Yazar Hakkında

09 Mart 2018, 19:40

Osman Bahadır'a Genelkurmay Cevap Verecek Mi?

Neta Ajans tarafından çıkartılan Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi'nin ocak - şubat 2017 ayını kapsayan sayısında 55. sayfada Osman Bahadır tarafından kaleme alınan '' ÇANAKKALE SAVAŞI'NDA DENİZ ÜSTÜNDE NELER OLDU? '' başlıklı yazıda Nusrat Mayın Gemisi'nin komutanının '' Alman Yarbay Geehl olduğunu yazmış.''

        Bize bu güne kadar öğretilen ve öğrendiğimiz Nusrat Mayın Gemisi’nin komutanının Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey mayın subayının da Binbaşı Nazmi Bey olduğunu biliyoruz.
            BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tarihi yazacak olanların ‘’doğruları yazması gerekir’’ demiştir.
            Osman BAHADIR’ ın bu yazısı üzerine Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi’nin imtiyaz sahibi arkadaşımız Ferit DURUDENİZ ile de bu konuyu telefonla konuştuğum vakit hatta aramızda bir tartışmada geçti. Sonra ikimizde birbirimizi anladık. Okuyucularımızın bir kısmı bu konuyu Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde kaleme aldım diye bana tepki de gösterebilirler. Bu nedenle yazar Osman BAHADIR’a Genelkurmay Başkanlığı veya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın cevap vermesi gerekiyor.  Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi’nin 54-55. Sayfaları tetkik etmeniz için yazı altında ektedir. Ekli yazıdaki tarih hatalarını Deniz Endüstri Dergisi daha sonraki sayılarında düzelttiklerini ifade ettiler. Fakat bugüne kadar bir düzeltmeye rastlamadım.
            Çanakkale Savaşı’nın 103. yıldönümü münasebeti ile cephede hayatını kaybeden VATAN EVLATLARINI SAYGI VE RAHMET İLE ANARKEN AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİRİM.
 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Metro,Haliç Köprüsü'nü geçmek için gün sayıyor

06 Ocak 2014

İstanbul ulaşımında önemli bir adım olacak Haliç Metro Geçiş Köprüsü şubat ayında hizmete giriyor.

Osmanlı Donanması

05 Nisan 2001

Osmanlı denizciliğinin temelinde, Anadolu Selçuklu Devleti, Aydınogulları ve Karesi Beyliği gibi komşu devlet ve beyliklerin teknik ve tesirleri bulunmaktadir.

Anything, Teos Marina'dan yarışlara doğru yelken açtı

05 Şubat 2017

Anything, 9 aylık tasarım ve imalat aşamasının sonucunda; yelken direği montajının yapıldığı, ilk suya indirildiği ve 2 aydır antrenmanlarını gerçekleştirdiği Teos Marina'dan ayrılarak yarışlara doğru yelken açtı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter