Yazar Hakkında

10 Aralık 2018, 23:23

Yeditepe Üniversitesi’nde Yelken Sporu Çalıştayı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ile Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Komiteleri tarafından düzenlenen ''Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı'' 22 Aralık Cumartesi günü yapılacak.

Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahibi olduğu toplantı Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleşecek.


Üniversite gençliğinin giderek yelkene daha fazla ilgi duyması ve artık çoğu üniversitede bir yelken kulübü ya da yarışan takımlar olduğundan önceki yazılarımızda söz etmiştik. İşte şimdi bu gençler bir araya gelecek, görüş ve öneriler ışığında kendi rotalarını çizecekler.

Bu konuda Türkiye’de ilk kez düzenlenen etkinliğin mimarları bir süre önce ortak çalışma yürütme kararı alan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ile Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Komiteleri.

Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde 22 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek “Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı”nda günün ilk yarısında deneyimli yelkencilerin, öğleden sonraki bölümde ise üniversiteli gençlerin sunumlarına yer verilecek.


KONFERANS SUNUMLARI VE KONULARI

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, TÜSF Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ve TYF Başkanı Özlem Akdurak’ın açılış konuşmalarından sonra yapılacak sunumlar ve konu başlıkları şöyle sıralanıyor:

Mehmet Özçetin (Kişisel Gelişim, Albert Einstein ve Yelken), Arif Gürdenli (Yarış Stratejileri ve Olimpiyat Deneyimleri), Ahmet Ediboğlu-Kıvanç Sevinç (Uluslararası Yelken Yarışçılığı ve TP52 Tecrübeleri), Emre Başkan (Yelken Hayatın Tam Kendisi), Şükrü Sanus (Yelken Sporcu Etiği ve SportsBoat Yarışçılığı), Doğa Arıbaş (Üniversiteli Yelkencinin Yaşamı ve Başarı Hikayesi).


ÖĞLEDEN SONRA SIRA ÜNİVERSİTELİLERDE

 

“Üniversitelerde Yelken Sporunun Gelişimi” konulu çalıştayda ise Bahçeşehir, Piri Reis ve Yeditepe Üniversitelerinin öğrencileri tarafından çeşitli sunumlar gerçekleştirilecek.

Ardından tüm üniversitelerin katılımları ile “Yelken Yarışları Planlaması” ele alınacak, görüş ve öneriler toplanacak.

Kayıhan Hasırcı’nın Üniversitelerarası SportsBoat Trofesi’nde çektiği fotoğrafların da sergileneceği Yeditepe Üniversitesi Kampüsü’ndeki konferans ve çalıştayda ayrıca 2018 yılındaki başarı ve etkinlikler nedeniyle Bahçeşehir, Bilgi, Piri Reis ve Yeditepe Üniversitesi yelken takımları birer plaketle onurlandırılacak.


PROGRAM
Tarih: 22 Aralık Cumartesi
Yer: Yeditepe Üniversitesi Kampüsü (Kayışdağı)
09.00-09.30: Kayıt
09.30-10.00: Açılış Konuşmaları
10.00-13.00: Konferans Sunumları
13.00-14.00: Yemek Arası
14.00-18.30: Çalıştay


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

İlk Yardım

13 Şubat 2001

İlk yardım; Hasta veya yaralıya profesyonel tıbbi yardım gelinceye kadar yapılan acil müdahale ve tedavidir.

Yelkencilerden Yeni Bir Dernek...

12 Aralık 2019

Son birkaç yıldır iş güç dertlerini bitirmiş olan denize yeni yeni sevdalanan, Foça'ya bir şekilde yolları düşüp bir araya gelerek dost olan yelkenciler, daha iyi organize olabilmek adına bu yılın son günlerinde bir dernek çatısı altında bir araya gelmeye karar verdiler. Foça Fok Yelken ve Yat Kulübü Derneği...

Kaş Belediyesi - Aksan Derneği Topçu Gazi Mustafa Ertuğrul'un İzinde

24 Aralık 2019

Kahraman Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul ( AKER ) ve silah arkadaşları tarafından 9 Ocak 1917'de İngiliz Uçak Gemisi Ben My Chree'nin Antalya / Kaş'ta batırılışının 103.yılı Anma etkinliği

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter