Yazar Hakkında

19 Ocak 2019, 20:11

YEGED,Yelkeni Halka ve Gençlere Yaymayı Hedefledi

Yelkenli Gemide Eğitim Derneği (YEGED) Olağan Genel Kurul Toplantısı 17 Ocak’ta yapıldı ve yeni yönetim kadrosu belirlendi.

Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında da YEGED’in yeniden canlandırılması için izlenecek yol haritası çıkarıldı. Öncelikle yelkenciliği halka ve gençliğe yayacak bir sistem oluşturulması hedefleniyor.

YEGED’in 17 Ocak Perşembe günü yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Asıl ve  Yedek üyeliklerine Ayhan Yıldızel, Önsel Demirci, Cenk Tekkaya, Edhem Dirvana, Emrah Demir, Işık Biren, Ali Rıza İşipek, Ercüment  Kafalı, Bülent Temur ve Saim Oğuz Ülgen seçildi.

Yönetim Kurulu görev dağılımında başkanlığa Ayhan Yıldızel, sekreterliğe Önsel Demirci,  saymanlığa Cenk Tekkaya getirildi. Edhem Dirvana ve Emrah Demir de Yönetim Kurulu’nda üye olarak görev yapacak.YEGED’i yeniden canlandırmak ve etkin bir konuma getirmek için atılacak adımların belirlendiği ilk Yönetim Kurulu toplantısında, derneğin Onursal Başkanı Ferit Biren’in öncülüğünde başlatılan Türkiye’ye “boylu” ve “soylu” bir yelkenli tekne kazandırılması hedefinin korunması kararlaştırıldı.

Temel hedef bu olmakla birlikte, kısa dönemde öncelikle denizcilik eğitimi görenler olmak üzere  lise ve üniversite öğrencilerine yelken eğitimi verilmesi ve yelkenciliğin Türkiye’de yaygınlaştırılması amacıyla bir sistem oluşturulması fikri benimsendi.


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Sempati

30.4.2021 14:09:37

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BAU İlkbahar Trofesi’nde İkinci Etap Kayıtları Açıldı

04 Nisan 2019

BAUISC (Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen BAU İlkbahar Trofesi'nde ikinci etap Helly Hansen-Sportworks Cup adıyla 6 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

Yalıkavak

03 Haziran 2001

Bodrum yarımadasının en geniş ve en güzel koylarından biridir. Bodrum'a 18 km. uzaklıktadır. Çevresinde mandalina bahçeleri bulunmaktadır.

Türkiye'de gemi adamı enflasyonu var

18 Aralık 2016

Türkiye'de 180 bin gemi adamı var. Bu rakam ile Türkiye, dünyada Çin'den sonra en fazla gemi adamına sahip ülke. Ancak bu, bir avantaja dönüşmüş değil.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter