Yazar Hakkında

20 Kasım 2018, 16:20

BAYK Güz Trofesi'nde Sayı Arttı Ama Yarış Olmadı

Bodrum'u savaş alanına çeviren ve hayatı felce uğratan sel, 27 teknenin kayıt verdiği BAYK Güz Trofesi'nin ikinci ayağını da vurdu.

İlk gün hızı 28-30 knot’a ulaşan rüzgar nedeniyle filo denize çıkamadı. İkinci gün ise yarışmak üzere planlanan saatte parkurdaki yerlerini alan tekneler, olumsuz hava koşulları nedeniyle marinaya geri gönderildi.


24 saat içinde metrekareye 200 kilogram yağış alan Bodrum’da hava muhalefeti nedeniyle 17-18 Kasım tarihlerinde planlanan BAYK Güz Trofesi’nin ikinci ayak yarışları yapılamadı.

20-21 Ekim’de 16 teknenin katılımı ile başlayan BAYK Güz Trofesi’nin ikinci ayağında sayı yükseldi. IRC sınıflarında 15, Destek’te 12 olmak üzere 27 tekne kayıt verdi. Destek sınıfında ayrıca, gelen talepler doğrultusunda üç adet Dragon Fly 28 için Multihull (Çok gövdeli) sınıfı da açıldı.

HAVA KOŞULLARI İKİ GÜNDE DE YARIŞA İZİN VERMEDİ

Cumartesi sabahı Marina Yacht Club’da düzenlenen brifingin ardından sert rüzgar ve yoğun yağış nedeniyle teknelerin marinadan ayrılmasına izin verilmedi. Şartlarda bir değişiklik olmayınca ilk gün yarışsız sona erdi.

İkinci gün sabah saatlerinde etkili olan ve sele yol açan sağanak yağmurun kısmen hafiflemesi üzerine ekipler yarışmak umuduyla denize çıktı. Ancak ilerleyen dakikalarda rüzgarın yeniden 28-30 knot seviyelerini zorlaması üzerine tekneler Yarış Kurulu tarafından marinaya geri gönderildi.   

Dört ayak olarak planlanan BAYK Güz Trofesi’nde 3. Ayak yarışları 1-2 Aralık, son ayak yarışları ise 22-23 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Laser Standard & Radial Avrupa Şampiyonası İspanya'da düzenlendi

13 Mart 2016

26 Şubat - 04 Mart tarihleri arasında İspanya'nın Gran Kanarya kentinde düzenlendi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter