Yazar Hakkında

10 Aralık 2018, 23:23

Yeditepe Üniversitesi’nde Yelken Sporu Çalıştayı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ile Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Komiteleri tarafından düzenlenen ''Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı'' 22 Aralık Cumartesi günü yapılacak.

Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahibi olduğu toplantı Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleşecek.


Üniversite gençliğinin giderek yelkene daha fazla ilgi duyması ve artık çoğu üniversitede bir yelken kulübü ya da yarışan takımlar olduğundan önceki yazılarımızda söz etmiştik. İşte şimdi bu gençler bir araya gelecek, görüş ve öneriler ışığında kendi rotalarını çizecekler.

Bu konuda Türkiye’de ilk kez düzenlenen etkinliğin mimarları bir süre önce ortak çalışma yürütme kararı alan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ile Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Komiteleri.

Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde 22 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek “Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı”nda günün ilk yarısında deneyimli yelkencilerin, öğleden sonraki bölümde ise üniversiteli gençlerin sunumlarına yer verilecek.


KONFERANS SUNUMLARI VE KONULARI

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, TÜSF Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ve TYF Başkanı Özlem Akdurak’ın açılış konuşmalarından sonra yapılacak sunumlar ve konu başlıkları şöyle sıralanıyor:

Mehmet Özçetin (Kişisel Gelişim, Albert Einstein ve Yelken), Arif Gürdenli (Yarış Stratejileri ve Olimpiyat Deneyimleri), Ahmet Ediboğlu-Kıvanç Sevinç (Uluslararası Yelken Yarışçılığı ve TP52 Tecrübeleri), Emre Başkan (Yelken Hayatın Tam Kendisi), Şükrü Sanus (Yelken Sporcu Etiği ve SportsBoat Yarışçılığı), Doğa Arıbaş (Üniversiteli Yelkencinin Yaşamı ve Başarı Hikayesi).


ÖĞLEDEN SONRA SIRA ÜNİVERSİTELİLERDE

 

“Üniversitelerde Yelken Sporunun Gelişimi” konulu çalıştayda ise Bahçeşehir, Piri Reis ve Yeditepe Üniversitelerinin öğrencileri tarafından çeşitli sunumlar gerçekleştirilecek.

Ardından tüm üniversitelerin katılımları ile “Yelken Yarışları Planlaması” ele alınacak, görüş ve öneriler toplanacak.

Kayıhan Hasırcı’nın Üniversitelerarası SportsBoat Trofesi’nde çektiği fotoğrafların da sergileneceği Yeditepe Üniversitesi Kampüsü’ndeki konferans ve çalıştayda ayrıca 2018 yılındaki başarı ve etkinlikler nedeniyle Bahçeşehir, Bilgi, Piri Reis ve Yeditepe Üniversitesi yelken takımları birer plaketle onurlandırılacak.


PROGRAM
Tarih: 22 Aralık Cumartesi
Yer: Yeditepe Üniversitesi Kampüsü (Kayışdağı)
09.00-09.30: Kayıt
09.30-10.00: Açılış Konuşmaları
10.00-13.00: Konferans Sunumları
13.00-14.00: Yemek Arası
14.00-18.30: Çalıştay


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Boğazın Kalbinde "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi" Açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), direktörlüğünü emekli Tümamiral Cihat Yaycı'nın üstlendiği 'Denizcilik ve Global Strateji Merkezi'ni açıyor.

17.7.2020 23:00:03

Avrupa Plajları Covid-19'a Karşı Hangi Önlemleri Aldı?

Yaz aylarının gelmesiyle insanlar yeniden plajlara akın etmeye başladı. Ancak dünyada halen etkisini sürdüren Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıllarda olduğu gibi tatilin keyfini çıkarmak zor. Özellikle yoğun kalabalıkların olduğu plajlar ve sahiller virüsün daha da yayılmasına sebep olabilecek potansiyel yerlerin başında geliyor.

9.7.2020 18:08:40

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

YATLARDA YAKIT TANKI TEMİZLİĞİ

12 Temmuz 2020

Denizlerde bildiğimiz, kullandığımız tüm deniz taşıtları; yelkenliler, motor yatlar, gemiler, vapurlar, sandallar deniz ulaşımı ile bir yerden bir yere gidiyorlar ancak pek düşünmediği konulardan biri de tabi ki yakıt olmadan hiçbir yere gidemeyeceğidir.

Hava Tahmini Kuralları

29 Aralık 2017

Hava Tahmini

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter