Liman Başkanlığı Hizmete Girdi
19 Nisan 2010, 10:46 0

Liman Başkanlığı Hizmete Girdi

İkinci kez yenilenen Marmaris Liman Başkanlığı yenilenen yüzüyle yeniden hizmete girdi.

Daha Denizcilik Müsteşarlığı tarafından "Yerinde hizmet" sloganıyla 27 bin YTL harcanarak, yenilenen Marmaris İlçe Liman Başkanlığı 2010 yılında 28 bin Lira'ya yenilenen yüzüyle yeniden hizmete girdi.

Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Liman Başkanlığı'nın açılışına Muğla Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, Marmaris Kaymakamı A.Serdar Polat, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürü Hızırreis Deniz, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Marmaris Liman Başkanı Cemal Oral ve denizciler katıldı. Daha önce 27 bin Liraya yenilenen yüzüyle 2007 yılında hizmete açılan liman Başkanlığı'nın kurdelesini 5 yaşındaki Hilal Oral protokol ile birlikte gezdi.

Açılış konuşmasını yapan Müsteşar Naiboğlu, "Denizcilik olmasa insanların yarısı açlıktan yarısı da soğuktan ölürdü. Dış ticaret taşımalarının yüzde 90'nı denizler yoluyla olmaktadır" dedi.

Turizm bölgelerinde ki kamu kurumlarının kentin imajına yakışır olması gerektiğinin altını çizen Marmaris Kaymakamı A.Serdar, "Marmaris'teki en önemli sıkıntımız kamu binaların dış görünüşleri ve iç dizaynlarının kullanışa uygun olmamasıdır. Resmi dairelerin hepsinin elden geçmesine gerek vardır. Bir estetik kurul benzeri kurul oluşturduk. Bütün kamu binalarının önce dış görünüşlerinin değişmesi yönünde çalışmalarımız olacaktır. Bunun güzel bir başlangıcını mevcut liman başkanlığının hizmete sunulmasıyla yaşıyoruz" dedi.

Denizciliğin yüzde 60'ının Muğla'dan gerçekleştiğini ifade eden Muğla Vali Yardımcısı Recep Yüksel, "Bir yandan haftasını kutlarken aldığımız bilgilere göre, hep birlikte güzel çalışmaları gerçekleştireceğimiz turizmin, başarılı ve verimli geçeceğini ortaya koyuyor. Bunda elbette denizciliğimizin, müsteşarlığımızın yaptığı çalışmalarının katkısı var. Denizciliğin yüzde 60'ının Muğla da sirküle olduğu dikkate alınırsa, yerli ve yabancı sektörden insanlara hızlı etkin verimli hizmet sunmada kamu binalarının önemi ortaya çıkıyor. Son teknolojiyi kullanmak yapıcı yaklaşmak ve hizmet üretmek bizi tatminkar noktaya ulaştıracaktır" şeklinde konuştu.

Denizciliğin önemine değinen konuşmayı yapan Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Denizcilik olmasa insanların yarısı soğuktan yarısı da açlıktan ölürdü. Dış ticaret taşımalarının yüzde 90'nı Denizcilik yoluyla yapılıyor. Marmaris turizmin yoğun olduğu bir yer. Buraya yakışır bir hizmet binası olsun istedik. Aslan yattığı yerden bellidir. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım görevi devraldığında, Türk deniz ticaret filosunun Paris Mutabakat Zaptı'ndaki yeri 3 kategorili kara listenin en altındaydı. Önce gri listeye bugün itibariyle beyaz listeye geçmiş durumdayız. Bu ölçülebilir bir başarıdır. Vatandaşa dönük hizmetlere yansımasını istedik"

Marmaris'te faal 4 bin olmak üzere kayıtlı 8 bin gemi adamına hizmet veren, daha önce 2007 yılında yenilenen yüzüyle açılışı gerçekleştirilen Marmaris Liman Başkanlığı hizmet binasının açılış kurdelesini Marmaris Liman Başkanı Cemal Oral'ın 5 yaşındaki kızı Hilal Oral protokol ile birlikte kurdeleyi keserken, katılımcılar daha sonra hizmet binasının yenilenen yüzüyle tanıştırıldılar.

Henüz yorum yazılmamış!

ÖZLEMLE ANIYORUZ

09 Kasım 2019

Sonsuza dek kalbimizdesin.

Sadun Boro'yı kaybettik.

05 Haziran 2015

TEKNESİYLE dünya turu yapan ilk Türk

420 Sınıfı Ulusal Eğitim Kampı

08 Ocak 2018

Türkiye Yelken Federasyonu 2018 Faaliyet Programı?nda yer alan 420 Sınıfı Ulusal Eğitim Kampı,

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter