Krala 103 yaş bakımı
29 Mart 2010, 16:49 0

Krala 103 yaş bakımı

Dünyanın en ünlü yatlarının katıldığı 'Monaco Classic Week'te 1997 güzeli seçilen 'Ilona of Kylesku', 2011'de yapılacak yarışma için Marmaris'te bakıma alındı.

'Monaco Classic Week' adıyla 2 yılda bir düzenlenen ve dünyanın en ünlü klasik yatlarının katıldığı yarışmada ''1997 Yılı Güzeli'' seçilen 1907 yapımı ''Ilona of Kylesku'' (yeni adı ''Prince Otman''), 2011'deki yarışmaya hazırlanmak için Marmaris'e geldi.

28 metre uzunluğunda, biri master üç kamarası bulunan ve denize indirildiği günden beri seyir yapan 'Ilona of Kylesku'nun bakımını, Mavi-Mar'ın sahibi, eski bir deniz subayı olan Ercan Erkut yapacak. Piyasa değeri 4.5 milyon paund (10.5 milyon lira) olan teknenin baştan sona tüm vernikleri kazınıp yenilenecek, direkleri değişecek. Teknenin bordasında ve bastonun altında bulunan varak süsler, 18 ayar altın tozuyla kaplanacak. Yatın tüm makyajı için toplam 200 bin euro harcanacak.

15 kez el değiştiren ''Ilona of Kylesku'', son olarak 6 ay önce ABD'de film şirketi olan ancak adı açıklanmayan bir kadın tarafından satın alındı. Teknenin adı ise ''Prince Otman'' olarak değiştirildi.

Efsane kaptanın ruhu hâlâ teknede

Dokuz yıldır teknenin kaptanlığını yapan David Hayman, yatın efsane kaptanı Bob Rawlinson ile ilgili bir söylentiyi şöyle aktardı:''Rawlinson'un ruhunun hâlâ teknede olduğuna inanılır. Zaman zaman teknenin dümenine geçtiği söylenir. Hâlâ kimsenin çözemediği bir biçimde hiçbir elektronik aletin çalıştırılamadığı tekne, ilk kaptanı Rawlinson'un İskoçya'da yaşadığı yerin yakınından geçerken dümenini kilitleyip doğruca bağlı bulundukları iskeleye yanaşıyormuş. İnanması güç ama, bazen benim de başıma buna benzer ilginç olaylar geliyor.''

Henüz yorum yazılmamış!

Bayk Güz trofesi

27 Ekim 2020

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından tertiplenen Bayk Güz Trofesi I. Ayak yarışları 17 1 18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Marinturk'te Geleceğin Kaptanları Dümen Başında

22 Nisan 2019

Marinturk İstanbul City Port Marina 23 Nisan'da dümeni çocuklara bırakıyor!

Mudanya'da yelkenler Zafer Bayramı için açıldı

14 Eylül 2016

Mudanya Burgaz Yelken Kulübü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıl dönümü nedeniyle ''Zafer Yarışı'' düzenledi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

ŞDL Zincir Sanayi

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter