Yazar Hakkında

21 Eylül 2018, 14:17

Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü’nde Müjdeli Açılış

Yelken dünyamıza bir kulüp daha eklendi. Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü'nün resmi açılışı Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal'ın da katıldığı bir törenle yapıldı.

Açılışta konuşan kulüp başkanı Sermet Fındık, TYF tarafından federe edildiklerini ve artık kendi adlarına yarış düzenleyebilecekleri müjdesini verdi.


Kurucuları arasında uzun yıllar Deniz harp Okulu Yelken Takımı’nın liderliğini yapan Kıdemli Albay Okan Hacıfazlıoğlu ile Taka Yat Design’ın kurucusu ünlü tasarımcımız Osman Tanju Kalaycıoğlu’nun da yer aldığı Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü’nün resmi açılışı geçtiğimiz günlerde yapıldı.Açılışın yapıldığı gün eğitim süreçlerini tamamlayan 65 genç yelkenciye sertifikaları da verildi, zira kulüp çoktan faaliyete geçmişti...

Ne var ki, “çoktan” sözü, yıllar değil, aylar öncesine dayanıyor...TÜM HAZIRLIKLAR 5 AYDA TAMAMLANDI

Kurucular tarafından Tuzla’da bir yelken ve su sporları kulübü kurulması fikri Nisan 2018’de ortaya atıldı. İnşa ettiği teknesini daha sonra DHO’ya hibe etmesi ile tanınan Sermet Fındık başkanlığındaki kurucu üyeler kısa süre içinde aradıkları tüm desteklere kavuştu.

Tuzla bölgesindeki böyle bir faaliyete sıcak yaklaşan Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) ana sponsorları oldu. Sponsorluk görüşmelerinin bu denli hızlı yürümesinde GİSBİR eski Genel Sekreteri emekli Tümamiral Kemalettin Gür etkili oldu.
Ardından Türker Ailesi kulübün kurulacağı yeri tahsis etti.

Derhal kulübün dernek olabilmesi için tüzük başvurusu yapıldı,ve 17 Nisan’da başvuru onaylandı.

24 Mayıs’ta İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından kulüp tescilleri yapıldı, 14 Haziran’da da federe kulüp olabilmek için TYF’nin kapısı çalındı.

Gerekli kriterlerin yerine getirilmesi konusunda deneyimli olan ve Deniz Kuvvetleri’nden ayrıldıktan sonra kendini amatör yelkenciliğe adayan Okan Hacıfazlıoğlu, teknik donanımımın tamamlanmasına odaklandı.DENİZ KUVVETLERİ’NİN DESTEĞİ TAM

TYF gözlemcisi gelene kadar gereken tekneler alınmış, teknik donanım tamamlanmış, sporcu odaları hazırlanmış, bölgedeki üniversite ile özel okullara gidilerek kulübün tanıtımı yapılmış ve yaz yelken okulu faaliyete geçmişti.

Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü’nün 11 Eylül’de resmi açılışının yapıldığı güne kadar 6 dönem halinde sürdürülen Yaz Yelken Okulu’nda 65 genç yelkenci eğitim süreçlerini tamamlamıştı.Bu baş döndürücü hızda yaşanan gelişmelerin ardından kulübün resmi açılışına Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Deniz Harp Okulu (DHO) Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal’ın katılması “Bahriye”nin verdiği desteğin de kanıtı oldu.Kulübün ana sponsoru GİSBİR’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve GİSBİR yönetim kadrosunun hazır bulunduğu törende konuşan TYSSK Başkanı Sermet Fındık, “Biz bugün TYF Başkanı sayın Özlem Akdurak’ın da aramızda olmasını arzuluyorduk. Kendi gelemedi ama TYF tarafından federe edildiğimiz konusundaki müjdeli haberini gönderdi” dedi.“ARTIK KENDİ YARIŞLARIMIZI DÜZENLEYEBİLECEĞİZ”

Fındık, “Şu ana kadar sadece gençleri yelkenle tanıştırıyor ve Milli Takım’a sporcu gönderme gayreti ile çalışıyorduk. Bundan böyle kendi yarışlarımızı da düzenleyebileceğiz” diye konuştu.

Tören, Deniz Kuvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’a 1 No’lu olmak üzere GİSBİR Başkanı ve üyeleri ile Murat Türker'e Onursal Üye rozetlerinin takdimi ve 65 genç sporcuya sertifikalarının dağıtılması ile sona erdi.


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Federasyon Kupası 420-470 sona erdi

02 Haziran 2016

Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında bulunan Federasyon Kupası Yarışları 22-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Bodrum Bitez'de yapıldı.

İstanbul’da Son Düdük Sonbahar Kupası-3 İçin Çalacak

12 Aralık 2018

İstanbul'da 2018 yat yarışları sezonu 15 Aralık Cumartesi günü yapılacak TAYK-MDK Sonbahar Kupası-3 ile kapanacak.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter