Yazar Hakkında

03 Aralık 2018, 20:52

TYF Atatürk Kupası 2. Hafta Yarışları Ödül Töreni İle Noktalandı

Bodrum Yalıkavak'ta 26 Kasım'da başlayan TYF Atatürk Kupası 420-470 ve Rüzgar Sörfü sınıfları RS:X, Techno 293 ile RS:One'da gerçekleşen yarışlarla tamamlandı.

1 Aralık Cumartesi günü sona eren yarışların ardından Yalıkavak Marina’da düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara kupaları dağıtıldı.


Türkiye Yelken Federasyonu ile Bodrum Belediyesi işbirliğinde ve Yalıkavak Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen TYF Atatürk Kupası ikinci hafta yarışlarına 420 sınıfında 22, 470 sınıfında da 8 ekipte 60 sporcu mücadele etti.



Techno 293 sınıfında 98, RS:One sınıfında 12 ve RS:X sınıfında 21 olmak üzere Rüzgar Sörfü sınıflarında da toplam 191 sporcu yer aldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, iki hafta boyunca 700’den fazla sporcunun mücadele ettiğini belirterek, “Sporcularımız yarışlarda çok büyük gayret sarf ettiler. Yalıkavak birbirinden heyecanlı yarışlara sahne oldu” dedi.


TYF ATATÜRK KUPASI 2. HAFTA SONUÇLARI
(420-470, RS:X, Techno 293, RS:One)
26 Kasım-1 Aralık 2018 / Yalıkavak-Bodrum



470 GENEL
Kayıtlı tekne sayısı: 8
Yapılan yarış sayısı: 11
1. Rasim Yaşar-Kaan Parlas (ARM Urla YGSK) 11.0 net
2. Deniz Saltık-Simay Aslan (FB Doğuş Yelken) 17.0 net
3. Deniz Bağcı-Sezai Bora Kütük (GS Yelken Şubesi) 25.0 net

470 Genç / U23
1. Rasim Yaşar-Kaan Parlas (ARM Urla YGSK) 11.0 net
2. Deniz Saltık-Simay Aslan (FB Doğuş Yelken) 17.0 net  
3. Dario Ergin-Toprak Şengüller (FB Doğuş Yelken) 30.0 net

420 GENEL
Kayıtlı tekne sayısı: 22
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Tansu Erin Şarlak-Oğuz Er (İstanbul YK) 20.0 net
2. Kerem Erkmen-Berke Gündüz (FB Doğuş Yelken) 22.0 net
3. Derin Öner-Efe Tulçalı (ERA Bodrum YK) 28.0 net



420 Kız ve 420 U17 Kız
1. Doğa Demirel-Duru Bayramoğlu (FB Doğuş Yelken) 64.0 net
2. Lara Cindaroğlu-Deniz Pala (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 64.0 net
3. Selin Yılmaz-Ece Emine Şener (İstanbul YK) 99.0 net

420 U17 Erkek
1. Tansu Erin Şarlak-Oğuz Er (İstanbul YK) 20.0 net
2. Kerem Erkmen-Berke Gündüz (FB Doğuş Yelken) 22.0 net
3. Umut Kutlu-Oğuz Kutlu (İstanbul YK) 62.0 net

420 Karma
1. Alçin Subaşı-Ege Çikoğlu (ARM Urla YGSK) 46.0 net
2. Berke Erdoğan-Melis Ertürk (Göztepe SK Yelken Şubesi) 100.0 net
3. İda Aynimah Demir-G.İsmet Ulutaş (İÇDAŞ SK) 111.0 net



RS:X GENEL
Kayıtlı sporcu sayısı: 16
Yapılan yarış sayısı: 9
1. Dilara Uralp (Çeşmealtı RSYK) 9.0 net
2. Batuhan Arslan (Göztepe SK Yelken Şubesi) 14.0 net
3. Jeremy Berke Zalma (GS Yelken Şubesi) 25.0 net

RS:X Genç Kız
1. Melisa Ertekin (Göztepe SK Yelken Şubesi) 57.0 net
2. Naile Laçin Felek (Göztepe SK Yelken Şubesi) 57.0 net
3. Eda Yavuz (Göztepe SK Yelken Şubesi) 59.0 net



RS:X Genç
1. Batuhan Arslan (Göztepe SK Yelken Şubesi) 14.0 net
2. Jeremy Berke Zalma GS Yelken Şubesi) 25.0 net
3. Kuzey Öztaş (Çeşmealtı RSYK) 26.0 net

RS:X 9,5
Kayıtlı sporcu sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 9
1. Onur Cavit Biriz (GS Yelken Şubesi) 7.0 net
2. İsa Pamir Saçkan Göztepe SK Yelken Şubesi) 16.0 net
3. Luis Göktepe (Çeşmealtı RSYK) 17.0 net

RS:X 9,5 Erkek
1. Onur Cavit Biriz (GS Yelken Şubesi) 7.0 net
2. İsa Pamir Saçkan (Göztepe SK Yelken Şubesi) 16.0 net
3. Luis Göktepe (Çeşmealtı RSYK) 17.0 net

RS:ONE GENEL
Kayıtlı sporcu sayısı: 12
Yapılan yarış sayısı: 9
1. Taha Günay Şaşmaz (Beylikdüzü RSSK) 8.0 net
2. Ceyda Talia Alkaç (Çeşmealtı RSK) 18.0 net
3. Ata Önder (Çeşmealtı RSK) 20.0 net

RS:ONE Erkek
1. Taha Günay Şaşmaz (Beylikdüzü RSYK) 8.0 net
2. Ata Önder (Çeşmealtı RSYK) 20.0 net
3. Deniz Şevki Okta (Göztepe SK Yelken Şubesi) 34.0 net

RS:ONE Kadın
1. Ceyda Talia Alkaç (Çeşmealtı RSYK) 18.0 net
2. Celin Ketelhake (Çeşmealtı RSYK) 31.0 net
3. Akya Ayberk (Çeşmealtı RSYK) 55.0 net

TECHNO 293 U13 GENEL
Kayıtlı sporsu sayısı: 42
Yapılan yarış sayısı: 8
1. Sina Elakdar (Göztepe SK Yelken Şubesi) 17.0 net
2. Artun Şenol (Megapol Windsurf YK) 19.0 net
3. Bora Okta (Göztepe SK Yelken Şubesi) 19.0 net
4. Devrim Karataş (Çeşmealtı RSYK) 19.0 net
5. Tuna Doğan (Çeşmealtı RSYK) 47.0 net

TECHNO 293 U13 Kız
1. Duru Kutoğlu (Göztepe SK Yelken Şubesi) 54.0 net
2. Ayşe Öztüre (Megapol Windsurf YK) 69.0 net
3. Alya Kaplan (Megapol Windsurf YK) 75.0 net

TECHNO 293 U15 GENEL
Kayıtlı sporcu sayısı: 35
Yapılan yarış sayısı: 9
1. Alaz İneler (Göztepe SK Yelken Şubesi) 18.0 net
2. Yalın Zeren (ERA Bodrum YK) 19.0 net
3. Efe Enis (Çeşmealtı RSYK) 26.0 net

TECHNO 293 U15 Kız
1. Naz Enis (Çeşmealtı RSYK) 38.0 net
2. Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ SK) 49.0 net
3. Buse Tunç (GS Yelken Şubesi) 85.0 net

TECHNO 293 U17 GENEL
Kayıtlı sporcu sayısı: 22
Yapılan yarış sayısı: 9
1. Miray Şaki (İÇDAŞ SK) 8.0 net
2. Dora Derinler (Megapol Windsurf YK) 14.0 net
3. Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ SK) 25.0 net

TECHNO 293 U17 Kız
1. Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ SK) 25.0 net
2. Merve Vatan (İÇDAŞ SK) 43.0 net
3. Alexsandra Louise Schimdt (Megapol Windsurf YK) 50.0 net

TECHNO 293 GENEL
1. Miray Şaki (İÇDAŞ SK) 8.0 net
2. Dora Derinler (Megapol Windsurf YK) 14.0 net
3. Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ SK) 25.0 net


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anıldı

Ertuğrul Fırkateyni'nde şehit olan 527 mürettebat, Beşiktaş'ta düzenlenen törenle anıldı.

16.9.2020 19:11:32

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

30 Ağustos Zafer Bayramı'mızın 97. Yılı Kutlu Olsun

30 Ağustos 2019

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayramdır.

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Duyurusu

30 Mayıs 2014

31 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılacak

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter