teknik forumlara www.rina.org.uk/IMO üzerinden ulaşılabiliyorlar.

Danışmanlık statüsü, üyelerine ayrıca IMO Genel Kurulu, Deniz Emniyet Komitesi, Deniz Çevresini Koruma Komitesi, Hukuk Komitesi, Teknik İşbirliği Komitesi ve diğer IMO organlarının toplantılarına katılma ve bu toplantılarda gündemdeki konulara ilişkin öneri ve görüş verebilme olanağı da sağlamakta.

Ülkemizin son yıllarda uluslararası alanda denizcilik ve gemi yapım-onarım sektöründe elde ettiği başarılara bir halka daha ekleyen gemi mühendislerini ve Gemi Mühendisleri Odası'nı kutluyoruz.

Henüz yorum yazılmamış!

Volvo Okyanus Yarışı'nda tekneler en uzun etaba yelken açtı

23 Mart 2015

Yelken sporunun en prestijli yarışlarından Volvo Okyanus Yarışı'nın 5. etabına Yeni Zelanda'nın Auckland limanından start verildi

yeni proje

12 Aralık 2010

Ulubat Göü marmaraya bağlanıyor

4. Marintürk Kupası Yarışları Sonuçlandı

28 Mayıs 2013

Türkiye?de bir marinanın kendi adıyla düzenlediği ilk yarış olan PYK-MARINTURK KUPASI?nın dördüncüsü deniz ve yelken tutkunlarının yoğun katılımıyla 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde Marinturk İstanbul City Port marinada gerçekleştirildi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter