Yazar Hakkında

22 Eylül 2018, 21:09

Mahkeme İYK İle İlgili Davayı Karara Bağladı

Mahkemeye taşınan İstanbul Yelken Kulübü'nün 18 Şubat'ta yapılan Olağan Genel Kurulu hakkında tarafları dinleyen ve sunulan kanıtları inceleyen hakim son sözünü söyledi ve dava açılması talebini reddetti.

Ahmet Saruhan’a karşı aday olan Azat Baykal, Genel Kurul’un “yok hükmünde” sayılmasını talep ederek mahkemeye başvurmuştu.

Avukatı aracılığı ile mahkemeye başvuran Azat Baykal, mevcut yönetimin Genel Kurul'da yönlendirme ve müdahalede bulunduğu, destekçi ve muhaliflerin söz hakları ve itirazlarının engellendiği, faaliyet raporlarının ve bilançonun oylama öncesi “doğru düzgün okunmadığı” iddialarını gündeme getirmişti.

19 Mart tarihinde İstanbul Anadolu 24. Asliye Hukuk Hakimliği'nde yapılan ilk duruşmada Azat Baykal’ın tedbir talebi reddedildi, tarafların dinlenebilmesi için ön inceleme duruşmasının Eylül ayında yapılmasına karar verildi.

Bu süre içinde İstanbul Yelken Kulübü Derneği'nden karar defterleri, üye kayıt defteri, toplantı çağrı belgeleri, toplantı tutanakları, hazirun cedvel kayıtlarının birer örneğinin mahkemeye gönderilmesi istendi.


HAKİM ÖNCE TARAFLARIN UZLAŞMASINI İSTEDİ

18 Eylül’de yapılan duruşmada sunulan kanıtları ve belgeleri inceleyen mahkeme, önce tarafları anlaşmaları için arabuluculuğa yönlendirdi. Her iki taraf da bu talebe sıcak bakmayınca, hakim kararını açıkladı ve dava açılması talebini reddetti.

İstanbul Anadolu 24. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararı şöyle:

“Ayrıntıları gerekçeli kararda açıklanacağı üzere, açılan 18/02/2018 tarihli organ seçimi ve mali işler üyeliklerine dair Genel Kurul kararlarının ve bu kararlara esas teşkil edecek nitelikteki Yönetim Kurulu kararlarının yok hükmünde olduğunun tespitine ve / veya iptaline dair talebin reddine...”

Mahkemenin bu kararına taraflar iki hafta içinde istinafa başvurarak itiraz edebilecekler.Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter