18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023
spot_img
Ana SayfaYazarlarKaş'ta Ne Yapılır?

Kaş’ta Ne Yapılır?

Kaş’ta Ne Yapılır

Türkiye’nin tüm dünyada tatil cenneti olarak anılmasında en önemli rolü oynayan şehirlerin başında tabi ki Antalya geliyor. Antalya merkezinin yanı sıra birbirinden güzel ilçeleri ve beldeleriyle de tatil cenneti tanımını fazlasıyla hak ediyor. Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri de Kaş. İlin en batısında Akdeniz kıyısında kurulu bu muhteşem ilçe yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Kaş’ta ne yapılır sorusununsa emin olun ki bir değil birçok yanıtı var zira bu eşsiz tatil cenneti tatil adına beklediklerinizin çok daha fazlasını sunuyor.

Kaş plajlarının keyfini çıkartın

Kaş demek denizin en mavi, plajların en güzel, güneşin en tatlı hali demek yani Kaş’ta yapılacak ilk şey ilçenin her biri büyüleyici güzellikteki koylarına ve plajlarına gitmek ve buralarda zaman geçirmek. Kaş’ta gidebileceğiniz plaj ve koylardan bazıları arasında Patara, Küçük Çakıl Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Hidayetin Koyu, Kaputaş Plajı sayılabilir. İlçedeki tüm bu plajlarla koyların sizi kendine hayran bırakacağı kesin.

Kaş’ın tarihi yerlerini gezin

Kaş Türkiye’nin tarihi yerler açısından en zengin destinasyonları arasında yer alıyor dolayısıyla Kaş tatili sırasında mutlaka olabildiğince fazla tarihi mekânı gezmenizi tavsiye ediyoruz. Kaş tarihi yerler denilince akla gelen ilk noktalar arasında;

Antiphellos Antik Kenti

Xanthos Antik Kenti

Simena Antik Kenti

Myra Antik Kenti

Tlos Antik Kenti

Sayılabilir. Anacak bunlar inanılmaz bir tarihi zenginliğe sahip olan Kaş’ta görebileceğiniz tarihi mekânların yalnızca çok küçük bir bölümü, yani Kaş tatili demek tarihe doymak demek aynı zamanda.

Kaş’ta ne yenir?

Kaş bir Akdeniz kasabası olduğu için yerel mutfak da Akdeniz mutfağından izler taşıyor; deniz mahsulleri, zeytinyağlılar ve salatalar Kaş’ta yemek için ilk tercih. Ancak popüler bir tatil merkezi olması sebebiyle ilçede dünyanın farklı mutfaklarında örnekler sunan restoranlar da bulunuyor. Yani Kaş’ta herkes damak tadına göre yiyecek sayısız şey bulabilir.

 

Önceki Yazı

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar