Yazar Hakkında

10 Aralık 2018, 23:04

Altınbaş Üniversitesi İçin Yelken Bir Ders

Türkiye'de yelkenciliğin tabana yayılması aşamasında üniversite yelken kulüplerinin varlığı oldukça önemli. Sevindirici gelişme ise üniversite bünyesinde kurulan yelken kulüplerinin sayılarının giderek artması...

Son eklenenlerden Altınbaş Üniversitesi konuya biraz farklı yaklaşıyor ve yelkenciliği bir “eğitim aracı” olarak değerlendiriyor.


Önce sayı tekti, sonra iki-üç derken bugün Türkiye’nin pek çok üniversitesinde artık bir yelken kulübü ya da takımı bulunuyor. Sayıları da giderek artıyor. Gençler, temel yelkencilik konusunda eğitimlerini tamamladıktan sonra seçmelere katılıyor, ekipler oluşuyor ve yarışlarda yer alıyorlar.

Zincire eklenen son baklalardan biri de Altınbaş Üniversitesi...Melike Esra Karayel koçluğunda yelken sporu ile tanışan ve kendilerini geliştiren Altınbaş Üniversitesi’nin yelken takımı daha ilk yılında Atatürk Moda’da kupasında sınıfında birincilik elde etti.


HEDEF SADECE SPORTİF BİR ETKİNLİK DEĞİL

Ne var ki, Altnbaş Üniversitesi sportif bir etkinliği eğitimle birleştirip tek bir potada eriterek farklı sonuç elde etmek peşinde.“Türkiye'de ilk defa üniversite bünyesinde takım çalışması ve liderlik eğitimlerini yelkenle birleştiren bir konsept oluşturduk” diyen Melike Esra Karayel, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Amacımız gençlerimizi denize çıkarıp, onlara deniz kültürünü aşılarken, aynı zamanda denizi ve denizciliği bir öğrenme aracı olarak kullanmak.”

Karayel, bu konuda Altınbaş Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş başta olmak üzere Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Argun Karacabey'den ciddi destek gördüklerini belirtiyor.

Altınbaş Üniversitesi, 2019 yılında öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personeline de denizde uygulamalı olarak yelkencilik, takım çalışması ve liderlik eğitimleri vermeyi programına almış durumda.


Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Bodrum Bayk Kış Trofesi Yelken Yarışları Başladı

24 Ocak 2015

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen Kış Trofesi 1. Ayak yarışları, Bodrum Kalesi açıklarında yapıldı.

Kefken ve Şile'ye AB piyangosu çıktı

24 Temmuz 2012

AB'nin 9 milyon euro bütçe ayırdığı ''Karadeniz özel koruma alanı'' için Türkiye'den de adaylar var, başta Kefken-Şile geliyor.

BOAT SHOW EURASIA VIAPORT MARİNA İSTANBUL TUZLA'DA BUGÜN BAŞLADI

17 Şubat 2018

VİA Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye'de bir ilke imza atılıyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter