Yazar Hakkında

26 Eylül 2018, 18:32

İYK Bir Kez Daha ‘Pamuk Eller Cebe’ Diyecek

İmar Barışı ile kulüplerin belini büken ecrimisil konusu yeni bir sürece girdi.

İstanbul Yelken Kulübü, İmar Barışı kapsamındaki yapılandırma süreci ile ilgili üyelerine bilgi vermek ve belirlenen tutarın ödenebilmesi amacıyla 14 Ekim’de Olağanüstü Mali Genel Kurul’a gitme kararı aldı. Üyelerden 2018’de ek olarak 1000 TL daha istenecek.
Hem marinaları hem de yelken kulüplerini milyonlarca liralık “işgaliye” bedeli ile karşı karşıya bırakan, yıllardır çözülemeyen ve yılan hikayesine dönen ecrimisil konusu, İmar Barışı ile yeni bir sürece girdi.

İmar Barışı kapsamında işgal altındaki alanların ve yapıların “sahiplendirilmesi”, bir “kimlik sahibi” olmaları hedefleniyor. Ancak bunun da bir bedeli var.

İstanbul Yelken Kulübü, gelişmeler hakkında bilgi vermek ve ödeme planını kayıtlara yansıtmak amacıyla üyelerini 14 Ekim Pazar günü yapılacak Olağanüstü Mali Genel Kurul’a davet etti.


ÜYELERDEN EK ÖDEME İSTENECEK

Aralık 2014’te yapılan Olağanüstü Mali Kongre’de “tapusuz” araziyi kullanmanın bedeli olarak İstanbul Yelken Kulübü’ne (İYK) 6 milyon 971 bin 386 lira 61 kuruşluk borç çıkartıldığı anlatıldı. Şubat 2015’te gerçekleşen Tüzük Kongresi’nde de bu borcun 2 milyon 754 bin 816 liraya düşürüldüğü anlatıldı.

Bu bedelin ödenebilmesi için 4 yıl boyunca üyelik aidatları 1000 TL’ye yükseltildi. Ardından ödemelerde eskiye dönülecekti. Ancak yaşanan son gelişmelerin ardından 14 Ekim’de toplanacak Olağanüstü Mali Genel Kurul’da üyelerden 2018 yılı içinde ek olarak 1000 TL daha tahsil edilmesi görüşülerek karara bağlanacak.

Alıntı: Turksail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Pusulasız Yön Bulma

14 Nisan 2018

Kutup Yıldızı'na göre yön bulma

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter