Yazar Hakkında

23 Mart 2018, 14:33

BAU İlkbahar Trofe Kupası Yeni Sahibini Bekliyor

BAU İlkbahar Trofesi 2017?nin şampiyonu Enka Cheese takımının lideri Levent Peynirci, döner kupayı düzenlenen törenle yeni sahibine verilene dek organizasyona teslim etti.

 2018 Trofesi’nin ilk mücadelesi bu hafta sonu Setur Marinas Cup adına yapılacak iki yarışla başlayacak. Toplantıda teknik bilgiler de paylaşıldı. 

 Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü’nün (BAUISC) düzenlediği, Türkiye’de üniversite tabanlı ilk yelken trofesi olan BAU İlkbahar Trofesi’nin Dümenci Toplantısı 22 Mart Çarşamba akşamı Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde gerçekleşti.

C Akademi Teras’ta gerçekleşen ve Bahçeşehir Üniversitesi Müzik Kulübü üyelerinin canlı performansı ile renk kattığı açılış kokteylinde ekipler bir araya gelerek tanışma fırsatı buldu.

 

Brifing öncesi 2017 şampiyonu Enka Cheese takımının lideri Levent Peynirci, döner kupayı, yeni sahibine verilmek üzere BAUISC Komodoru Doğancan Öz’e teslim etti.

Ardından yarışlarda Başhakem olarak görev yapacak Orhan Türker ile Protesto Kurulu Başkanı Pınar Coşkuner Genç, ekiplere teknik konularda bilgi aktardı.

 

İLK GÜN ROTA ORSA-PUPA, İKİNCİ GÜN COĞRAFİ

BAU 2018 İlkbahar Trofesi’nin ilk ayağında 24 Mart Cumartesi günü Caddebostan-Fenerbahçe parkurunda IRC1-2 ve 3’lere orsa-pupa rotalı şamandıra yarışı, IRC4 ve Gezgin sınıflarına coğrafi rotalı bir yarış planlanıyor. 25 Mart Pazar günü ise tüm sınıflar Adalar rotasında coğrafi parkurda mücadele edecek.

Başhakem Orhan Tüker, yarış sırasında rüzgar yönünün değişmesi halinde “Charlie” uygulaması yapacaklarını ve orsa şamandırasının yerini değiştirdikleri takdirde offset şamandırasının iptal edileceğini belirtti.

Ne var ki IRC4 grubunda yer alan bazı tekne sahipleri, şamandıra yarışına katılmak istediklerini belirterek, sınıflarının yarış grubundan ayrı tutulmasından hoşnut olmadıklarını dile getirdiler.

 

BAU İlkbahar Trofesi 2018’in tanıtım videosunun da izlendiği buluşmada söz alan BAUISC Başkanı Vedat Can Baltalı, kendilerine ulaşım, yiyecek-içecek, lojistik ve ekipman açısından destek olan sponsorlarına, yardımlarını esirgemeyen okul yönetimine ve etkinliklerine gösterdikleri ilgiden dolayı katılımcı ekiplere teşekkür etti.

Alıntı: Turksail

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Saint Tropez'nin Yelkenli Perileri

10 Ekim 2016

Saint Tropez'nin Yelkenlileri Yarışı yaz mevsiminin son önemli etkinliklerinden biri. Cote d'Azur'ün bu dillere destan köyü, 9 gün boyunca dünyanın dört bir yanından gelen yelkenlilere ev sahipliği yapıyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter