Yazar Hakkında

28 Ocak 2019, 22:23

BAYK Kış Trofesi ‘Anlık Kararlar’ la Başladı

 

Milta Bodrum Marina işbirliğinde Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen BAYK Kış Trofesi, 19-20 Ocak tarihlerinde yapılan ilk ayak yarışları ile başladı. 41 teknenin kayıt verdiği ilk ayak buluşmasında hedeflenen yarışlar, değişken hava koşulları yüzünden Yarış Kurulu’nun verdiği anlık kararlar ve rota değişiklikleri ile tamamlandı. Sonuçların açıklanması sonraki ayağa bırakıldı.

Bodrum’da yat sınıfında yılın en önemli etkinliği olan BAYK Kış Trofesi, ilk kez ana sponsor bulunamadan başladı. Etkinliğin tamamının “satılamadığı”, ancak her ayak için ayrı bir sponsor bulunmasına çalışıldığı öğrenildi.

BAYK Kış Trofesi’nin sponsoru yoktu ama etkinliğin destekçisi Milta Bodrum Marina, konaklama dışında Marina Club’ı tahsis etti ve açılış partisinin ikramlarını da üstlendi.


41 TEKNE KAYIT VERDİ

Geçtiğimiz yıl 44 tekne ile start alan BAYK Kış Trofesi’nin ilk ayağına bu yıl 41 tekne kayıt verdi.

Arkas ekibi, Çeşme’de yapılacak İzmir Kış Trofesi’ne destek vereceği için Bodrum’a gelmedi. Anything Dere Construction ekibinin yurt dışına gitme hazırlığında olduğu için BAYK Kış Trofesi’ni takip etmeyeceği yolunda duyumlar var. Orhan Özdaş’ın Matrak II’si ise bu yıl Marmaris’te kalmaya karar verdi.

Bodrum’a gelmeyi planlayan bazı teknelerin de sert hava koşulları yüzünden starta yetişemediği ifade edildi.

BAYK Kış Trofesi’ne İstanbul’dan katılan tek tekne Levent Peynirci’nin ‘Orsa’ adına yarışa soktuğu A35 Cheese Sailing’i oldu. İstanbullu bazı yelkenciler farklı teknelere dağılarak mücadelede yer aldı.BAYK KIŞ TROFESİ’NDE YENİLİKLER

19 Ocak Cumartesi sabahı Milta Bodrum Marina içindeki Marina Club’da düzenlenen brifingde BAYK Komodoru Rıza Epikmen’in açış konuşmasının ardından söz alan Başhakem Ayberk Olcay, uygulamalardaki bazı değişiklikler konusunda ekipleri bilgilendirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bir yılık verilerin incelendiğini belirten Olcay, “Hava tahminlerinin yüzde 72 oranında tutmadığı görülmektedir. Dolayısıyla kendimizi bu değişikliklere göre ayarlamamız gerekmektedir. Rotalar ve start sıralaması denize çıkıldıktan sonra mevcut duruma göre belirlenecek ve ilan edilecektir” dedi.

İlk gün IRC A gruplarına iki şamandıra yarışı, IRC B ve Destek sınıflarına coğrafi rotalı bir yarış planlandığını, ikinci gün tüm sınıfların coğrafi rotada yarışacağını belirten Olcay, ayrıca bu yıl gruplarda overall değerlendirmeye gideceklerini ifade ederek, can yeleği konusundaki hassasiyetlerini de yeniden hatırlattı.
 
Öte yandan start işlemlerinde uygulanacak bir değişiklik de dikkat çekti. Buna göre yarışlarda artık ilk grubun startı, bir sonraki grubun 5 dakika uyarısı anlamına gelecek.


HAVA, BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKARMADI

BAYK Kış Trofesi’nde ilk start yaklaşık 18 deniz mili mesafeli Kıstak Adası dönüşlü coğrafi rotada yarışacak Destek ve IRC B gruplarına verildi. Ardından IRC A gruplarının Karaada Boğazı yönlü orsa-pupa rotalı parkurunun kurulması hazırlıkları başladı.

Güneyli rüzgar 14-18 knot’ları gösterdiği için orsa şamandırası 1.7 deniz mili uzaklığa ve 120 dereceye atıldı. Ardından 5 dakika uyarısı ile start düdüğü 12.10’da çaldı.

İlk orsa kolunu RC44 Kapkara açık ara farkla önde tamamlayıp pupaya dönerken yönü ve gücü sıklıkla değişen rüzgar da sıkıntı yaratmaya başladı. Rüzgarın 115 ile 130 derece arasında oynaması üzerine Yarış Kurulu “Charlie” uygulaması ile orsa ve offset şamandıralarını taşımaya karar verdi.

Ama bunu yapabilecekleri fazla zamanları yoktu. Zira Kapkara ikinci orsa tırmanışına başlamış, hızla dönüş noktasına yaklaşırken, gruptaki son tekne olan Exit şamandıra başında havasız kalmış ve zorlanmaya başlamıştı.

Zamanın daraldığını gören Yarış Kurulu, rüzgarın biraz daha batıya dirise etmesi üzerine parkur botlarına yeni bir şamandıranın 145 dereceye atılmasını, Exit’in dönüşünü tamamlamasından sonra eski orsa şamandırasını offset’e taşınması talimatını verdi. Bu sırada ikinci bot da eski offset şamandırasını kaldıracaktı.

Nefesler tutulmuş, Kapkara’nın şamandıraya yaklaşması gözlenirken, Exit yakaladığı hafif bir sağnakla hız kazanıp dönüşünü tamamlayınca, alesta bekleyen botlar “Charlie” uygulamasını göz açıp kapayana dek gerçekleştirdiler.KAPKARA’NIN HIZI ABANDONE HESABINI BOZDU

Kapkara, arayı oldukça açıp son pupa kolunu ortalarken Boreas, Nomad Turx, Aquavit ve Define yakın aralarla şamandıraya tırmanıyordu. Ansızın düşen havada Boreas ile Define bir sağnak damarı bulunca bir anda rakiplerinden uzadılar.

Ne var ki, öncü grubun şamandıra dönüşü sonrasında manzara değişti. Kapkara hızla finişe yaklaşırken, diğerleri kaybettikleri rüzgarı yeniden kazanabilmek için uzun süre bocalamak zorunda kaldı.

Kapkara’nın bu sırada finiş hattını kesmesi, “abandone” beklentilerini de boşa çıkardı.

IRC A grubunda finişler devam ederken Yarış Kurulu bir değişiklik daha yaptı ve kararsız rüzgar nedeniyle planlanan ikinci şamandıra yarışının iptal edildiğini duyurdu. IRC A’lar günün ikinci yarışını coğrafi rotada yapacaktı.


İLAN EDİLEN ROTA DA DEĞİŞTİRİLDİ

Plan, filonun starttan sonra rüzgar üstü dönüş şamandırasının ardından kardinal şamandıraları arasından şartlı geçiş sonrası Görecek Adası ve Çelebi Adası’nı dönecekleri Rota 4’ü uygulamaktı.

Ne var ki, starttan hemen önce bir dalış teknesinin kardinal şamandıraları önündeki dalış sahasına demirlemesi hesapları bir kez daha bozdu.

Başhakem Ayberk Olcay, “parkurdaki can ve mal emniyetini sağlamak” düşüncesi ile 16 tekneden oluşan IRC A filosuna yaptığı çağrılarla kardinal şamandıraları arasındaki şartlı geçişin kaldırıldığını ve Rota 4 yerine Rota 3’ün kullanılacağını duyurdu.

Teknede önce Boğaziçi Üniversitesi'nden 28 öğrencinin bulunduğu belirtildi ancak daha sonra öğrencilerin Liman Başkanlığı'nın bilgisi dahilinde başka bir sahada dalış yaptıkları, kardinal şamandırasındaki teknede başka dalgıçların olduğu öğrenildi.


FİNİŞLER KOMİTE BOTUNUN HER İKİ TARAFINDAN ALINDI

Bu sırada Kıstak Adası dönüşlü coğrafi rotada yarışan IRC B ve Destek sınıfındaki teknelerin Karaada dönüşünü tamamlamaya yaklaşmaları üzerine Yarış Kurulu yeniden hareketlendi ve Komite Botu’nun her iki tarafından finişlerin alınabilmesi için hazırlık yapıldı.

IRC B ve Destek sınıfları finiş için Komite Botu’nun sancak, IRC A grubu ise iskele tarafını kullanacaktı. Değişiklik, saat 14.10’dan itibaren finişe yaklaşan teknelere haberleşme kanalından duyuruldu.NEFES NEFESE YARIŞIN ARDINDAN MİDYE PARTİSİ

BAYK Kış Trofesi’nin ilk ayağında ilk gün hem Yarış Kurulu hem de yarışan ekipler açısından oldukça zorlayıcı geçti. Kimse bu denli seri değişiklikler beklemediği için mental ve fiziksel yorgunluk tavan yapmıştı.

Ekipler, sezonun açılışı için Milta Bodrum Marina’nın “midye dolma” ikramı ile ağırlandığı Marina Club’da yorgunluk atma ve bir gün sonraki yarışa hazırlanma fırsatını elde etti.

BAYK Komodoru Rıza Epikmen, “hoşgeldiniz” konuşmasında trofeye katılan tüm ekiplere kazasız ve keyifli bir sezon yaşamalarını temennisınde bulundu.


   
BURÇİN HAZARHUN ANILDI


20 Ocak Pazar günü için tahminler hem sert rüzgar, hem de sağanak yağmur gösteriyordu.

Denize çıkış öncesinde düzenlenen brifingde Başhakem Ayberk Olcay, “Hava son derece değişken. Bu nedenle tüm sınıflar için planlanan rotayı ve start sıralamasını denizde açıklayacağız” dedi ve buluşma yeri olarak İçmeler önünü gösterdi.

Olcay ayrıca, “6 yıl önce bu sularda kaybettiğimiz yelkenci dostumuz Burçin Hazarhun için bir anma töreni yapacağız” diyerek ekipleri start hazırlıkları öncesinde Komite Botu’nun çevresinde toplanmaları için bir davet yaptı.

Denize çıkan tekneler, İçmeler açıklarında buluştu ve yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından rota açıklandı.


ÇATIŞMA SONRASI İKİ TEKNE YARIŞI TERK ETTİ

Çelebi Adası dönüşlü coğrafi rotada filo startın ardından 0.9 deniz mili uzaklığa atılan rüzgar üstü şamandırasını dönecek ve kardinal şamandıraları arasından şartlı geçiş uygulayacaktı.

Güneyli rüzgarın sağnaklarda 29 knot’ı zorladığı parkurdan yarışın ilk dakikalarında bir çatışma haberi geldi.
Ayrıntılarını bir başka yazıda ele alacağımız olayda çatışma, dönüş şamandırasının altında kalan Boreas ile rüzgar üstündeki Aquavit arasında yaşandı.

Kimseye şans eseri bir şey olmadı ama iskele kıç omuzluk tarafından yara alan Boreas ile gönderi ve demir loçası parçalanan Aquavit “terk” bildirerek yarıştan çekildi.

Her iki tekne de karşılıklı olarak birbirlerine protesto verdi. Yarıştan sonra bakılan potesto duruşmasında Boreas için diskalifiye kararı çıktı.

İlk finişi veren Kapkara kendini kurtardı ama filonun geri kalan tekneleri rotalarını sağanak yağmur altında tamamladı.


2019 IRC sertifikaları tamamlanmadığı için bant aralıklarına göre tekne dağılımı, dolayısıyla derece sıralaması ve overall değerlendirme yapılmadı, sonuçların açıklanması 9-10 Şubat tarihlerindeki ikinci ayak buluşmasına bırakıldı.

BAYK Kış Trofesi, 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek 7’inci ve son ayak ile tamamlanacak.


GRUPLARDA FİNİŞ SIRALAMASI

Finiş zamanlarına göre gruplarında ilk 5 tekne:

      19 Ocak / 1. YARIŞ

IRC A
Kayıtlı tekne sayısı: 16
1. Kapkara (Erhan Uzun) 13.26.29
2. Boreas (Hakan Taner) 13.32.56
3. Define (Selim Kakış) 13.33.07
4. Aquavit (Selçuk Börekçi) 13.35.14
5. Nomad Turx (Ali Kerem Alptemoçin) 13.40.20
OCS: Bravo Sailing (Burak Özer)

IRC B
Kayıtlı tekne sayısı: 15
1. Rüzgar (Eren Yöntem) 15.24.37
2. Kabasakal (Erce Demirtaş) 15.27.17
3.Safinaz (Ayşe Koraltan) 15.40.46
4. Milta Bodrum Marina Cape Horn (Özgür Dumanlı) 15.42.19
5. Fortuna (Barkın Palaoğullarından) 15.43.30
DNC: Arsız (Muharrem Mantar)

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 10
1. Deniz Cadıları-Nora (Bade Tanoba) 15.35.06
2. Mırmır-Kechi Sailing (Sarp Güney) 16.26.04
3. Nil-Kechi Sailing (Süleyman Er) 17.12.12
4. Dalga 2 (Emre Nişancı) 17.14.35
5. Blue Dreams (Ayhan Hatipoğlu) 17.36.00


      19 Ocak / 2. YARIŞ  

IRC A
1. Kapkara (Erhan Uzun) 15.49.40
2. Göztepe 1925 (Hasan Derya Yenigün) 15.52.50
3. Nomad Turx (Ali Kerem Alptemoçin) 15.55.10
4. Define (Selim Kakış) 15.55.45
5. Edessa-Matador (Cüneyt Büyükuçak) 15.56.56


      20 Ocak / 1. YARIŞ

IRC A
1. Kapkara (Erhan Uzun) 13.52.04
2. Define (Selim Kakış) 13.57.21
3. Nomad Turx (Ali Kerem Alptemoçin) 14.01.08
4. BODTÜM-Keyif 60 (Yiğit Eroğlu) 14.05.51
5. Edessa-Matador (Cüneyt Büyükuçak) 14.09.13
DSQ: Boreas (Hakan Taner)
RET: Aquavit (Selçuk Börekçi)

IRC B
1. Kabasakal (Erce Demirtaş) 14.22.30
2. Milta Bodrum Marina Cape Horn (Özgür Dumanlı) 14.27.50
3. Rüzgar (Eren Yöntem) 14.29.25
4. Safinaz (Ayşe Koraltan) 14.29.49
5. Fortuna (Barkın Palaoğullarından) 14.30.02
DNF: Baydeniz (Ali Servet Gürel)

DESTEK
1. Deniz Cadıları-Nora (Bade Tanoba) 13.47.45
2. Mırmır-Kechi Sailing (Sarp Güney) 13.48.44
3. Dalga 2 (Emre Nişancı) 13.49.54
4. Blue Dreams (Ayhan Hatipoğlu) 13.55.32
5. Aura 1 (Semih Hoşgör) 13.55.57
DNC: Jambo Jambo (Aydın Gürül)


Alıntı: TurkSail

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

AdbDer Ne İstiyor?

23.1.2020 23:27:20

Amatör Denizcilerin Duayenleri

29.12.2019 19:42:42

Siyaset, Halk, Barınak

17.12.2019 19:45:34

20 BİN TEKNELİK BARINAK VE AdbDer

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı?ndan bir Sayın Yetkili ile görüştüm geçenlerde.

6.12.2019 14:54:04

Amatör Denizcinin Barınak Kabusu

AdbDer, AMATÖR DENİZCİLER BARINAK DERNEĞİ'nin kuruluş nedeni Amatör Denizci'nin barınma problemini çözmektir ve Derneğin tek amacı da budur.

27.11.2019 14:54:15

Amatör Denizci Vatandaş mı? 2

Amatör Denizcinin Devlet tarafından vatandaşlık hakkının verilmediğini,

13.11.2019 18:00:02

Milli Sorun Amatör Denizciliğin Önemi

Amatör Denizcilik, Devletimiz tarafından önemi anlaşılmamış, hiç yatırım yapılmamış, hiç düşünülmemiş bir alandır.

1.11.2019 10:46:03

Amatör Denizci Vatandaş mı?

Yazımın başlığı okuyucuya tuhaf gelebilir.

27.10.2019 13:03:47

MSI Sailing Team /AG 2019 Sezonuna Hızlı Başladı

2 trofede 2 şampiyonluk kazanan tek takım olarak 2018 sezonuna damga vuran MSI Sailing Team / AG, 2019 sezonunun ilk iki trofesini de kazanarak iddiasını sürdürdüğünü ortaya koydu.

16.5.2019 12:20:17

BAU İlkbahar Trofesi 3. Etap’ta Rüzgarın 'Sarkaç' Etkisi

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUISC) tarafından düzenlenen BAU İlkbahar Trofesi'nde 3. Etap mücadelesi bugün Caddebostan parkurunda gerçekleşen iki şamandıra yarışı ile geride kaldı. Kuzeyli rüzgarın gücünden yana sorun yoktu ama 330 derece ile 040 derece arasındaki 'sarkaç etkisi' hem yarışan ekipler hem de Yarış Kurulu'nun kabusu oldu.

22.4.2019 16:01:36

BAU’nun 2. Etap Yarışlarında Mücadele Nefes Kesti

Helly Hansen-Sport Works Cup adıyla düzenlenen 2. Etap mücadelesinde büyük bir çekişme yaşandı. Caddebostan parkurunda fodeparlar (OCS), iddialı ekipler için ''tatsız'' olsa da tüm yarışçılar bu zorlu sınavda rakiplerini bırakmadı, gruplarda kopma yaşanmadı. Protesto bu kez rakibe değil, Yarış Kurulu tarafından yarışan ekiplerden birine çekildi, sonucu ''diskalifiye'' oldu.

11.4.2019 17:14:11

Altınbaş Üniversitesi İçin Yelken Bir Ders

Türkiye'de yelkenciliğin tabana yayılması aşamasında üniversite yelken kulüplerinin varlığı oldukça önemli. Sevindirici gelişme ise üniversite bünyesinde kurulan yelken kulüplerinin sayılarının giderek artması...

10.12.2018 23:04:23

TAYK Sonbahar Kupası-3’ün Tarihi Kaydırak Oldu

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü'nün Moda Deniz Kulübü işbirliğinde düzenlediği Sonbahar Kupası'nın üçüncü ve son yarışının tarihi peş peşe değişikliğe uğradı.

3.12.2018 20:38:21

İzmir Güz Trofesi’ne Gelen Komşu Birinciliği Kaptı

EAYK Çeşme Marina tarafından düzenlenen İzmir Güz Trofesi'nde ikinci ayak 10-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti.

20.11.2018 16:15:17

Altın Kilit Kupası’nda Rüzgar Kıvrandırdı

İYK'nın geleneksel Altın Kilit Kupası'nda gün içinde iki yarış hedeflendi. Ama kararsız rüzgar nedeniyle ilk yarış bir abandone sonrasında güçlükle tamamlandı, ikinci yarışa zaman kalmadı.

18.11.2018 00:24:43

Türk Ekipler Marmaris’te Birinciliği Kaptırmadı

118 teknelik katılımla gerçekleşen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası (MIRW) sona erdi. Düşük rüzgara karşın hayli çekişmeli geçen mücadelelerin sonunda yarış sayısı eksik kaldığı için atma uygulanmayan sonuçlara göre IRC0'da Sütlaç, IRC1'de Goblin 3, IRC2'de Fifty Fifty-Nissan Sailing Team, IRC4'te Blue Bird II birinciliklere adlarını yazdırdı.

5.11.2018 17:57:40

Korsanlarla Yatçılar Savaşında İkinci Raund

Yat sınıfında yarışanlarla Pirat sınıfına gönül veren yelkencileri karşı karşıya getiren ve ''En Büyük Korsan''ı belirleyecek ''Siyah İnci Yat / Pirat Savaşları''nın ikincisi bu yıl 28 Ekim Pazar günü Kalamış Koyu'nda yapılacak.

25.10.2018 18:00:57

İzmir Güz Trofesi Turgut Ayker Kupası İle Başladı

EAYK-Çeşme Marina İzmir Güz Trofesi, 13-14 Ekim tarihlerinde 30 teknenin katılımıyla gerçekleşti.

19.10.2018 23:32:48

The Bodrum Cup Açılışı İstanbul Boğazı’nda Yaptı

30'uncu yılında tarihinde ilk kez güney sularından İstanbul'a çıkmaya karar veren The Bodrum Cup'ın ilk bölümüne katılan 25 tekne bugün İstanbul Boğazı'nda kortej oluşturdu. Beykoz-Paşabahçe önlerinde toplanan tekneler ağır seyirle Beşiktaş önlerine geldi ve etkinliğin ilk bölümüne sponsor olan Four Seasons Hotel'e selamlama yapıp, Setur Kalamış Marina'ya döndü.

16.10.2018 18:12:30

TP Bosphorus Cup’ın şampiyonu İstanbul Cerrahi Cheese

İstanbul'da iki gün boyunca devam eden Turkcell Platinum Bosphorus Cup heyecanı, Caddebostan'da sert havada gerçekleşen iki şamandıra yarışı ile tamamlandı ve döner trofe kupasını Levent Peynirci liderliğindeki İstanbul Cerrahi Cheese kucakladı. Sınıfında her üç yarışı birinci bitiren tek ekip olan Onur Bilgen dümenciliğindeki Logo genel sıralama ikincilik elde etti.

1.10.2018 17:41:03

İYK Bir Kez Daha ‘Pamuk Eller Cebe’ Diyecek

İmar Barışı ile kulüplerin belini büken ecrimisil konusu yeni bir sürece girdi.

26.9.2018 18:32:20

Rüzgar Sörfü Türkiye Şampiyonası Başlıyor

TYF-DTO Rüzgar Sörfü Türkiye Ligi'nin üçüncü ayağı ve Türkiye Şampiyonası, Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde 20-23 Eylül tarihlerinde Çeşme Alaçatı'da yapılacak

20.9.2018 16:30:29

Yalıkavak Marina ve Royal Motors'dan Üyelerine Özel Fırsatlar

Yalıkavak Marina ve Royal Motors, üyelerine birbirinden faydalı indirim ve fırsatlar sunmak için iş birliği yapıyor. Ayrıca Royal Motors, Yalıkavak Marina ev sahipliğinde eylül ayı boyunca 'Rolls-Royce' ve 'Lotus' marka el yapımı özel otomobiller ile test sürüşü imkânı sunuyor.

10.9.2018 20:30:43

Sıfır Atık Sistemi Marinalar'da

2019 yılı sonunda da Türkiye'deki bütün marinalarda sıfır atık sistemi kurulacak ve Türkiye'deki bütün yatlar, tekneler de mavi kart sistemiyle takip edilecek.

4.9.2018 17:42:40

İtalyan Savaş Gemisinin İstanbul Ziyareti

İtalyan donanmasına ait "Palinuro" isimli eğitim gemisi, Sarayburnu Limanı'nda ziyarete açıldı. Gemi 11 Ağustos'a kadar ziyaret edilebilecek.

9.8.2018 15:31:24

D-Marin Turgutreis’e En İyi Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri Ödülü

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) tarafından düzenlenen Bayrak Çekme Ödülleri'nde, D Marin Turgutreis ''En İyi Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri Ödülü'ne'' layık görüldü.

20.7.2018 21:06:56

Pek Özel Bir Türk Kahraman

Sayfamızda olmazsa olmazdı bu kahramanımız. '' Sinan Everest '' kaptanımızı duymuş muydunuz? Ya teknesi '' Kader'i ? '' Çok kaynak yok hakkında ortamlarda. O nedenle duymamış olabilirsiniz. 1951'de, İstanbul'dan 7.5 metrelik teknesi ile Filipinlere gitmek için yola çıkan bir Türk denizcinin öyküsüdür söz konusu olan.

17.6.2018 14:53:24

TYF Pirat Ligi 2018 Yarışları Bayramoğlu'nda Başladı

Toplam 7 ayakta 30 yarış olarak planlanan TYF Pirat Ligi 1. Ayak yarışları 26-27 Mayıs tarihlerinde Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

1.6.2018 12:36:32

'D-Marin' MYBA Charter Show’da Yer Aldı

D-Marin, 23 - 26 Nisan 2018 tarihleri arasında 30'uncu yılını kutlayan ve Barselona One Ocean Port Vell'de gerçekleşen MYBA Charter Show'a katıldı.

11.5.2018 17:57:55

D- Marin, Yelken Yarışlarının “Formula 1” ine Ev Sahipliği Yapacak

Doğu Akdeniz Çanağı'nın en büyük marina zincirlerinden D-Marin, Hırvatistan'da yer alan D-Marin Mandalina ve D-Marin Dalmacija marinalarında dünyanın en prestijli yat yarışlarından biri olan TP52 Super Series yarışlarına ev sahipliği yapacak.

4.5.2018 19:54:32

ÇEŞME’DE TEKNELER ÇOCUKLAR İÇİN YARIŞTI

Ege Akdeniz Yat Kulübü - Çeşme Marina tarafından düzenlenen ve tüm geliri EÇEV'e bağışlanan 2018 İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları, 21 - 22 Nisan hafta sonu Çeşme Marina'da 32 teknenin katılımı ile yapıldı.

27.4.2018 23:24:02

‘BÜYÜLEYEN ŞEHİR İSTANBUL SERGİSİ’ TRUMP ART GALLERY’DE

Türk Modern Resim Sanatı'nın son dönemdeki başarılı isimlerinden Memduh Kuzay'ın 'Büyüleyen Şehir İstanbul' isimli sergisi 21 Mayıs'a kadar Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.

20.4.2018 17:59:06

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

11. Haliç Yelken Yarışları'nın galipleri belli oldu

12 Haziran 2016

Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile bu yıl 11'incisi düzenlenen Geleneksel Haliç Yelken Yarışları'nın galipleri belli oldu.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter