Yazar Hakkında

12 Aralık 2017, 23:22

Mustafa Ertuğrul'un anıları için bu bilgiler Genelkurmay Başkanlığı'nda bile yok demişlerdi

MUSTAFA ERTUĞRUL'UN ANILARI İÇİN BU BİLGİLER GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA BİLE YOK DEMİŞLERDİ / VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN

Mustafa ERTUĞRUL'un öyküsünü ben burada yeniden kaleme alacak değilim. Bir çoğunuz adaşı ve 2 arkadaşı tarafından hazırlanan kitabı biliyorsunuz. Adaşı Mustafa AYDEMİR birçok televizyon kanalında beyanatta bulunurken BU BİLGİLER GENEL KURMAYDA BİLE YOK. Hiç kimsede yok biz araştırarak ortaya çıkarttık, çünkü Mustafa ERTUĞRUL kendini bizlerden bugüne kadar sakladı dedi.

Ve Mustafa AYDEMİR'in kendi ifadesiyle ONUN İNANILMAZ ANILARINI FRANSIZ- İNGİLİZ ARŞİVLERİNDEN TEK TEK DOĞRULADIK demesi.

Bir defa kahraman Türk subayının yazdıkları ve T.C. GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'nın kayıtları esas alınmayıp Fransız ve İngiliz arşivlerinden tek tek doğruladık demek kendisine ve Genelkurmay Başkanlığı'na yapılmış en büyük saygısızlıktır.

Sizlere 1936 yılında basılan ( cilt 48 sayı 342 ) 3 ay da bir yayınlanan DENİZ MECMUASININ iç sayfasında yazıldığı gibi ''Yazı işleri Genelkurmay IX. Deniz şubesince yapılır. İdare işleri İstanbul Deniz Matbaasınca görülür.'' Daha ilginci Deniz Mecmuası'nı hazırlayanlar sayfaların sol üst köşesine ''Askeri mecmuadan alınmıştır'' ibaresini yazmışlar. Muhtemelen Kara Kuvvetleri'nin o yıllardaki yayın organından aldılar. Mustafa ERTUĞRUL'un 13 Aralık 1917' de Fransız Paris II. Savaş Gemisi'ni, 8 Şubat 1918'de de Fransız Aleksandra Savaş Gemisi'ni ve Meis Adası limanında İngiliz ve Fransız Donanması'na ait savaş gemilerini nasıl batırdığını VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN SUNUYORUM.En tuhafı da bu bilgiler Genelkurmay'da bile yok derlerken Genelkurmay'dan bir kişide çıkıp ''Siz ne demek istiyorsunuz? BU BİLGİLER VE DAHA FAZLASI GENEL KURMAY ARŞİVLERİNDE MEVCUT.'' demedi.

 

Yazarın Diğer Yazıları

İlginç Değil mi?

9.8.2020 17:06:17

ÇELENK BIRAKILMASI GEREKİYOR

16.7.2020 20:03:53

Dipsiz Çöp Tenekesi Mi?

26.6.2020 22:12:09

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yelkenli İle Yanaşmak ve Kalkmak

25 Ocak 2001

Deneyiminiz yoksa değil yelkenli bir tekne ile motorlu bir tekne ile bile bir yere yanaşıp kalkmak kolay değildir. Bir de rüzgâr ve akıntı varsa iş daha da zor olacaktır.

Tırhandil Cup 2018 Kış Trofesi Sona Erdi

14 Mart 2018

Tırhandil Cup 2018 Kış Trofesi?nin IV. Etap mücadelesi 10-11 Mart 2018 tarihlerinde yapıldı.

Çanakkale Zaferi Kupası’na Hazırlık

13 Mart 2019

İstanbul Yelken Kulübü tarafından Deniz Harp Okulu işbirliğinde düzenlenen Çanakkale Zaferi 104. Yıl Kupası yat yarışı iki etap halinde 16-17 Mart tarihlerinde yapılacak.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter