Denizcilik Federasyonu
01 Mayıs 2002, 19:16 0

Denizcilik Federasyonu

Deniz sporları ile uğraşan ülke çapında 17 kulübün Yönetim Kurullarınca görevlendirilmiş temsilcileri 18 Nisan 2002 Perşembe günü öğleden sonra Ataköy Marina Yat Kulübü' nün Marmara Konferans salonunda toplandılar.

Toplantının amacı; Amatör denizcilik kavramında buluşan, sayıları belki de milyonu aşan denize gönül vermiş her yaştan insanın ortak sorunlarını saptamak, bu sorunlara çare bulmak, amatör denizcilerin denizcilikle ilgili eğitim düzeylerini yükseltmek, deneyimlerini yüceltmek, mevzuatın gereksiz kısıtlamalarının kaldırılması için çalışmak ve dünyanın katılımcı spor dalları içinde en yaygını olan denizciliğin ülkemizde de olabildiğince önemsenmesini ve güçlendirilmesini sağlamak olan, deniz sporlarını geliştirmeyi amaç edinmiş bütün kulüplerin katılımına açık bir ''Denizcilik Federasyonu'' kurulmasıydı.

Toplantıda; aşağıda isimleri bulunanlardan oluşan bir hazırlık ve Geçici Temsil Birimi' nin kurulması karalaştırıldı ve bu birime Mayıs 2002 ayının son haftasına kadar Federasyon tüzüğünün hazırlanması görevi verildi. Hazırlanacak Tüzük ''denizcilik amatör sporu'' dalında çalışan bütün kulüplere dağıtılacak ve konuya ilgi duyan olabildiğince çok kulübün temsilcilerinin katılımı ile yeniden düzenlenecek bir toplantıda son şeklini aldıktan sonra Federasyon' un kuruluş çalışmaları başlayacak.

Kurulacak Federasyon' un deniz sporlarının değişik dallarında çalışan, Spor ve Gençlik Bakanlığı bünyesinde yer alan mevcut federasyonların hiçbirisinin kapsam, amaç ve uygulamaları ile çatışan bir görüşü, aralarında yer almak veya bunlarla yer değiştirmek gibi bir amacı yoktur. Amaç; hep birlikte saygın ve etkin bir amatör denizci ve denizcilik kavramı ve oluşumu için çalışmaktır.

Çalışma Birimi aynı zamanda Geçici Temsil görevini de üstlendiği için Federasyon' un kuruluşuna kadar geçecek sürede amatör denizciliğin ve amatör denizcilerin güncel sorunlarının saptanması için gereken verileri de toplayacak ve gerektiğinde ilgililer nezdinde girişimlerde bulunacaktır.

Çalışma Birimi Üyeleri:

Sedat Altunay
Yücel Doğruer
Turgay Noyan
Selma Uca
Teoman Yelkencioğlu
Gürsel Özdoğan
Cahit Üren

Toplantıya Katılan Kulüpler:

1. Amasra Yelken Kulübü
2. Ankara Yelken Kulübü
3. Ataköy Marina Yacht Kulübü
4. Balıkadamlar Spor Kulübü
5. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü
6. Bursa Yelken Kulübü
7. Foça Yelken İhtisas Kulübü
8. İstanbul Yelken Kulübü
9. İzmit Yelken Kulübü
10. Kalamış Yelken Kulübü
11. Kemer Yat Yelken Kulübü
12. Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü
13. Marmara Yelken Kulübü
14. Mersin Yelken İhtisas ve Yat Kulübü
15. Samsun Yelken İhtisas Kulübü
16. Suadiye Yacht Kulübü
17. Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü

Henüz yorum yazılmamış!

Optimist - Optimist Junior Yarıyıl Kupası Yarışları

31 Ocak 2015

Türkiye Yelken Federasyonu ile Bodrum Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen yelken yarışlarında 30 ilden 400'e yakın sporcu mücadele etti

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

ŞDL Zincir Sanayi

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter