Yazar Hakkında

30 Nisan 2018, 22:38

İYK'DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul Yelken Kulübü'nün son Genel Kurul Toplantısı'nda alınan sonuçların iptali konusunda Azat Baykal tarafından açılan davaya ilişkin bir toplantı düzenlendi. İYK üyelerinin bilgilendirilmesi amaçlanan toplantı 5 Mayıs'ta yapılacak.

İstanbul Yelken Kulübü’nün 18 Şubat'ta yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Azat Baykal, Ahmet Saruhan’a karşı aday olmuştu.

Gerçekleşen seçimde Ahmet Saruhan, 129'a karşı 240 oy alarak dördüncü kez Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. 16 Mart tarihinde de Azat Baykal, "hukuka, ahlaka ve tüzüğe aykırı" olduğunu iddia ettiği Genel Kurul Toplantısı'nın "yok hükmünde" sayılması ve kongrenin iptali istemiyle İstanbul Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurmuştu.

İstanbul Anadolu 24. Asliye Hukuk Hakimliği'nde açılan davaya 11 Eylül'de bakılacak.

Bu arada İYK Yönetim Kurulu tarafından üyelere gönderilen bilgi notunda, söz konusu dava ile ilgili 5 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00'da kulüp lokalinde planlanan bilgilendirme toplantısı için davet yapıldı.

Bilgilendirme toplantısının gerçekleşeceği 5 Mayıs Cumartesi günü ise  BAU İlkbahar Trofesi kapsamında İstanbul Boğazı'nda yılın ilk yat yarışı yapılacak. Dolayısıyla üyelerin bir bölümü isteseler dahi toplantıya katılamayacaklar.


Fotoğraf: BHG ( İzinsiz Kopya Edilemez / Copyright )

Alıntı: Deniz Ticaret Gazetesi

 

Yazarın Diğer Yazıları

Boğazın Kalbinde "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi" Açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), direktörlüğünü emekli Tümamiral Cihat Yaycı'nın üstlendiği 'Denizcilik ve Global Strateji Merkezi'ni açıyor.

17.7.2020 23:00:03

Avrupa Plajları Covid-19'a Karşı Hangi Önlemleri Aldı?

Yaz aylarının gelmesiyle insanlar yeniden plajlara akın etmeye başladı. Ancak dünyada halen etkisini sürdüren Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıllarda olduğu gibi tatilin keyfini çıkarmak zor. Özellikle yoğun kalabalıkların olduğu plajlar ve sahiller virüsün daha da yayılmasına sebep olabilecek potansiyel yerlerin başında geliyor.

9.7.2020 18:08:40

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yelken Kısımları

05 Ocak 2001

Bir yelkenin güverteye yakın kısmı alt yaka yada altabaşo yakasıdır. Yelkenin sırı, üçgenin uzun kenarına güngörmez yada kıç gradin yakası denir.

AKSAM Türkiye'nin ilk balık müzesini açtı

11 Ocak 2013

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü (AKSAM)'ın yaptığı çalışmaların sonucunda Türkiye'nin ilk balık müzesi ortaya çıktı.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter