Yazar Hakkında

12 Aralık 2018, 21:32

İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü Yeniden Yapılandı

İstanbul Üniversitesi ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi?nin fiziksel ayrılığı sonrasında üniversiteli gençler yelken kulüplerinde yeni bir yapılanmaya gitti.

Gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetim kadrosu belirlendi ve tüzük değişikliği ile kulübe üyelik koşulları kolaylaştırıldı. Amaç, daha çok öğrenciyi denizle buluşturmak...


2018’in Mayıs ayında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, TBMM’de kabul edilen tasarı ile İstanbul Üniversitesi’nden ayrıldı, adı da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa oldu.

Bu değişikliğin ardından İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü’nde (İÜ Yelken) yeni bir yapılanmaya gidildi ve yapılan Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetim kadrosu belirlendi.Kulüp başkanlığına Furkan Şakir Arslan, yardımcılığına Taha Mert Öncü’nün getirildiği İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü’nde Hasan Şimşek komodoru oldu. Ebru Ece Saka ile Aysima Ezgi Mercan ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Yeni yönetim kadrosu, öncelikli hedeflerini üyelerine denizcilik kültürünü tanıtmak, denizle buluşturmak, uluslararası düzeyde yelken yarışçısı ve denizciler yetiştirmek olarak belirledi. Bu doğrultuda hemen bir tüzük değişikliği yapılarak üye kabul koşulları değiştirilerek kolaylaştırıldı.Yeni yönetim kadrosu ilk ziyaretlerini İstanbul Liman Başkanlığı'na gerçekleştirdi ve Başkan Yardımcısı Eren Fadır ile görüştü.

Bundan böyle İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü’ne üye olabilmek için öğrencilerin “yüzme bilmesi”nin yeterli olacağını belirten Kulüp Başkanı Furkan Şakir Arslan, “Amacımız, yelken yapma olanaklarımızı tüm öğrenci arkadaşlarımızla paylaşmak ve her birini kaptanlık yapabilecek düzeye getirmektir” dedi.


Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

TAYK 2019 Trofesi ''5. International İstanbul Cup'' ile Başlıyor

08 Mayıs 2019

TEB Özel Bankacılık desteğinde düzenlenen TAYK 2019 Trofesi'nde heyecan 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak 5. International Istanbul Cup mücadelesi ile start alacak.

Marmaris Yarış Haftası’nda Mini Barcolana

02 Kasım 2018

29. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nın dördüncü gününde IRC ve Charter sınıflarındaki teknelerin startı ilk kez denenen bir uygulama ile üç komite botu ile kurulan yaklaşık 1.8 deniz mili uzunluğundaki hattan bir arada verildi. 35 millik rotadaki mücadele tempolu başladı ama rüzgarın kalması üzerine dayanıklılık yarışına döndü. Yarışın zaman sınırı sabah 04.00'a kadar uzatıldı.

'' 8. Ege Yat Rallisi '' Tamamlandı

09 Ağustos 2018

30 teknenin katıldığı ''8. Ege Yat Rallisi''nde katılımcılar 5 Ağustos'ta Setur Kaş Marina'ya demir attılar. Yelkenciler 31 saatlik seyir ile 190 deniz mili kat ettiler.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter