06 Mayıs 2018, 23:55 0

EDHEC Yelken Yarışlarında TÜRK BAYRAĞI Dalgalandı

Fransa'da her yıl farklı ülkelerden üniversite yelken takımlarının katılımıyla gerçekleşen Course Croisiere EDHEC yelken yarışları bu yıl 50. yaşını kutladı. 25'i aşkın ülkeden gelen 230 üniversite yelken takımı arasında mücadele eden Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Kulübü (SailingBAU) öğrencileri birincilik elde etti.

Fransa’nın kuzeyindeki Brest kenti, 16-23 Nisan tarihlerinde bir hafta boyunca EDHEC organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

Sadece üniversite öğrencilerine açık olan Course Croisiere EDHEC etkinliğinin tamamında  üniversite öğrencileri görev alıyor, aralarında profesyonel veya deneyimli yönetici bulunmuyor.  Bir hafta boyunca devam eden yelken mücadelesinde farklı ülkelerden gelen en iyi üniversiteli yelkenciler şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiler.

BAU Sailing Team bu yıl üçüncü kez yer aldığı EDHEC’te yarıştığı J80 sınıfında elde ettiği derecelerle final mücadelesine katılmaya hak kazandı.

Engin Özgen kaptanlığında, Denizcan Erbil, Berk Balta ve Alpcan Kuseybat’tan oluşan SailingBAU ekibi, Longtze tip teknelerle gerçekleştirilen final mücadelesinde topladığı puanlarla EDHEC’in 50.Yıl Şampiyonluğunu kazandı.

Podyumda şampiyonluk kupasını Türk ve BAU bayrakları ile birlikte kaldırmanın gururunu yaşayan BAU Sailing Team, uluslararası yarışlarda daha da büyük başarılara uzanmak için yelken açmaya devam edeceklerini söyledi.Alıntı: Deniz Ticaret Gazetesi

Yazarın Diğer Yazıları

Palamut & CPM Yelken Takımı Eğitim İçin Yelken Açtı

İstanbul Yelken Klubü (İYK) 2018 Yat Trofesine dahil Deniz Harp Okulu (DHO) Kupası Yat Yarışı, 37 teknenin katılımı ile Tuzla'da gerçekleşti. ' Eğitim İçin Her Şey' projesi için yelken açan Palamut & CPM Yelken Takımı yarışı ikincilik ile tamamladı.

21.5.2018 23:03:21

Denizden Gelen Sanat

Kendisini 'Deniz Çöpçüsü' olarak tanımlayan deniz ve çevre tutkunu Şinasi Yelkenci, denizden çıkardığı her türlü atığı değerlendirerek ortaya çıkardığı, her biri toplumsal mesaj içeren eserlerini Burgazada'da Cennet Plajı'nda sergiliyor. Sergi, 6 Mayıs Pazar akşamına kadar devam ediyor olacak.

2.5.2018 00:13:25

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BAYK KIŞ TROFESİ 4. AYAĞI TAMAMLANDI

26 Mart 2018

MUĞLA'nın Bodrum İlçesinde Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen İstanbul, İzmir, Ankara'dan toplam 51 teknenin katılımı ile başlayan ve 2 gün süren BAYK Kış Trofesi 4. ayak yarışları sona erdi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Kechi Sailing - Uluslarası sertifikasyonlara sahip çok yapılı ve esnek kadro sistemi ile sizler için en yakın, en kolayı hedefleyen bir anlayışla akademik danışman ve uzman denizci kadrosuyla hizmetinizdeyiz.

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Kechi Sailing - Uluslarası sertifikasyonlara sahip çok yapılı ve esnek kadro sistemi ile sizler için en yakın, en kolayı hedefleyen bir anlayışla akademik danışman ve uzman denizci kadrosuyla hizmetinizdeyiz.

BANNER

StatCounter