12 Nisan 2017, 10:15 0

CHP'Lİ İST.KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

CHP'li İST. KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

CHP'Lİ İST.KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

CHP'li İST. KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.Fotoğraf: B. Hulusi GÜRBÜZFotoğraf: B. Hulusi GÜRBÜZFotoğraf: B. Hulusi GÜRBÜZFotoğraf: B. Hulusi GÜRBÜZFotoğraf: B. Hulusi GÜRBÜZ

CHP'li İST. KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.
 
                  ''KADIKÖY'' İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden aynı zamanda denize kıyısı olan ilçelerinden biri. Uzun zamandır CHP yönetiminde olan belediye son zamanlarda kuşları sevmediğini açıkça belli etti.

                  Günümüzde Marmara Denizi'nde balık kalmadı diyebiliriz. Bunun en belirgin ifadesi MARTILAR artık binaların çatılarında yaşıyor. Yavrularını orda dünyaya getiriyorlar. Fakat en büyük sıkıntıları beslenememek. Yere konması içinde geniş alan gerekiyor.

                  Hayvan sevgisi olan duyarlı insanlar kediler için yol kenarlarına hazır mama bırakıyorlar. Kedilerin karnı doyduktan sonra kalanını her mahallede yerleşik düzene geçmiş olan karga ailesi yiyor. Güvercinler ise belli merkezlerde toplandılar. Kumrular yok olmak üzere. Çilekeş olan   serçeler şimdilik vaziyeti idare ediyorlar. İstanbul'a sonradan dahil olan papağanlar büyük mesafeler kat ediyorlar. Çünkü tohumlarını yedikleri ağaçlar her yerde yok.

                  MARTILAR büyük sıkıntıyı onlar yaşıyor. Dikkatinizi çekmiştir. Binaların aralarında süzülerek dolaşıyorlar. Yiyecek arıyorlar. Geniş bir alana iniyorlar, besleniyorlar. Zorlukla tekrar havalanıyorlar. Sahilde olanlarda akşama kadar beslenmek için gemilerin peşinde Kadıköy-Karaköy gidip geliyorlar.

                  Ben zaman zaman sokaklarda evlerin önlerine poşetlerle asılan ekmekleri alıp duvar diplerine doğruyorum. Ertesi sabah Kadıköy İlçe Belediyesi'nin TEMİZLİK GÖREVLİLERİ tarafından süpürülerek çöpe atıldığını birçok defa gördüm. Kendilerinden süpürmemelerini rica ettim.

                  Verdikleri cevap :
                  ÇAVUŞ ÖYLE EMREDİYOR.

                  Çavuşuna durumu anlatınız, rica ediyorum dedim.
                  PEKİ DEDİ.

                  İki gün sonra yine ekmekleri süpürürken gördüm.
                  Bu sefer Kadıköy İlçe Belediyesi'ndeki ilgili bölümü aradım.
                  Durumu anlattım. Fakat değişen hiçbir şey  olmadı. Halen ekmekleri süpürüyorlar.

                  Bunlar olurken birde yukarıdaki fotoğraflarda gördüğünüz gibi

Fotoğraf 1  : KUŞLARA YEM ATMAYINIZ-KADIKÖY BELEDİYESİ.

Fotoğraf 2 : KUŞLARA YEM ATMAK YASAKTIR-KADIKÖY BELEDİYESİ

(CHP'li İst. Kadıköy İlçe Belediyesi sanki meclisinde karar almış ve uygulamaya koymuş.)

                  Bu arada kuşlar için yem ve ekmek verenlerin dışında malesef  bazı insanlar YEMEK ARTIKLARINI getirip kuşların beslendiği yerlere POŞETLE ATIP GİDİYORLAR. Böyle olunca kuşlar o yemekleri yiyemiyor. Üstelik çevre kirleniyor. Tabi bunu yapanlar çok az kişi.
                  Bu millet eskiden inşa ettikleri cami ve diğer yapıların yerden yüksek yerlerine KUŞ EVLERİ yapıyorlardı. Bana göre'de   evden ziyade KUŞ VİLLALARI ve KUŞ KÖŞKLERİ denilebilir. Hal böyleyken CHP'li İst. Kadıköy İlçe Belediyesi kuşların beslenmelerine bile tahammül edemiyor. 3.fotoğrafta görüldüğü gibi bazı martılarda yüksek binaların balkonlarına konup yiyecek istiyorlar. Bazıları'da 4 ve 5.fotoğraflarda görüldüğü gibi çöp konteynerlerinden beslenmeye çalışıyorlar.

                  Geçenlerde gazetemiz irtibat ofisine Kpt. A. Levent ÖZER yanında komşusu olan iki hanımefendi ile ziyarete geldiler. Konu konuyu açınca Levent Kaptan İst. Kadıköy İlçe Belediyesi'ne olan şikayetini dile getirdi. Bende kendisine bu konunun denizcilikle alakası yok, gazetede nasıl yazıyım dedim.

                  Levent Kaptanın verdiği cevap:
                  Benim denizci olmam yetmiyor mu dedi.

                  Şikayeti :
                  Kozzy Avm'nin karşısında ikamet ediyormuş. İnşaatı sırasında sabahlara kadar gürültü yaptılar. Tadilat sırasında yine sabahlara kadar gürültü devam ediyor. Fakat bitmeyen bir gürültü var. Kozzy Avm'nin çatısındaki fanların gürültüsü 24 saat durmadan devam ediyormuş. Birkaç defa Kadıköy İlçe Belediyesi'ni aramış, onlarda
                  Evinize gelip ses ölçümü yapacağız demişler.
                  Levent Kaptanda evimde ne işiniz var, gelin sokak kapısında yapın demiş. Verdikleri cevap: Prosedür böyle demişler.

                  Levent Kaptan evimde ne işleri var diyor. Bunun üzerine Kozzy Avm yöneticilerini aramış. Hiç olmazsa gece saat 24.00'dan sonra fanları kapayın, zaten dükkanlar kapanmış, sinema ve tiyatrolar paydos etmiş oluyor.

                  BOŞA GİDEN ELEKTRİĞE YAZIK DEĞİL Mİ?  Memleketimizin elektrik açığı var. Yeri geldi mi Gürcistan ve Bulgaristan'dan elektrik aldığımız oldu. MİLLİ SERVETİ HEBA ETMEYE NE HAKKINIZ VAR? demiş.

                  Kozzy Avm yöneticileri Mart 2017 sonuna kadar fanların gürültüsünü keseceğiz demişler ve süre istemişler.

                  Levent Kaptan diyorki: Nisan ayına geldik, gürültü aynen devam ediyor. Bence oranın ismini KOZZY AVM FABRİKASI koysunlar diyor.

                  Çünkü oranın mülkiyeti İst. Kadıköy İlçe Belediyesi'ne ait. İşletici ise RÖNESANS İNŞAAT (Erman ILICAK). Konu Rönesans inşaattan açılmışken geçmişte de kardeşine ait OLDIES CAFE'nin gece yarılarına kadar süren müzik sesinden çok rahatsız olmuştuk. Şuan ki fan gürültüleri Erman ILICAK'ın umurunda mı? Kozzy Avm Fabrikası yurtdışından ödül alıyor. Bu ödülü verenler Kozzy Avm'nin çevreye verdiği zarardan haberleri var mı? VAR. Çünkü yazı ile bildirdim. FAKAT HİÇBİR YANIT GELMEDİ.

                  Bu sefer söze diğer hanımefendi girdi.
                  Bende şikayetçiyim dedi. İst. Kadıköy İlçe  Belediyesi'nden.!!!
                  Söze başlayarak Suadiye'de kibrit kutusu kadar bir dükkanım vardı. Zaman zaman kiracılar değişti. Bir yıl önce bina kentsel dönüşüme gitti. İst. Kadıköy  İlçe  Belediyesi kentsel dönüşüme ruhsat vermek için benden geçmiş kiracıların çevre vergisi borcu olarak 3.000 TL'ye yakın para aldı. Aksi takdirde müteahhit'e ruhsat vermeyeceklerini söylediler. Bende binanın gecikmesine sebebiyet vermemek için istenen parayı kredi alarak ödedim. FAKAT EN ÖNEMLİSİ daha önce girip çıkan kiracıların hepsi parayı ödediğim güne kadar orayı kullanıyor gözüküyorlardı.

                  BİR DÜKKAN'DA   AYNI ANDA 4 KİRACI OLABİLİR Mİ?
                  CHP'li İst. Kadıköy İlçe Belediyesi'ne göre kibrit kutusu kadar dükkan'da 4 kiracı var.
                  Kendilerine niçin kiracıların ruhsatlarını iptal edip kapanış yapacakları vakit BORÇLARINI TAHSİL ETMEDİNİZ dediğimde O BÖLÜM ÜST KATTA CEVABINI VERDİLER. Bende kendilerine bugün elektronik ortam en ücra yerdeki belediyelerde var.

Fakat SİZ YAPICI ZİHNİYETTE DEĞİLSİNİZ.
ONUN İÇİN MEMLEKET İDARESİNE YELTENMEYİN. BECEREMEZSİNİZ. BELEDİYE HİZMETLERİNİ DE ZATEN DOĞRU DÜZGÜN YAPAMIYORSUNUZ
Beni mağdur ettiniz. SİZE HAKKIM GEÇTİ.FAKAT SİZ HAKTANDA ANLAMAZSINIZ. dedim. CEVAP BİLE VERMEDİLER diyor.

                  Diğer misafir  Hanımefendi' nin  de   çok söyleyecekleri vardı. Onları da bu yazıma gelecek yorumlara göre yazacağım.
                  Şimdi okuyuculardan bir kısmı benim için referandum döneminde bu yazıyı yazman taraf olduğunu gösterir diyecekler.

                  HAYIR. KESİNLİKLE TARAF DEĞİLİM.

İŞTE İSPATI: Geçmişte belediye seçimlerine az bir zaman kala aşağıda başlıklarını belirttiklerimi yazmıştım.

a) AK PARTİLİ İst. Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren ''1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın ilk şehitlerinden Yüzbaşı Sami Akbulut'un ismini taşıyan şehir hatları yolcu gemisinin ismi ''İSTANBUL 9'' olarak niçin değiştirildi? ''YAZIM. (İst. büyükşehir belediyesine gösterilen tepkiler üzerine bu kez belediye Sarayburnu yolcu gemisinin ismini Şehit Sami AKBULUT olarak değiştirmiştir.)

b) 13 Mayıs 2013: AK PARTİLİ İst. Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren Adalara doğru doldursaydınız. YAZIM. ŞİMDİLİK BU KADAR...............!!!!


B. Hulusi GÜRBÜZ

Yazarın Diğer Yazıları

Kurtuluş Savaşı'nın deniz bölümü lise tarih kitaplarında niçin yok?

Tanıdığım lise tarih öğretmenine sordum. ''Kurtuluş savaşının deniz bölümünü anlatıyor musunuz?''

21.1.2018 00:19:38 1

Mustafa Ertuğrul'un anıları için bu bilgiler Genelkurmay Başkanlığı'nda bile yok demişlerdi

MUSTAFA ERTUĞRUL'UN ANILARI İÇİN BU BİLGİLER GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA BİLE YOK DEMİŞLERDİ / VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN

12.12.2017 23:22:36

CHP'li İstanbul Kadıköy Belediyesi'nin parkları ev köpeklerinin helası

Kadıköy, İstanbul'un denize kıyısı olan ilçelerinden biri. Geçmişte birkaç tane şehir hatları gemisine de Kadıköy ismi verildi.

24.11.2017 17:15:29

CHP'li Bozcaada Belediyesi ve Atatürk Caddesi

Türkiye'nin kuzey Ege'deki 2. Adası. Aynı zamanda Çanakkale'nin ilçesi. Şu anda çalışan araba vapurları ile Geyikli İskelesi'nden yarım saatte Bozcaada'ya ulaşıyorsunuz.

14.11.2017 00:51:45

Bayrağımızı taşıyan sandaldan yük gemisine...

Bayrağımızı taşıyan sandaldan yük gemisine... Onlar aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin donanmasıdır.

16.10.2017 15:25:36 1

Kunt Model Müzesi'nin Türk Deniz Tarihine katkıları

Kunt Model Müzesi adından anlaşıldığı gibi Yüksek Mimar Emre KUNT tarafından kurulmuştur.

20.9.2017 11:33:08

Deri'nin Sanata Dönüşümü

Yaklaşık 22 yıl'dan beri deri üzerine çizimlerim devam ediyor. Haritacılık ve resime merakımdan dolayı, ''DERİCİNİN TUVALİ DERİ OLMALIDIR'' ilkesini slogan olarak benimseyip...

17.8.2017 09:01:15

Dondurmacı Halil / Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43. Yıldönümü Münasebetiyle

Yoksulluktan gelen fakat çok çalışkan ve dürüst bir insan, tahsili kendi ifadesiyle ilkokul 1'den terk olan içki, sigara, kumar bilmeyen Halil KÜREK Mersin'de uzun yıllar kendi yaptığı dondurmayı, limonatayı ve cezeryeyi seyyar olarak satmak suretiyle geçimini sağlar.

18.7.2017 11:08:18

Kapıya Bırakıp Kaçıyorlarmış

2016 yazının sonuna doğru İzmir de bulunduğum esnada, o anda Bozcaada da bulunan arkadaşımız Ömür ATİLLA dan, bir Türk kosterinin sabaha karşı Bozcaada mendireğine çarptığı haberi geldi ve kendisi kurtarma faaliyetlerini gazetemiz adına izlediğini rapor etti.

4.7.2017 10:26:57

Sempozyumcu Sezar'a cevabım

SEMPOZYUMCU Sezar'a CEVABIM. MUSTAFA İHSAN DENİZAŞAN OLAYINDA PERDE ARKASI.

16.6.2017 23:48:25

F. Selim RAMAZANOĞLU'nun iki ciltten oluşan ilk kitabı ''KANLICA Boğaziçi'nde bir köy'' yakında kitapçılarda

F. Selim RAMAZANOĞLU'nun iki ciltten oluşan ilk kitabı ''KANLICA Boğaziçi'nde bir köy'' yakında kitapçılarda yerini alacak.

16.6.2017 12:18:23

VIAPORT'u Zirveye Taşıyan Marina Müdürü; Mehmet Tunç

Viaport'u zirveye taşıyan marina müdürü ; Mehmet Tunç uzun yıllar Türk Deniz Kuvvetleri’nde görev yapmış olup Alb.Rütbesi ile Deniz Kuvvetlerinden ayrılmıştır.

15.5.2017 11:00:47

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN HANIMEFENDİLERİ/ANNELERİ

YABANCILARDAN ÇOK DAHA GÜZEL VE BAŞARILIDIR.

11.5.2017 11:59:40

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yapay göl kenarına ev izni çıkıyor

10 Ağustos 2012

Yönetmelik değişikliğiyle, yat limanlarında bilinen alt yapı tesislerine ilave olarak ''yatçı konaklama tesisi'' adı altında yapılaşmaya izin verilecek.

Gemi tasarım müracaatı başladı

30 Mart 2013

İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği'nin (İGYİB) organize ettiği ''Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'' için başvurular başladı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER