Liman Başkanlığı Hizmete Girdi
19 Nisan 2010, 10:46 0

Liman Başkanlığı Hizmete Girdi

İkinci kez yenilenen Marmaris Liman Başkanlığı yenilenen yüzüyle yeniden hizmete girdi.

Daha Denizcilik Müsteşarlığı tarafından "Yerinde hizmet" sloganıyla 27 bin YTL harcanarak, yenilenen Marmaris İlçe Liman Başkanlığı 2010 yılında 28 bin Lira'ya yenilenen yüzüyle yeniden hizmete girdi.

Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Liman Başkanlığı'nın açılışına Muğla Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, Marmaris Kaymakamı A.Serdar Polat, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürü Hızırreis Deniz, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Marmaris Liman Başkanı Cemal Oral ve denizciler katıldı. Daha önce 27 bin Liraya yenilenen yüzüyle 2007 yılında hizmete açılan liman Başkanlığı'nın kurdelesini 5 yaşındaki Hilal Oral protokol ile birlikte gezdi.

Açılış konuşmasını yapan Müsteşar Naiboğlu, "Denizcilik olmasa insanların yarısı açlıktan yarısı da soğuktan ölürdü. Dış ticaret taşımalarının yüzde 90'nı denizler yoluyla olmaktadır" dedi.

Turizm bölgelerinde ki kamu kurumlarının kentin imajına yakışır olması gerektiğinin altını çizen Marmaris Kaymakamı A.Serdar, "Marmaris'teki en önemli sıkıntımız kamu binaların dış görünüşleri ve iç dizaynlarının kullanışa uygun olmamasıdır. Resmi dairelerin hepsinin elden geçmesine gerek vardır. Bir estetik kurul benzeri kurul oluşturduk. Bütün kamu binalarının önce dış görünüşlerinin değişmesi yönünde çalışmalarımız olacaktır. Bunun güzel bir başlangıcını mevcut liman başkanlığının hizmete sunulmasıyla yaşıyoruz" dedi.

Denizciliğin yüzde 60'ının Muğla'dan gerçekleştiğini ifade eden Muğla Vali Yardımcısı Recep Yüksel, "Bir yandan haftasını kutlarken aldığımız bilgilere göre, hep birlikte güzel çalışmaları gerçekleştireceğimiz turizmin, başarılı ve verimli geçeceğini ortaya koyuyor. Bunda elbette denizciliğimizin, müsteşarlığımızın yaptığı çalışmalarının katkısı var. Denizciliğin yüzde 60'ının Muğla da sirküle olduğu dikkate alınırsa, yerli ve yabancı sektörden insanlara hızlı etkin verimli hizmet sunmada kamu binalarının önemi ortaya çıkıyor. Son teknolojiyi kullanmak yapıcı yaklaşmak ve hizmet üretmek bizi tatminkar noktaya ulaştıracaktır" şeklinde konuştu.

Denizciliğin önemine değinen konuşmayı yapan Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Denizcilik olmasa insanların yarısı soğuktan yarısı da açlıktan ölürdü. Dış ticaret taşımalarının yüzde 90'nı Denizcilik yoluyla yapılıyor. Marmaris turizmin yoğun olduğu bir yer. Buraya yakışır bir hizmet binası olsun istedik. Aslan yattığı yerden bellidir. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım görevi devraldığında, Türk deniz ticaret filosunun Paris Mutabakat Zaptı'ndaki yeri 3 kategorili kara listenin en altındaydı. Önce gri listeye bugün itibariyle beyaz listeye geçmiş durumdayız. Bu ölçülebilir bir başarıdır. Vatandaşa dönük hizmetlere yansımasını istedik"

Marmaris'te faal 4 bin olmak üzere kayıtlı 8 bin gemi adamına hizmet veren, daha önce 2007 yılında yenilenen yüzüyle açılışı gerçekleştirilen Marmaris Liman Başkanlığı hizmet binasının açılış kurdelesini Marmaris Liman Başkanı Cemal Oral'ın 5 yaşındaki kızı Hilal Oral protokol ile birlikte kurdeleyi keserken, katılımcılar daha sonra hizmet binasının yenilenen yüzüyle tanıştırıldılar.

Henüz yorum yazılmamış!

Yılın ilk Boğaz Yarışı Bau Bosphorus Sailing Cup 14 yapıldı

12 Mayıs 2014

Yılın ilk boğaz yarışı olan 'BAU BOSPHOURS SAILING CUP'14 Bahçeşehir Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Dünyanın en eski ahşap çapası İstanbul'da bulundu

30 Mart 2013

Barındırdığı tarihle pek çok bilim insanının araştırma yapmasını sağlayan İstanbul kıyılarında dünyanın en eski ahşap çapası bulundu

4 Nisan Deniz Şehitleri'ni Anma Günü.... 

04 Nisan 2020

Çanakkale'de Nara Burnu önlerinde 

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter