Yazar Hakkında

14 Kasım 2017, 00:51

CHP'li Bozcaada Belediyesi ve Atatürk Caddesi

Türkiye'nin kuzey Ege'deki 2. Adası. Aynı zamanda Çanakkale'nin ilçesi. Şu anda çalışan araba vapurları ile Geyikli İskelesi'nden yarım saatte Bozcaada'ya ulaşıyorsunuz.

İskeleden çıktığınız vakit solunuzda Sahil Güvenlik Komutanlığı bitişiğinde belediye, sağ tarafta ilçe emniyet müdürlüğü ve çift şeritli cadde. Caddenin ismiyle alakalı tabela göremedim. Emniyet görevlilerine sordum. İskele Caddesi dediler. Emniyetin yanında kaymakamın lojmanı, lojmanın ön ve sağ tarafında geniş alan ATATÜRK HEYKELİ aynı zamanda bu alana Cumhuriyet Meydanı da diyorlar. Heykelin arkasında Ziraat Bankası ve PTT Bozcaada Şubesi. Ziraat Bankası'nın sol tarafında İskele Caddesi bitiyor, Çınarlı Çarşı Caddesi ile birleşiyor. Çınarlı Çarşı Caddesi kalenin arkasından başlayıp Ziraat Bankası ve PTT'nin arkasından devam ederek yaklaşık 500-600m jandarma karakolunun olduğu kavşağa kadar devam ediyor. Ziraat Bankası ve PTT'nin arkasında da çift şeritli, bir yerde birazcık daralıyor. Fakat yine de her iki araç yan yana geçebiliyor. İleride tekrar çift şerit halinde devam ediyor. Kalenin arkasındaki sokakları dolaşırken birden gözüme bir sokak tabelası ilişti. ATATÜRK CADDESİ... Bir aracın çok dikkatli geçmesi gerekiyor. Daha sonra şerit metre edindim. ATATÜRK CADDESİ'nin genişliğini ölçmeye gittim. Sağ-sol taraftaki kaldırımlarla genişliği 2.50m. Bir araç geçerken yayalar kendilerini duvara yapıştırarak emniyete alıyorlar.

İskele Caddesi ve Çınarlı Çarşı Caddesi'nden hafriyat taşıyan sarı kamyonların yan yana geçtiklerine bir sefer tesadüf ettim. Zaten üzüm yüklü 10 tonluk kamyonlar rahat geçiyorlar. Niçin Çınarlı Çarşı Caddesi veya İskele Caddesi'nin ismi ATATÜRK CADDESİ konulmamışta 2.50m genişliğindeki daracık bir sokağa ATATÜRK CADDESİ ismi verilmiş????????


İskele Caddesi


Ziraat Bankası ve PTT arkası Çınarlı Çarşı Caddesi başlangıcı


Çınarlı Çarşı Caddesi devamı


ATATÜRK CADDESİ başlangıcı


ve 2.50m genişliğindeki ATATÜRK CADDESİ

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter