Yazar Hakkında

19 Ocak 2019, 20:11

YEGED,Yelkeni Halka ve Gençlere Yaymayı Hedefledi

Yelkenli Gemide Eğitim Derneği (YEGED) Olağan Genel Kurul Toplantısı 17 Ocak’ta yapıldı ve yeni yönetim kadrosu belirlendi.

Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında da YEGED’in yeniden canlandırılması için izlenecek yol haritası çıkarıldı. Öncelikle yelkenciliği halka ve gençliğe yayacak bir sistem oluşturulması hedefleniyor.

YEGED’in 17 Ocak Perşembe günü yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Asıl ve  Yedek üyeliklerine Ayhan Yıldızel, Önsel Demirci, Cenk Tekkaya, Edhem Dirvana, Emrah Demir, Işık Biren, Ali Rıza İşipek, Ercüment  Kafalı, Bülent Temur ve Saim Oğuz Ülgen seçildi.

Yönetim Kurulu görev dağılımında başkanlığa Ayhan Yıldızel, sekreterliğe Önsel Demirci,  saymanlığa Cenk Tekkaya getirildi. Edhem Dirvana ve Emrah Demir de Yönetim Kurulu’nda üye olarak görev yapacak.YEGED’i yeniden canlandırmak ve etkin bir konuma getirmek için atılacak adımların belirlendiği ilk Yönetim Kurulu toplantısında, derneğin Onursal Başkanı Ferit Biren’in öncülüğünde başlatılan Türkiye’ye “boylu” ve “soylu” bir yelkenli tekne kazandırılması hedefinin korunması kararlaştırıldı.

Temel hedef bu olmakla birlikte, kısa dönemde öncelikle denizcilik eğitimi görenler olmak üzere  lise ve üniversite öğrencilerine yelken eğitimi verilmesi ve yelkenciliğin Türkiye’de yaygınlaştırılması amacıyla bir sistem oluşturulması fikri benimsendi.


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Düşyeri'nden Çocuklara Özel Sanal Kitap Mağazası

Çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan içerikleriyle öne çıkan Düşyeri, şimdi de tüm yayınlarına kolayca ulaşılabilmesi için sanal mağaza dönemini başlatıyor. Ebeveynler, eğitim ve çocukların gelişimine doğrudan katkıda bulunan Düşyeri Kitap ve Düşyeri Dijital Video Kitap içeriklerine dusyerim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.

22.4.2020 17:08:55

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Bofor Çizelgesi

05 Ocak 2001

Bofor (Beaufort) Rüzgar Çizelgesi

Temmuz ayı Yarış Takvimi

29 Haziran 2019

TYF Temmuz ayı hareketsiz salma yarış programı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter