Yazar Hakkında

18 Aralık 2018, 14:28

SportsBoat Sınıfında 'Aile Toplantısı'

SportsBoat sınıfını oluşturan ekipler kendilerini giderek büyüyen bir “Aile” olarak görüyor. Şimdi bu “Aile” 23 Aralık’ta Kalamış Yelken Kulübü’nde buluşacak.

2018 yılının değerlendirileceği ve 2019 yılının planlarının ele alınacağı toplantıda KYK SportsBoat Yarışları Kupası ile TYF SportsBoat Trofesi Grup Ödülleri de dağıtılacak.


Türkiye’de yelken sporuna farklı bir renk ve tat katan Sportsboat sınıfı, 2011 yılında Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde örgütlendi. Önceleri sadece İstanbul bölgesi ile sınırlı kalan katılımcılara sonradan İstanbul dışından gelen ekipler de eklendi.

Ankara’dan Başkent Yelken Kulübü, Kalamış Koyu’ndaki parkurda yapılan yarışlara ekip getirmenin ötesinde, İstanbul’da İYK’nın ev sahibi olduğu bir yarış da gerçekleştirdi. Başarılı ve deneyimli yelkencilerin yer aldığı bu etkinlik, SportsBoat sınıfına ayrı bir bakış açısı kazandırdı.KOMİTE İLE ÇALIŞMALAR İVME KAZANDI

2018’in başlarında TYF bünyesinde Şükrü Sanus başkanlığında Mahmut Saral, Mehmet Özçetin ve Emre Özgen gibi yarışlarda yer alan deneyimli yelkencilerden oluşan SportsBoat Komitesi’nin kurulması, yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Komite’nin hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen TYF SportsBoat Trofesi ve Türkiye Şampiyonası, farklı illerden ekipleri İstanbul’da buluşturdu. Ankara, Bursa, Muğla ve İzmir’den gelen ekipler, kendilerine ait veya kiraladıkları teknelerle trofe yarışlarına ve Türkiye Şampiyonası'na dahil oldular. Hatta Türkiye Şampiyonası'na Rusya’dan bir ekip bile katıldı.Ayrıca SportsBoat sınıfı üniversiteli yelkenciler için de “cazip bir alternatif” olarak değerlendirildi. Böylelikle Üniversiteler arası Sportsboat Trofesi resmiyet kazanıp gerçekleştirildi. Bu etkinlikte 8 üniversite takımı kiraladıkları teknelerle mücadele etti.

Öte yandan, Bursa Yelken Kulübü, “Eker-Bursa Yelken Kulübü Trofesi Yat Yarışları”nda Sportsboat ORC sınıfını açarak, İstanbul dışında bu sınıfı aktif eden ilk il ve kulüp oldu.“AİLE” BULUŞUYOR

2018’i böylesi yoğun bir tempoda tamamlayan SportsBoat sınıfı, 22 Aralık’ta planlanan Üniversite Yelken Sporu Çalıştayı’ndan hemen sonra, 23 Aralık Pazar günü bir toplantı düzenledi.

Kalamış Yelken Kulübü Fenerbahçe Burnu Tesisleri’nde tekne sahipleri ve ekiplerin katılımıyla 11.30-14.30 saatleri arasında yapılacak toplantıda genel hatlarıyla 2018 değerlendirilecek ve 2019 yılına ait planlar paylaşılacak.

Toplantıda yarış programı, genel yarış talimatı, güvenlik, Türkiye Şampiyonası gibi konular ele alınacak.

Ardından 14 Ekim’de yapılan Kalamış Yelken Kulübü SportsBoat Yarışları Kupası ile TYF SportsBoat Trofesi Grup Ödülleri dağıtılacak.


KYK SPORTSBOAT YARIŞLARI KUPASI
(14 Ekim 2018)

1. Heybeliada Su Sporları Kulübü
2. Troy/One Design
3. Albatros-Gökova Yelken Kulübü


TYF SPORTSBOAT TROFESİ GRUP ÖDÜLLERİ

1. KYK1-Kalamış Yelken Kulübü
2. Karya Yelken
3. Bilgi Üniversitesi Yelken TakımıAlıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

31. Uluslararası İstanbul Boat Show Kapılarını Açtı!

05 Ekim 2012

31. Uluslararası İstanbul Boat Show, 280 tekne, 300'den fazla firma ve 650'yi aşkın dünyaca ünlü marka ile Marintürk İstanbul City Port' ta kapılarını deniz tutkunlarına açtı.

''KANLICA BOĞAZİÇİ'NDE BİR KÖY''

08 Haziran 2017

F. Selim Ramazanoğlu'nun İlk Kitabı ''Kanlıca Boğaziçi'nde Bir Köy'' Yakında Kitapçılarda

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter