Yazar Hakkında

28 Ocak 2019, 22:44

TYF Kış Kupası’nda Optimist-Laser Yarışları Tamamlandı

Turgutreis Yelken Kulübü ev sahipliğinde Bodrum Belediyesi desteğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Kış Kupası’nın ilk haftasında Optimist ve Laser sınıflarında kazananlar belli oldu.

21-26 Ocak tarihleri arasında Optimist, Laser Radial ve Laser Standard sınıflarında 5’er, Laser 4.7 sınıfında da 4 yarış gerçekleşti.


TYF Kış Kupası’nda Optimist sınıfında 238, Laser 4.7’de 105, Laser Radial’de 30, Laser Standard’da 16 olmak üzere 389 sporcu mücadele etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2017 yılında hayata geçirdiği “Sıfır Atık Projesi”ne Türkiye Yelken Federasyonu olarak tam destek verdiklerini belirten TYF Başkanı Özlem Akdurak, “Bu nedenle ilk gün yarışlarını ‘Sıfır Atık - MUÇEV Kupası’ adı altında değerlendirdik” dedi.





Akdurak sözlerine şöyle devam etti: “Yarışları renklendiren ve değer katan birtakım faaliyetler yaptık. Bunların başında Muğla Çevre Vakfı ile beraber hepimizin çevre farkındalığını artırmak, bizlerin çevreci sporun yarış platformu olan denizlerimizi korumak için sıfır atık çalışması gerçekleştirdik.

Bu projeye öncü olan Muğla İl Temsilcimiz Osman Gökmen’e ve milli yelkenciler çıkarmış Mandalinci Ailesi'ne vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum.”


Bodrum Turgutreis’te düzenlenen TYF Kış Kupası’nın ilk haftasında Optimist ve Laser sınıflarında ödüller düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İki haftadan oluşan TYF Kış Kupası’nın 28 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında yapılacak ikinci haftasında parkura 420-470, RS:X, RS:One ve Techno 293 Rüzgar Sörfü sınıfları çıkacak.


TYF KIŞ KUPASI 1. HAFTA SONUÇLARI
21-26 Ocak 2019 / Turgutreis-Bodrum



      OPTİMİST GENEL
     Kayıtlı sporcu sayısı: 238
     Yapılan yarış sayısı: 5
1. Can Ertürk (Göztepe YK) 4.0 net
2. Alp Namdar (ARM Urla YGSK) 5.0 net
3. Mustafacan Öztuncel (ARM Urla YGSK) 5.0 net
4. Okyanus Arıkan (ARM Urla YGSK) 6.0 net
5. Bulut Çanakcı (İstanbul YK) 10.0 net

OPTİMİST KIZLAR
1. Okyanus Arıkan Okyanus Arıkan (ARM Urla YGSK) 6.0 net
2. Bilge Nur Yazıcı (Turgutreis YK) 17.0 net
3. Firdevs Yeğin (İskenderun YİSSK) 17.0 net

      LASER 4.7 GENEL
     Kayıtlı sporcu sayısı: 105
     Yapılan yarış sayısı: 4
1. Cem Boren Kocer (İstanbul YK) 4.0 net
2. Mithat Metehan Mete (ARM Urla YGSK) 4.0 net
3. Derin Baytur (KSK Yelken Şubesi) 5.0 net



LASER 4.7 KIZLAR
1. Zülal Alev Erkan (Tekirdağ YİK) 17.0 net
2. Beste Yabanoğlu (İstanbul YK) 34.0 net
3. Deniz Yücel (İstanbul YK) 44.0 net

LASER 4.7 GENÇLER
1. Mithat Metehan Mete (ARM Urla YGSK) 4.0 net
2. Derin Baytur (KSK Yelken Şubesi) 5.0 net
3. Yaman Aktolun (Arkas Çeşme YGSK) 19.0 net  



      LASER RADIAL GENEL
     Kayıtlı sporcu sayısı: 30
     Yapılan yarış sayısı: 5
1. Yiğit Yalçın Çıtak (FB Doğuş Yelken) 4.0 net
2. Deniz Altay (KSK Yelken Şubesi) 10.0 net
3. Doruk Demircan (Arkas Çeşme YGSK) 13.0 net



LASER RADIAL KADINLAR
1. Ece Asya İkizler (GS Yelken Şubesi) 45.0 net
2. Zeynep Tuncalı (KSK Yelken Şubesi) 48.0 net
3. Deniz Dönertaş (FB Doğuş Yelken) 50.0 net

      LASER STANDARD GENEL
     Kayıtlı sporcu sayısı: 16
     Yapılan yarış sayısı: 5
1. Saffet Onur Bilgen (İstanbul YK) 7.0 net
2. Mehmet Duran Dinç (GS Yelken Şubesi) 7.0 net
3. Berkay Abay (FB Doğuş Yelken) 8.0 net

LASER STANDARD GENÇ
1. Alp Baltalı (İstanbul YK) 16.0 net
2. Alp Helvacı (FB Doğuş Yelken) 16.0 net
3. Umut Efe Alpkoçak (KSK Yelken Şubesi) 24.0 net


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Bölge Kupası Laser Radıal Sınıfı Sonuçları Açıklandı

23 Kasım 2010

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 22 - 25 Nisan, 23 - 26 Eylül ile 12 - 15 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleşen 3 Ayak yarış sonrasındaki Optimist Bölge Kupası geçici sonuçları açıklandı.

BAYK Kış Trofesi 2. Ayak’ta Tempo Hızlandı

11 Şubat 2019

Milta Bodrum Marina'nın desteğinde gerçekleşen BAYK Kış Trofesi'nde 2. Ayak yarışları 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşti.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter