Yazar Hakkında

20 Eylül 2018, 16:30

Rüzgar Sörfü Türkiye Şampiyonası Başlıyor

TYF-DTO Rüzgar Sörfü Türkiye Ligi'nin üçüncü ayağı ve Türkiye Şampiyonası, Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde 20-23 Eylül tarihlerinde Çeşme Alaçatı'da yapılacak

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde düzenlenen TYF-DTO Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi’nin üçüncü ayağı ve Türkiye Şampiyonası, Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde Çeşme Alaçatı’da yapılacak. Çağla Kubat Rüzgâr Sörfü Yelken Kulübü’nde düzenlenecek final yarışlarında 100 civarında sörf sporcusu büyük rekabet ve heyecan içinde yarışacak. 

Birinci ayağı Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde 12-15 Temmuz tarihlerinde Ayvalık’ta yapılan TYF-DTO İzmir Şubesi Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi’nin ikinci ayağı 2-5 Ağustos tarihlerinde Dikili Belediyesi ev sahipliğinde Dikili Çandarlı’da gerçekleştirildi. Yarışların üçüncü ayağı ve şampiyonaya ise Çeşme Belediyesi ev sahipliği yapacak.
 
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Türkiye’nin sörf cenneti olarak TYF-DTO Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi’ne ve Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Geçen yıl yine Alaçatı’da düzenlenen etkinliğin büyük ses getirdiğini dile getiren Dalgıç, Çeşme’nin bu yıl iyi bir sezon geçirdiğini, sörf yarışları ve diğer etkinlikler sayesinde Çeşme turizminde katmadeğeri artırmayı ve turizm sezonunu uzatmayı hedeflediklerini açıkladı.

Dalgıç, “Tüm sörf tutkunlarını ve Çeşme’yi sevenleri yarışları izlemek için Alaçatı’ya bekliyoruz” dedi. 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, TYF-DTO Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi’nin Ayvalık ve Dikili’den sonra Çeşme’de de sörf rüzgârı estireceğini belirterek, üçüncü ayakta ve şampiyonada yarışacak sporculara başarılar diledi.

TYF-DTO Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi sayesinde sörf sporuna özellikle gençlerin ilgisini artırdıklarını, aynı zamanda İzmir’in turizm ve sörf cennetlerini yerli ve uluslararası turistlere tanıttıklarını ifade eden İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ise, “TYF-DTO Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi ve Şampiyonası bir Ege markası oldu. Yarışlara katılacak sporculara başarılar dilerken, deniz severleri Alaçatı’ya bekliyoruz” diye konuştu.

Alıntı: Deniz Ticaret Gazetesi

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Mavi bayraklı plajları internetten öğrenin

10 Ağustos 2012

TÜRÇEV tarafından oluşturulan internet adresinden hangi plajın mavi bayrağa sahip olduğunu öğrenilebiliyor.

Fırtınalar Takvimi

29 Aralık 2017

Dz.K:K Yıllık Ajandasının Fırtına Cetveli

Antalya'da yepyeni bir liman doğuyor

05 Ekim 2012

Antalya Limanı'nda kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar liman dışına çıkarılacak. Bölgede 67 futbol sahası büyüklüğünde, 564 bin metrekarelik yeni bir liman yaratılıyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter