Yazar Hakkında

08 Ekim 2018, 17:06

TYF 470 Sınıfını Canlandırmak İçin Kolları Sıvadı

Olimpik 470 sınıfına "can suyu" katmak isteyen Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) bu sınıfta bir dönem yarışmış ve hala yarışmak isteyen sporcuları geri kazanarak onları Olimpiyat Oyunları'na hazırlamak amacıyla bir kampanya başlattı.

TYF bu doğrultuda koçluk yapması için İngiliz antrenör Steve Irish’i kadrosuna dahil etti.


Giderek zayıflayan 470 filosunu canlandırmak isteyen TYF, internet sitesinde yayınladığı duyuru ile bir kampanya başlattı. Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Yelken Federasyonu tarafından olimpik sporcu yetiştirme hedefinin bir parçası olarak, Olimpiyat Oyunlarına yönelik kampanya yürütmek isteyen, 470 sınıfında yarışmış olan veya yarışmak isteyen sporculara yönelik bir program hazırlanmaktadır.Söz konusu programa katılmak isteyen kulüplerin Federasyonumuz [email protected] adresine 5 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar yazılı olarak sporcuların isimlerini, boy ve kilolarını, yarışçılık geçmişlerini (yıl, sınıf, derece) ve 470 teknesi sahibi olup olmadıklarını bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca kulüplerin ekibi olmayan dümenci veya flokçu sporcuları için de başvurabilmesi mümkündür.”

Duyuruda, başvuruların tamamlanmasından sonra TYF tarafından kamp daveti yapılacağı, uygun bulunan ekip veya sporcular hakkında kulüpleri ile temas kurulacağı belirtildi.


İNGİLİZ ANTRENÖR TYF KADROSUNDA

TYF bu arada yelkencilik kariyerine İngiliz Yelken Milli Takımı'nda optimist sınıfında başlayıp, 420 ve 470 sınıfları ile devam eden, kariyerinde 420 Dünya Şampiyonluğu ve 470 Avrupa 5.’liği bulunan Steve Irish’i 470 Olimpik Sınıf Antrenörü olarak kadrosuna dahil etti.

İngiltere Yelken Federasyonu’nda Optimist, 420 ve 29er sınıflarında baş antrenörlük görevleri yürüten Steve Irish’in 420 Dünya Şampiyonluğu, 29'er Dünya Şampiyonluğu ve 3 kez World Sailing Dünya Gençler Şampiyonası Şampiyonluğu da dahil olmak üzere bir çok başarının altında imzası bulunduğu ifade edildi.

2003 yılından bu yana İngiliz Yelken Takımı için tam zamanlı koçluk yapan Irish, bu süreçte Steve, Luke Patience ve Hannah Mills gibi sporcuları gençlik sınıflarından sporun zirvesine taşıyan 470 Olimpik programını yönetti.

Alıntı: Turksail
 

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Dünyanın merkezine seyahat başlıyor

05 Ekim 2012

Pek çok ulustan bilimadamlı Jules Verne'in ünlü hikayesindeki gibi olmasa da Dünya'nın merkezine bir yolculuk planlıyorlar.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter