Yazar Hakkında

01 Ocak 2019, 22:05

Provezza, Dragon Dünya Şampiyonası için Avustralya’ya Gitti

Türk Dragoncular bugünlerde büyük heyecan yaşıyor. Zira temsilcileri Provezza Dragon ekibi, 3-9 Ocak tarihlerinde Avustralya’nın Perth bölgesinde düzenlenecek Dragon Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek.

2017 Dünya Şampiyonluğu unvanını elinde bulunduran Provezza ekibi, şimdiden bu “uzak sularda” antrenmanlarına başladı.

Genelde Avrupa kıtasında ve iki yılda bir düzenlenen Dragon Dünya Şampiyonası, 5-6 yılda bir Avustralya’ya taşınıyor. Bu geleneksel “taşınma”nın gerçekleşeceği tarih ise yeni yılın ilk günlerine denk gelecek.

Türk Dragoncular şu günlerde oldukça heyecanlı. Çünkü temsilcileri Andy Beadsworth, Ali Tezdiker ve Simon Fry‘dan kurulu Provezza Team 3-9 Ocak tarihlerinde yapılacak bu mücadelede yer alacak ve bayrağımızı Dragon sınıfında bugüne kadar ilk kez Avustralya’nın batı kıyısında dalgalandıracak.Royal Freshwater Bay Club ve Fremantle Sailing Club ile Australian Dragon Association tarafından ortaklaşa düzenlenen Dragon Dünya Şampiyonası’na Batı Avustralya Eyaleti’nin başkenti Perth’in limanı olan Swan Nehri’nin ağzına kurulu Fremantle kenti ev sahibi olacak.

Bu sular, 1987 yılında America's Cup finallerine de kucak açmıştı.2017 Dragon Dünya Şampiyonu unvanını elinde bulunduran Andy Beadsworth, Ali Tezdiker ve Simon Fry‘dan oluşan Provezza Team, şimdiden yarışların yapılacağı bölgeye ulaştı ve teknelerini suya indirerek antrenmanlara başladı. Hedefleri, yeni yılın ilk ve iki yılda bir yapılan Dünya Şampiyonası’nda ikinci kez birincilik kupasını Türkiye’ye getirmek.

Katılım sayısının 40 tekneyi geçmesi bekleniyor. Şu ana kadar yapılan kayıtlarla 39 tekneye ulaşılmış durumda...

     Dragon Dünya Şampiyonası kayıt listesi >>Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

2 Bin Atıktan Balık Heykeli

16 Aralık 2019

Samandağ sahilinde iki ay boyunca dalgaların kıyıya sürüklediği plastik atıkları toplayan Mervan Altınorak, 3 metre eninde ve 2 metre uzunluğunda balık heykeli yaptı.

MARMARA'YA İLK KEZ GPS İSTASYONLARI KURULUYOR

28 Haziran 2012

Marmara Denizi'nde en modern ölçüm teknolojisine sahip deniz altı deprem istasyonları, deniz altı elektromanyetik istasyonları ve ilk kez denizaltı GPS istasyonları kurularak 5 yıl boyunca ölçümler yapılacak.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter