Yazar Hakkında

01 Ekim 2018, 17:41

TP Bosphorus Cup’ın şampiyonu İstanbul Cerrahi Cheese

İstanbul'da iki gün boyunca devam eden Turkcell Platinum Bosphorus Cup heyecanı, Caddebostan'da sert havada gerçekleşen iki şamandıra yarışı ile tamamlandı ve döner trofe kupasını Levent Peynirci liderliğindeki İstanbul Cerrahi Cheese kucakladı. Sınıfında her üç yarışı birinci bitiren tek ekip olan Onur Bilgen dümenciliğindeki Logo genel sıralama ikincilik elde etti.


17’nci yılında Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın şampiyonu etkinliğin sağlık sponsorluğunu üstlenen, ayrıca desteklediği tekne ile yarışlara katılan İstanbul Cerrahi oldu.

Levent Peynirci liderliğindeki İstanbul Cerrahi Cheese, Boğaz yarışının rövanşını Caddebostan parkurundaki iki birincilikle aldı ve hem IRC0’da, hem de genel sıralamada birincilik elde etti.

Yakın rakibi “sınfdaşı” Hasan Utku Çetiner yönetimindeki Shak Shuka 3, araya üç yarışı da  birinci bitirerek dikkat çeken bir başarıya imza koyan Onur Bilgen’in dümen tuttuğu Logo’nun girmesi ile genel sıralamada üçüncü sıraya yerleşti.  



POYRAZ 32 KNOT’I GÖSTERDİ

Caddebostan açıklarında hızı 32 knot’a kadar yükselen poyrazda son gün iki şamandıra yarışı yapan ekipler çetin bir mücadele sergiledi. Onlarca yelken parçalandı.

Bu kaotik ortamında kimileri başarılı oldu  ama aralarında şanssız olanlar da vardı....

Yarışın ayrıntıları birazdan... Sonuçlarla başlayalım...      


TURKCELL PLATİNUM BOSPHORUS CUP
29-30 Eylül 2018 / İstanbul Boğazı-Caddebostan Parkuru

      GRUP SONUÇLARI

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 6
1. İstanbul Cerrahi Cheese (Levent Peynirci) 2-1-1 (4)
2. Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 1-2-2 (5)
3. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Orhan Tüker) 3-3-3 (9)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
1. Mad X (İzzet Göçmenoğlu) 2-2-1 (5)
2. Define Jr. (Selim Kakış) 1-1-8 (10)
3. MSI Sailing Team/AG (Veli Murat Açıkalın) 5-4-2 (11)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 8
1. Logo (Onur Bilgen) 1-1-1 (3)
2. Turkcell Alize (Melis Baykan) 2-3-5 (10)
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 7-2-2 (11)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 8
1. Columbia Alize Keyfim 3.5 (Sinan Sümer) 1-4-1 (6)
2. Borusan Jr. Alto (Erhan Karaca) 4-2-2 (8)
3. SEK Alize (Berk Gürpınar) 3-3-5 (11)

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 11
1. Shell Alize (Barış Koncagül) 1-1-4 (6)
2. Wasabi (Valentin Nikolov /BUL) 2-3-1 (6)
3. Yapı Kredi Alize Zig Zag (Hüseyin Akça) 3-2-2 (7)

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Mikro Yazılım Cenoa (Tarkan Akdoğan) 2-2-1 (5)
2. Fashion Renkli Kampüs (Umut Yolaz) 3-1-5 (9)
3. MESSE Frankfurt Cenoa (Çağdaş Artu) 4-3-2 (9)


      IRC SINIFLARI GENEL OVERALL
      (40 tekne arasında ilk 5)

1. İstanbul Cerrahi Cheese (Levent Peynirci) 3-2-1 (6) IRC0 / Farr 40
2. Logo (Onur Bilgen) 6-1-2 (9) IRC2 / MAT 1010
3. Shak Shuka 3 (Hasan utku Çetiner) 1-3-5 (9) IRC0 / Farr 40
4. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Orhan Tüker) 4-4-8 (16) IRC0 / Farr 40
5. Mad X (İzzet Göçmenoğlu) 9-12-3 (24) IRC1 / X-41

Alıntı: Turksail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Fenerbahçe'den yelken şubesine dev danışman

30 Ekim 2016

Dünyaca ünlü yelken antrenörü David Howlett, Rodopman AŞ'nin davetlisi olarak Fenerbahçe Yelken Şubesi ile workshop'lar yapmak üzere İstanbul'a geldi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter